Firma v insolvenci (moratorium)

37
10.4.17 16:18

Firma v insolvenci (moratorium)

Dobré odpoledne všem, potřebovala bych poradit ohledně postupu, když je firma v insolvenci, respektive nyní běží moratorium, které pravděpodobně nedopadne a firma spadne do úpadku. Zatím zaměstnavatel platí zaměstnancům. Co dál? Zůstat, dokud platí, co dělat, když jednou nezaplatí, kam se obrátit, do jaké doby? Asi na pracák, ten by měl pomoci s úhradou ušlé mzdy a s odstupným. Nevíte, zda ten pracák to vyplatí v nějaké rozumné době, nebo to vyplatí, až sám to vymůže od firmy? Jestli je vůbec reálná šance, že něco od pracáku dostaneme? Nebo je lepší sám pracovní poměr ukončit a hledat si práci? A co nárok na dovolenou, která ještě nebyla čerpána? Děkuji za odpovědi a přeji hezký zbytek dne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

20820
10.4.17 17:34

@Krakon Úplně nejlíp je na tom ten, kdo insolvenci podal, protože tomu půjdou peníze jako prvnímu. Já v tomhle ohledu příliš neporadím, ono asi i dost záleží na tom, co je to za práci, ale osobní nároz je takový, že čím míň výplat mi budou dlužit, tím líp, takže bych asi rozvázala pracovní poměr a šla pracovat jinam (jestli se jde přidat k insolvenci, netuším, ale asi ne, pokud už je podána), dovolená y se dle mého měla případně proplatit - bude-li z čeho. Ale jak říkám, píšu, co si myslím, tak až se tu objeví někdo, kdo tomu skutečně rozumí, třeba mě vyvede z omylu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
10.4.17 17:54

Pokud neni firma opravdu fest vytunelovana, tak vetsinou byvali zamestnanci dostanou vse, maji prednost pred ostatnimi veriteli. Pokud odejdes ted sama dobrovolne, tak bez naroku na odstupne, ale v pripade ukonceni cinnosti zamestnavatele je narok az na 3mesicni odstupne. Navic dluzne mzdy castecne proplaci za splneni podminek Urad prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14719
10.4.17 20:49
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie