Reklama

Fixace dospělého na matku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.18 22:20
Fixace dospělého na matku

Je mi to svým způsobem trapné, s přihlédnutím na můj věk (26) ale mám k mamce neobyčejně silný vztah, pro mě až destruktivní, hodně mě to omezuje v žití a já nevím, na koho se obrátit, jak bych se mohla jakoby odstřihnout a žít svůj život bez každodenních smutků a stesků :(… Když jsem pobývala na intru později na koleji a domu jezdila jednou za čtrnáct dnů, tohle jsem neprožívala vůbec, ale od doby, co jsem se přestěhovala za partnerem, daleko od domova a co se narodila dcera, mi moje máma neskutečně chybí, denně ji musím zavolat abych ji slyšela, vídáme se 1-2× do měsíce(bohužel to nejde častěji) a když odjíždí balíček kapesníků mi je málo :roll: nechápu co to je a čím to je. Snažím se své stesky skrývat, nechci aby si partner myslel že jsem a ním nešťastná a tak podobně, máme pěkný vztah, úžasné dítě, ale čím dýl bydlím mimo domov, tím je mi víc a víc smutno. Nevíte co by mi mohlo pomoct? Jestli existuje někdo, kdo by mi pomohl se od mamky „odstřihnout“…? Dost mě to ubíjí :( děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

171Jirka
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 27.08.18 22:21

Psycholog :hug:

Ou
Závislačka 4985 příspěvků 27.08.18 22:45

Přesně kvůli tomu vznikla před 120 lety psychoterapie.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.18 22:56

Měla jsem to stejně. Když se narodilo první dítě, mamka mi hrozně chyběla. Byla jsem do ní najednou úplně zamilovaná, skoro na úkor mého muže :D Já to tedy vyřešila tak, že po narození druhého dítěte se naši přestěhovali do stejného města za námi. A funguje nám to už 18 let. Samozřejmě nebydlíme v jednom domě.

reny14
Ukecaná baba ;) 2387 příspěvků 27.08.18 23:38

Nevim proč hned psychoterapie. Já mám s maminkou taky silný vztah, zvlášť po narození dětí. Sama jsi se stala mámou a jste si mnohem blíž, tak to potřebuješ s ní sdílet. Mě to přijde úplně normální. Taky si s mamkou 1×denne telefonuji. Ale taky z důvodu, že mamka je starší, po těžké nemoci a žije sama.

Jonasek1
Nováček 3 příspěvky 28.08.18 00:34

Ahoj, chtela bych ti sem napsat svuj mini pribeh a me pouceni z nej. Na rodice a uz vubec ne na moji maminku ac ji mam rada nemam fixaci jak pises ty. Ale s manzelem a s malym ditetem jsem se odstehovali do zahranici. Par dnu na to za nami prijeli moji rodice protoze jsme potrebovali pomoct se zarizenim bytu. Byli u nas 4 dny. Se vsim pomohli a prisel den jejich odjezdu. Sla jsem je vyprovodit a jak mi mizeli v dalce uvedomila jsem si, ze bych nejradeji sedela v tom aute snimi. A byla zase tou malou holkou co nic nemusi, co nemusi nic resit, co nema manzela a dite a jen resi ze pujde ven s holkama. A to se mi stalo ve 30ti :) Kazdopadne zamackla jsem slzu, uvedomila si ze jsem velka holka co uz ma svoji rodinu a vecer to povykladala manzelovi. A jeste vic se mi ulevilo, protoze me podrzel, protoze on je tu ted pro me a vsechno co me trapi mu muzu rict. Pises ze ze to ubiji, a kdo by ti stim pomohl. Mozna bys mohla skusit cloveka co je ti nejbliz tvuj partner. Vzdyt ses pro nej rozhodla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 06:36
@Anonymní píše:
Měla jsem to stejně. Když se narodilo první dítě, mamka mi hrozně chyběla. Byla jsem do ní najednou úplně zamilovaná, skoro na úkor mého muže :D Já to tedy vyřešila tak, že po narození druhého dítěte se naši přestěhovali do stejného města za námi. A funguje nám to už 18 let. Samozřejmě nebydlíme v jednom domě.

Výhledově do budoucnosti máme přesně toto plánu, ale s tím že stěhovat se budeme my, no zatím to nejde, partner pečuje o dědu…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 06:43

@reny14 ale to není jen o telefonování, vyloženě kdybych mohla tak se za ní rozběhnu a „nepouštím se jejích sukní“. Připadám si jako totální neschopa co bez maminky neudělá ani krok… A nechápu, jak se to mohlo tak zlomit a stát se z mojí strany tak moc silným poutem, kudy chodím na ni myslím a stýská se mi :zed:

Karlaska
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 28.08.18 06:45

Tvůj vztah k matce je patologicky, mas sourozence?Já treba mám bližší vztah k sestře.Mas sestru? Mas kamosky?

Luboš P
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 28.08.18 06:47
@reny14 píše:
Mě to přijde úplně normální. Taky si s mamkou 1×denne telefonuji. Ale taky z důvodu, že mamka je starší,

To je snad samozřejmé, že je matka starší jak ty.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 06:50

@Jonasek1 partner mě tak párkrát viděl, ví že mi je smutno, první to toleroval a snažil se se mnou mluvit a tak, ale když to začalo trvat dlouho, tak ho to už začalo štvát, otočil to proti sobě, za když jsem tady nešťastna tak že mě nedrží a proto se s ním už o teto věci bavit nechci… A připadám si proti němu jako slaboch, on má už jen jednoho rodiče, a je v pohodě, já mám oba dva a jsem jak bych neměla žádného :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 06:52

@Karlaska jsem jedináček :roll: tady pár přátel mám, ne moc, všechny blízké a přátele mám v domovině…

catchthem
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 28.08.18 07:03
@Jonasek1 píše:
Ahoj, chtela bych ti sem napsat svuj mini pribeh a me pouceni z nej. Na rodice a uz vubec ne na moji maminku ac ji mam rada nemam fixaci jak pises ty. Ale s manzelem a s malym ditetem jsem se odstehovali do zahranici. Par dnu na to za nami prijeli moji rodice protoze jsme potrebovali pomoct se zarizenim bytu. Byli u nas 4 dny. Se vsim pomohli a prisel den jejich odjezdu. Sla jsem je vyprovodit a jak mi mizeli v dalce uvedomila jsem si, ze bych nejradeji sedela v tom aute snimi. A byla zase tou malou holkou co nic nemusi, co nemusi nic resit, co nema manzela a dite a jen resi ze pujde ven s holkama. A to se mi stalo ve 30ti :) Kazdopadne zamackla jsem slzu, uvedomila si ze jsem velka holka co uz ma svoji rodinu a vecer to povykladala manzelovi. A jeste vic se mi ulevilo, protoze me podrzel, protoze on je tu ted pro me a vsechno co me trapi mu muzu rict. Pises ze ze to ubiji, a kdo by ti stim pomohl. Mozna bys mohla skusit cloveka co je ti nejbliz tvuj partner. Vzdyt ses pro nej rozhodla.

Ty jo, tak přesně tohle někdy prožívám. Po narození dítěte jsem i hodně sentimentální. Furt vzpomínám na dětství.

reny14
Ukecaná baba ;) 2387 příspěvků 28.08.18 07:09
@Luboš P píše:

To jsi asi nepochopil. Mamce 1×denne telefonuji, ptz je to starší osoba po těžké nemoci. Kontroluji jí.

mojmira
Hvězda diskuse 72008 příspěvků 28.08.18 07:16
@Luboš P píše:

tady někdo nerozumí tomu,když se řekne rodiče jsou starší,že

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama