Reklama

FKSP příspěvek, jak čerpat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 16:44
fksp příspěvky

Mám dotaz, pracuji jako učitelka a letos od září již podruhé učitelům byl nabídnut příspěvek z fksp, žádný z termínů se mi nehodil, bylo to narychlo a mám malého synka…nevíte, zda je možné čerpat příspěvky jen na zaměstnavatelem nabídnuté akce, nebo je mohu využít i jinak? Děkuji!

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12568 příspěvků 08.10.18 16:53

řekla bych, že to musí být nabídnutá akce. Aby se to mohlo použít třeba na lístky do divadla, muselo jít určité procento.

cecetka
Kelišová 7215 příspěvků 08.10.18 16:55
@Anonymní píše:
Mám dotaz, pracuji jako učitelka a letos od září již podruhé učitelům byl nabídnut příspěvek z fksp, žádný z termínů se mi nehodil, bylo to narychlo a mám malého synka…nevíte, zda je možné čerpat příspěvky jen na zaměstnavatelem nabídnuté akce, nebo je mohu využít i jinak? Děkuji!

Ja tomu moc nerozumim. Prispevek na co? Na nejaky pobyt?
A ano, existuji pravidla, na co lze prispevky pouzit a zamestnavatel je muze konkretizovat.

Lucy75
Kecalka 105 příspěvků 4 inzeráty 08.10.18 16:58

My to máme v práci určeno přímo Stanovami FKSP, jsou tam přesně vymezeny částky a na co - např. 2000 každý rok/dítě na tábor, 10000/každý druhý rok/individuální dovolená, 1200/rok - příspěvek na sportovní aktivity.. jsou tam i dary k pracovním výročím apod. Takže zaměstnavatel si podrobnosti stanoví.. ale určitě to nenechte propadnout, skočte si za účetní nebo tím, kdo má fksp u vás na starosti :mavam:

krapa
Povídálka 40 příspěvků 5 inzerátů 08.10.18 17:06
@Anonymní píše:

každá organizace to má jinak. Je to v kolektivní smlouvě.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18276 příspěvků 08.10.18 17:08

Příspěvky FKSP můžeš využít jen na to, na čem se shodnete jako organizace. Na nějaké privátní aktivity ne.

cverunka
Závislačka 2542 příspěvků 08.10.18 17:11

To záleží, jak to má nastavené konkrétní zaměstnavatel. U nás (také škola) je možnost čerpání na dovolenou, kulturní akce, masáže, posilovnu, či jiné sportovní aktivity, vitamínové přípravky a doplňky stravy z lékárny,… Všechno dle vlastní volby.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18276 příspěvků 08.10.18 17:13
@cverunka píše:
To záleží, jak to má nastavené konkrétní zaměstnavatel. U nás (také škola) je možnost čerpání na dovolenou, kulturní akce, masáže, posilovnu, či jiné sportovní aktivity, vitamínové přípravky a doplňky stravy z lékárny,… Všechno dle vlastní volby.

Ale museli jste se předem dohodnout, na co ty vaše příspěvky půjdou. A nemyslím si, že si můžete vzít ve kterékoli lékárně cokoli nebo jít na jakoukoli kulturní akci, i ty budete mít nějak limitované.

Peggi
Kecalka 414 příspěvků 08.10.18 17:18

To není pravda, u nás na ZŠ to máme přesně tak, jak píše @cverunka

nozu
Extra třída :D 11563 příspěvků 08.10.18 17:25

u nas jsme to mivali na presne urcene aktivity. treba i na pobyty u more, ale pouze organizovane pres zamestnavatele. tohle jsem nikdy nevyuzivala. poslednich par let mame zmenu a mame rocni rozpocet, ktery si muzeme cerpat na dane oblasti, ale uz podle vlastniho vyberu. mame tam rekreaci, sport, prispevek na duchodove pojisteni. proste zalezi na tom, jak to mate u vas nastavene. a klidne se muze stat, ze prispevek nevycerpas…

rozand
Závislačka 2879 příspěvků 08.10.18 17:30
@hanka.br. píše:
Ale museli jste se předem dohodnout, na co ty vaše příspěvky půjdou. A nemyslím si, že si můžete vzít ve kterékoli lékárně cokoli nebo jít na jakoukoli kulturní akci, i ty budete mít nějak limitované.

My třeba kulturní akce a pobyty limitované nemáme, ale proplácí nám je přes fakturu.

cverunka
Závislačka 2542 příspěvků 08.10.18 20:30
@rozand píše:
My třeba kulturní akce a pobyty limitované nemáme, ale proplácí nám je přes fakturu.

Přesně tak. Také všechno přes fakturu. Lékárny teda máme domluvené 2 a v těch čerpáme libovolně.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >