FKSP příspěvek, jak čerpat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 16:44
fksp příspěvky

Mám dotaz, pracuji jako učitelka a letos od září již podruhé učitelům byl nabídnut příspěvek z fksp, žádný z termínů se mi nehodil, bylo to narychlo a mám malého synka…nevíte, zda je možné čerpat příspěvky jen na zaměstnavatelem nabídnuté akce, nebo je mohu využít i jinak? Děkuji!

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12871 příspěvků 08.10.18 16:53

řekla bych, že to musí být nabídnutá akce. Aby se to mohlo použít třeba na lístky do divadla, muselo jít určité procento.

cecetka
Kelišová 7443 příspěvků 08.10.18 16:55
@Anonymní píše:
Mám dotaz, pracuji jako učitelka a letos od září již podruhé učitelům byl nabídnut příspěvek z fksp, žádný z termínů se mi nehodil, bylo to narychlo a mám malého synka…nevíte, zda je možné čerpat příspěvky jen na zaměstnavatelem nabídnuté akce, nebo je mohu využít i jinak? Děkuji!

Ja tomu moc nerozumim. Prispevek na co? Na nejaky pobyt?
A ano, existuji pravidla, na co lze prispevky pouzit a zamestnavatel je muze konkretizovat.

Lucy75
Kecalka 306 příspěvků 2 inzeráty 08.10.18 16:58

My to máme v práci určeno přímo Stanovami FKSP, jsou tam přesně vymezeny částky a na co - např. 2000 každý rok/dítě na tábor, 10000/každý druhý rok/individuální dovolená, 1200/rok - příspěvek na sportovní aktivity.. jsou tam i dary k pracovním výročím apod. Takže zaměstnavatel si podrobnosti stanoví.. ale určitě to nenechte propadnout, skočte si za účetní nebo tím, kdo má fksp u vás na starosti :mavam:

krapa
Povídálka 50 příspěvků 08.10.18 17:06
@Anonymní píše:

každá organizace to má jinak. Je to v kolektivní smlouvě.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18740 příspěvků 08.10.18 17:08

Příspěvky FKSP můžeš využít jen na to, na čem se shodnete jako organizace. Na nějaké privátní aktivity ne.

Uživatel je onlinecverunka
Závislačka 2641 příspěvků 08.10.18 17:11

To záleží, jak to má nastavené konkrétní zaměstnavatel. U nás (také škola) je možnost čerpání na dovolenou, kulturní akce, masáže, posilovnu, či jiné sportovní aktivity, vitamínové přípravky a doplňky stravy z lékárny,… Všechno dle vlastní volby.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18740 příspěvků 08.10.18 17:13
@cverunka píše:
To záleží, jak to má nastavené konkrétní zaměstnavatel. U nás (také škola) je možnost čerpání na dovolenou, kulturní akce, masáže, posilovnu, či jiné sportovní aktivity, vitamínové přípravky a doplňky stravy z lékárny,… Všechno dle vlastní volby.

Ale museli jste se předem dohodnout, na co ty vaše příspěvky půjdou. A nemyslím si, že si můžete vzít ve kterékoli lékárně cokoli nebo jít na jakoukoli kulturní akci, i ty budete mít nějak limitované.

Peggi
Kecalka 418 příspěvků 08.10.18 17:18

To není pravda, u nás na ZŠ to máme přesně tak, jak píše @cverunka

nozu
Extra třída :D 11750 příspěvků 08.10.18 17:25

u nas jsme to mivali na presne urcene aktivity. treba i na pobyty u more, ale pouze organizovane pres zamestnavatele. tohle jsem nikdy nevyuzivala. poslednich par let mame zmenu a mame rocni rozpocet, ktery si muzeme cerpat na dane oblasti, ale uz podle vlastniho vyberu. mame tam rekreaci, sport, prispevek na duchodove pojisteni. proste zalezi na tom, jak to mate u vas nastavene. a klidne se muze stat, ze prispevek nevycerpas…

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 3368 příspěvků 08.10.18 17:30
@hanka.br. píše:
Ale museli jste se předem dohodnout, na co ty vaše příspěvky půjdou. A nemyslím si, že si můžete vzít ve kterékoli lékárně cokoli nebo jít na jakoukoli kulturní akci, i ty budete mít nějak limitované.

My třeba kulturní akce a pobyty limitované nemáme, ale proplácí nám je přes fakturu.

Uživatel je onlinecverunka
Závislačka 2641 příspěvků 08.10.18 20:30
@rozand píše:
My třeba kulturní akce a pobyty limitované nemáme, ale proplácí nám je přes fakturu.

Přesně tak. Také všechno přes fakturu. Lékárny teda máme domluvené 2 a v těch čerpáme libovolně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >