Fleky na zoubkách

Anonymní
2.9.10 18:41

Fleky na zoubkách

Zdravím maminky,
malému jsou 2,5roků a na horních jedničkách má tmavé fleky, takové nažloutlé. Čistím mu zoubky od prvního zoubku a to fakt poctivě dvakrát denně. Nikdy jsem mu nedávala jídlo z mojí lžičky nebo že bych mu olízla dudlík. Čistím zoubky od jednoho roku zubní pastou na doporučení zubního lékaře. Malý není moc na sladké, tak ze sladkého to nemá. Antibiotika měl jen dvakrát a to jsem se snažila mu zoubky čistit po podání léků.
Nemáte s tím někdo zkušenost? Je to normální? Nezačínají se tak kazit zoubky? K zubaři jdeme až v listopadu, tak nechci zbytečně palšit. Asi to moc řeším, ale pro mně zoubky jsou hodně důležité, aby byly zdravé.
Děkuji předem za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1277
2.9.10 18:45

segre zubarka rikala,ze kdyz deti nevyplivujou pastu a polikaji muzou se fleky na zoubkach delat z prebytku fluoru. ale to je spis kdyz je v jeste v tabletach,do nekterych vod se pridava fluor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.10 18:49

Tak to mě ani nenapadlo, že by to mohlo být z přebytku flóru. Asi přestaneme používat pastu. V tabletkách flór nepodávám.

• Citovat
  • Nahlásit
1277
2.9.10 18:53

ji to rekl v souvislosti s pouzivanim elmexu,tak presla na logodent a my taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1039
2.9.10 19:14

Ahoj,
tak přesně tohle máme taky.
Malému je 2,5roku a lítali jsme s tím k dr. od 9ti měsíců.
Jsou to pigmentové skvrny. Má to na jedné jedničce a na dvojkách.
Před 14ti dny jsme byli na kontrole a dr.mi řekla ať to přestaneme řešit, že se vůbec nic neděje a nic s tím neuděláme. Dá se to odstranit ultrazvukem ale malej by z toho měl asi šok…vrní to a stříká z něj voda…
Máme hlavně čistit aby se zoubky nezkazily a zubařka mě ujišťuje, že na druhých zoubkách to mít nebude.

Přidávám fotku na které je to trochu vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1039
2.9.10 19:20

Ještě jsem chtěla napsat, že náš malý nikdy neměl dudlík ani na lahvičce. Do 19ti měsíců byl kojený. Sladké má vyjímečně, má radši jablka nebo mrkev…
Zoubky čistíme a antibiotika ani jiné léky nikdy zatím brát nemusel. …a i přesto se nám udělalo toto…Byla jsem z toho hotová ale naštěstí se to opravdu nezhoršuje…ťuk, ťuk… Tak snad nám zoubky ještě „chvíli“ vydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
2.9.10 19:27

Ahoj!

Nejstaršímu synovi v necelých šesti letech zuby taky zažloutly (takové flíčky). Já jsem to přikládala tomu, že měl dvakrát antibiotika. Předtím je měl krásně bílé.
Zubní pastu používá bez fluoru.

Zubař řekl, že to může být z antibiotik, ale taky třeba z čaje.
Hezky mu tam ty zoubky nějak vyčistil. Předpokládám, že to nebyl ultrazvuk. Byl tam s ním ale manžel, takže přesně nevím čím.
Vyleštil mu ty přední zoubky, aby měl zase hezký úsměv. :mrgreen:
Je to už víc jak půl roku a stále je má hezké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10017
2.9.10 19:30

Nas dvouletak ma zase docela dost zazloutle zoubky, hlavne spicaky, dolni i horni, je teda cca 3 tydny po ATB, tak jestli to muze byt jeste od toho? Zuby cistime rano a vecer, pouzivame zubni pastu lacalut, ale je fakt, ze teda moc nevyplachujeme, tak jestli to na to muze mit vliv :nevim: . Sladke ji minimalne, jeste mne napadlo jestli to nemuze byt od mleka, rano a vecer jeste pije Nutrilon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1039
2.9.10 19:50
Zizalka píše:
Ahoj!

Nejstaršímu synovi v necelých šesti letech zuby taky zažloutly (takové flíčky). Já jsem to přikládala tomu, že měl dvakrát antibiotika. Předtím je měl krásně bílé.
Zubní pastu používá bez fluoru.

Zubař řekl, že to může být z antibiotik, ale taky třeba z čaje.
Hezky mu tam ty zoubky nějak vyčistil. Předpokládám, že to nebyl ultrazvuk. Byl tam s ním ale manžel, takže přesně nevím čím.
Vyleštil mu ty přední zoubky, aby měl zase hezký úsměv. :mrgreen:
Je to už víc jak půl roku a stále je má hezké.

Nám zubařka řekla, že mu je tak ve 4 letech tím UTZ vyčistí a bude je mít krásně bílé ale teď by z toho měl jen trauma. Ať vydržíme, že je ještě maličkej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.10 20:05

Haňule, tak to jsi mě trochu uklidnila. Malému se to objevilo před pár měsíci, tak doufám, že se mu to nezhorší. Má to asi méně než tvůj brouček. Musíme doufat, že to na nových zoubkách nebude.
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
34650
2.9.10 20:54

A nebere železo?
Malá to měla taky, právě v době, kdy brala železité kapky Aktiferin. Před tím to neměla a po ukončení užívání těchto kapek jí to za čas zmizelo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
3.9.10 00:20

Jojo taky taky, ale nejvíc to měla při ATB. Ptala jsem se zubařky a prohlídla jí to a říkala, že to zkažené nemá, že má jen drsnější sklovinu a tak se to hůře čistí. Říkala,že může použít laser a nebo že jí mám jednou za čas přečistit zuby středně tvrdým kartáčkem místo měkkého a nebo to přečistit pudrem na čištění zubů (ale opravdu jen výjimečně,aby se nepoškodila sklovina).
No zkusila jsem středně tvrdý kartáček,ale bez výsledku.Koupila jsem pudr a zkusila nejprve na sobě a pak teprve na malé. Po prvním vyčištění zoubky bílé a od té doby jsem to neopakovala a pořád OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Králka
4.10.10 23:58

kazení zubů

já to mám s 2,5 letým synkem stejné.Prý mu něco chybí a tak mi dal teĎ zubař zymaflour,ale nevím mám teď s tím potíže a nevím jestli je to z těch prášků,pořád brečí že ho bolí zoubky a nemůže jíst jen pije a před tím se zoubky neměl žádné potíže jen že se zbarvili ale neboleli… :cry: :cry: :cry: :-(

• Citovat
  • Nahlásit
mahurjanka
7.10.10 01:35

Mám 1,5 roční dvojčátka, malému se tyhle fleky objevily nedlouho po prořezání zoubků, a to dost tmavé, holčička má zuby krásně bílé bez jedinné chybičky, přestože jí oba to samé a oba v noci několikrát kojím. Je to opravdu hodně individuální dítě od dítěte a asi dáno geneticky, takže se to nedá ovlivnit. Taky mne to trápilo, ale věřím, že na druhých zoubkách to už nebude.

• Citovat
  • Nahlásit
8601
12.10.10 12:24

právě řeším žlutý flek na zoubku u své dvouleté dcery. znervózňuje mě, že je flek nalepený na dásni a že je na omak matný :cry: . Vaše děti měli sklovinu na místě flíčku hladkou nebo trochu hrubou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat