Fobie - letadla

Anonymní
21.1.21 19:58

fobie - letadla

Dobrý den, mám dceru 13 - ti letou, která se začala bát letadel, že na ni spadnou… Nejvíce se bojí zvuku letadel, když vzlétávají, asi každý znáte ten zvuk trvající cca 3 min. Strašně je z toho vyděšena, vždycky úplně zpocená, když je sama doma přes den tak i pláče. Snažil jsem se vysvětlit, že je to normální a navíc ta letadla jsou daleko, protože letiště je od nás 50km. Asi mi nevěří, myslí si, že se ji snažím pouze uklidnit a že i kdyby se na nás řítilo letadlo, tak že bych ji i tak přesvědčoval, že je to ok. Před lidmi na veřejnosti se naštěstí nebojí, vnímá to, ale říká si, že by patrně už lidi hysterčili, kdyby to bylo něco neobvyklého a nebezpečného. Prosím poraďte, letadla vzlétávají každou chvíli a je to pro ni zbytečná zátěž. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1591
21.1.21 20:15

Psycholog?
Jako pochopím, že se někdo bojí letět letadlem, ale že se bojí, že na něho spadne, to bych řekla, že je spíš pro odborníka :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 20:33

reakce na alejandra

Také mě napadlo,,, Bohužel nechce, má pocit, že kdyby to došlo až tak daleko- k psychologovi, tak že není v pořádku… Ve všech ohledech je jinak báječná, výborně se učí, výborná sportovkyně atd. samé chvály slyším na ni. Spíš nás zajímá nějaký domácí řešení. Ale moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
1591
21.1.21 21:23
@Anonymní píše:
Také mě napadlo,,, Bohužel nechce, má pocit, že kdyby to došlo až tak daleko- k psychologovi, tak že není v pořádku… Ve všech ohledech je jinak báječná, výborně se učí, výborná sportovkyně atd. samé chvály slyším na ni. Spíš nás zajímá nějaký domácí řešení. Ale moc děkuji

No tak domaci reseni je asi vysvetlit, ze letadla bezne nepadaji 🤷‍♂️ mozna ji pustit nejake video o tom, jak funguje letadlo 🤷‍♂️ nejaky dokument, etc.
Odkud se tak najednou zacala bat? Nevidela treba nejakou leteckou katastrofu? No asi bych zacala u toho, proc se toho boji a podle toho bych nejak pokracovala dale.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3134
21.1.21 21:57

Teď úplně nevím, kdo z vás je víc na hlavu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 01:10

Z vlastní zkušenosti fobií určitě řešit, může opravdu hodně začít omezovat život. Taky jednu mám a i když člověk sám ví, že je nesmysl se toho bát (dělá mi ta věc zle i na obrázku) tak si nemůže pomoci. Zkusil bych, v jakém rozsahu fobie je, třeba na YouTube jí pustit zvuk letadla, jestli jí to bude dělat zle, tak bych to hned vypnul ale určitě to řešit s psychologem. Mě osobně pomáhalo se na to dívat každý den ale pak když se den vynechá, tak je problém to znovu otevřít. Ale můj problém se týká úplně něčeho jinýho, takže jí tohle opravdu pomoct nemusí, ba naopak. A psychologa se bát nemusí, je mi jasný že v tomto věku to je nepříjemný ale nějak bych ji přesvědčil a taky se domluvil, že se to nikde nebude rozmazávat, ani před rodinou apod.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 12:24

Tak jo jde k psychologovi díky

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat