Focení svatby

117
30.5.18 12:37

Focení svatby

Ahoj, jsem fotograf začátečník a rád bych si zkusil focení na svatbě jako druhý fotograf. Měl by někdo zájem někdo kdo se bude vdávat nebo ženit? Měli byste fotky i z jiného úhlu a za focení bych nic nechtěl. Svačinu a pití bych si vzal svoji, nechci nikom dělat škodu. Lokalita Zlínský a Jihomoravský kraj, nebo případně můžu dojet i dál. Moje stránka s fotkama https://www.zonerama.com/…tepan/260381

Příspěvek upraven 30.05.18 v 16:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35461
30.5.18 12:43

@84jirka Věřím, že určitě najdeš zájemce. Napiš ještě, z jakého jsi regionu a kam všude jsi ochoten přijet. Zkus si také dát nějaké své fotky do fotooalba s nabídkou, že fotíš svatby. Diskuze rychle zapadne a fotoalbum aktualizuješ a zůstane lépe viditelné. Fotky nedávej cizích lidí bez souhlasu, dej nějaké se svými známými. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1737
30.5.18 12:43

Odkud jsi? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.18 12:49
@Tiger-lily píše:
@84jirka Věřím, že určitě najdeš zájemce. Napiš ještě, z jakého jsi regionu a kam všude jsi ochoten přijet. Zkus si také dát nějaké své fotky do fotooalba s nabídkou, že fotíš svatby. Diskuze rychle zapadne a fotoalbum aktualizuješ a zůstane lépe viditelné.Fotky nedávej cizích lidí bez souhlasu, dej nějaké se svými známými. ;)

Mohla bych mít k tomuhle dotaz? Byli jsme nedávno na svatbě švagra a švagrové, fotil je profi fotograf a všechny ty fotky jako náhledy jsou zcela volně dostupné a nám se to nelíbí hlavně proto, že tam jsou i naše děti a jedna z nich při přebalování. Nemáme jejich fotky nikde veřejně, je nám to nepříjemné, máme se obrátit na toho fotografa? Říkali jsem o tom švagrovcům, ale prý to měli levnější, že mohl fotky z jejich svatby zveřejnit, ale já nechci mít fotky sebe ani svých dětí někde veřejně. Můžu pro to něco udělat, nebo mi do toho nic není a nic s tím neudělám? Anonym, je to dost citlivé

• Citovat
  • Nahlásit
69306
30.5.18 13:00
@Anonymní píše:
Mohla bych mít k tomuhle dotaz? Byli jsme nedávno na svatbě švagra a švagrové, fotil je profi fotograf a všechny ty fotky jako náhledy jsou zcela volně dostupné a nám se to nelíbí hlavně proto, že tam jsou i naše děti a jedna z nich při přebalování. Nemáme jejich fotky nikde veřejně, je nám to nepříjemné, máme se obrátit na toho fotografa? Říkali jsem o tom švagrovcům, ale prý to měli levnější, že mohl fotky z jejich svatby zveřejnit, ale já nechci mít fotky sebe ani svých dětí někde veřejně. Můžu pro to něco udělat, nebo mi do toho nic není a nic s tím neudělám? Anonym, je to dost citlivé

uděláš, nesmí dát tvé fotky bez tvého souhlasu. Takže ho kontaktuj a požádej o okamžité odstranění svých fotek. Dokonce bys na něm vysoudila peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3168
30.5.18 13:04

@84jirka region prosim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.18 13:06
@terinka4444 píše:
uděláš, nesmí dát tvé fotky bez tvého souhlasu. Takže ho kontaktuj a požádej o okamžité odstranění svých fotek. Dokonce bys na něm vysoudila peníze.

Děkuji za informaci, nechci dělat nějaké problémy, ale sami děti nikam veřejně nedáváme a některé fotky mi přijdou hodně přes čáru. Nebyla jsem si jistá, když tam není jméno a žádná další informace, jestli to tak třeba může být. Obrátím se ve vší slušnosti na něj ;)

• Citovat
  • Nahlásit
69306
30.5.18 13:09
@Anonymní píše:
Děkuji za informaci, nechci dělat nějaké problémy, ale sami děti nikam veřejně nedáváme a některé fotky mi přijdou hodně přes čáru. Nebyla jsem si jistá, když tam není jméno a žádná další informace, jestli to tak třeba může být. Obrátím se ve vší slušnosti na něj ;)

Nesmí to zveřejnit ani omylem. Nemá od vás souhlas, jsem fotograf, takže vím. Nesměl ani před tím, teď už týden platí GDPR, takže nevadí, že tam není jméno. Napiš mu, že žádáš o okamžité stažení fotografií. Že nemá souhlas, ten mu neudělíš a že žádáš, aby byl okamžitě staženy. Musí je stáhnout, kdyby ne, napíšu ti další postup, ale myslím, že to nebude potřeba.
Kdyby ses tím chtěla prokousávat https://www.youtube.com/watch?… , ale zbytečné, jen mu prostě napiš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Nmdl
30.5.18 13:14

Žádný profi fotograf si nebude chtít dělat zlou krev a na slušné a milé požádání to určitě smaže. Obzvlášť, když se jedná o fotografie dětí. Takže slušně popros a bude to. :)
Fotografové dost těží ze svého renomé a to jaké si o něm lidé navzájem dávají reference atd., takže opravdu pochybuji, že by se s tebou handrkoval, že to nestáhne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.18 13:18
@terinka4444 píše:
Nesmí to zveřejnit ani omylem. Nemá od vás souhlas, jsem fotograf, takže vím. Nesměl ani před tím, teď už týden platí GDPR, takže nevadí, že tam není jméno. Napiš mu, že žádáš o okamžité stažení fotografií. Že nemá souhlas, ten mu neudělíš a že žádáš, aby byl okamžitě staženy. Musí je stáhnout, kdyby ne, napíšu ti další postup, ale myslím, že to nebude potřeba.
Kdyby ses tím chtěla prokousávat https://www.youtube.com/watch?… , ale zbytečné, jen mu prostě napiš.

Mě to hodně překvapilo, ani jsem o tom nevěděla, že tam ty fotky jsou, ale potkali jsme nedávno jednu známou a ta říká, jak nám to na svatbě slušelo a jak jsme si ji užívali, tak na ní koukám, jak to ví a že se dívala na fotky na internetu 8o Koukla jsem tam a nestačila se divit, ale má tam takhle fotky všech, tak jsem si říkala, jestli teda může :think: Tady je odkaz, že tam skutečně má snad veškeré fotky ze svateb: http://cechla.cz/…_chrudim.php

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.18 13:25
@Nmdl píše: Žádný profi fotograf si nebude chtít dělat zlou krev a na slušné a milé požádání to určitě smaže. Obzvlášť, když se jedná o fotografie dětí. Takže slušně popros a bude to. :)
Fotografové dost těží ze svého renomé a to jaké si o něm lidé navzájem dávají reference atd., takže opravdu pochybuji, že by se s tebou handrkoval, že to nestáhne.

Chápu, že je to způsob sebeprezentace, ať si tam klidně má fotky novomanželů a tak, ale ty děti :? Nejsem žádný prudič, jen mě to zajímalo no ;)

• Citovat
  • Nahlásit
69306
30.5.18 13:33
@Anonymní píše:
Mě to hodně překvapilo, ani jsem o tom nevěděla, že tam ty fotky jsou, ale potkali jsme nedávno jednu známou a ta říká, jak nám to na svatbě slušelo a jak jsme si ji užívali, tak na ní koukám, jak to ví a že se dívala na fotky na internetu 8o Koukla jsem tam a nestačila se divit, ale má tam takhle fotky všech, tak jsem si říkala, jestli teda může :think: Tady je odkaz, že tam skutečně má snad veškeré fotky ze svateb: http://cechla.cz/…_chrudim.php

no hezký, stačí jedno udání a už se veze. Na to, aby dával fotky všech lidí, musí mít od všech lidí souhlas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18854
30.5.18 14:03
@Anonymní píše:
Mě to hodně překvapilo, ani jsem o tom nevěděla, že tam ty fotky jsou, ale potkali jsme nedávno jednu známou a ta říká, jak nám to na svatbě slušelo a jak jsme si ji užívali, tak na ní koukám, jak to ví a že se dívala na fotky na internetu 8o Koukla jsem tam a nestačila se divit, ale má tam takhle fotky všech, tak jsem si říkala, jestli teda může :think: Tady je odkaz, že tam skutečně má snad veškeré fotky ze svateb: http://cechla.cz/…_chrudim.php
:roll: tak tohle by me zajimalo jestli ma ten fotograf povolení od vsech, projela jsem zbezne, ale treba jedna nevěsta tam ma nejen fotky ze svatby ale nafocenou i tu přípravu (kadernik, kosmetika, oblékání) a tam fotky ve spodním prádle, tohle by se mi teda moc nelíbilo kdyby jen tak zveřejňoval na netu :nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.18 14:37
@Kriss Tina píše: :roll: tak tohle by me zajimalo jestli ma ten fotograf povolení od vsech, projela jsem zbezne, ale treba jedna nevěsta tam ma nejen fotky ze svatby ale nafocenou i tu přípravu (kadernik, kosmetika, oblékání) a tam fotky ve spodním prádle, tohle by se mi teda moc nelíbilo kdyby jen tak zveřejňoval na netu :nevim:

Ve spodním prádle? 8o Přiznávám, že jsem ty fotky ostatních nějak detailně neprohlížela, jen jsem našla svatbu, kde jsme byli my a pak jen otevřela na náhledy pár ostatních, jestli je to běžné. Pro mě jsou fotky ze svatby soukromou záležitostí, každý to má jinak, ale vadí mi být takhle zveřejněna i s dětmi :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
117
30.5.18 16:37

Přidal jsem lokalitu a odkaz na stránku s fotkama. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama