Formovace bradavek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
baru.v
Stálice 70 příspěvků 02.02.09 15:07
Formovace bradavek

Ahoj vsichni, prosim o radu. Dneska jsem si koupila formovace bradavek (medela) a poprve si je na:,–(ila. Popravde si ale nedokazu predstavit, ze by mi to mohlo k necemu pomoci, rozhodne v tom ta bradavka nijak nepovylezla (pravda, mam to na sobe asi deset minut). Mate s temito formovaci nekdo nejake zkusenosti? Predem dekuju.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 02.02.09 15:24

No já se přiznám, že jsem je měla u druhého těhotenství půjčené od kámošky a vyprdla jsem se na to. Furt mi to někde lítalo a vůbec nedrželo.
Předpokládám, že máš důvod to řešit, máš úplně vpáčené bradavky, anebo jen kratší? Já jsem to trochu podcenila při prvním dítěti, přišlo mi, že je mám normální, po porodu mě zdrbala sestra, že jsem měla formovače nosit, že mám krátké bradavky…Je fakt, že jsem měla zpočátku problémy s přisáváním, u obou dětí. Ale taky je fakt, že se to oba naučili a oba jsem kojila přes rok. Chce to zpočátku víc trpělivosti, mimčo než se naučí přisát, bude šmejdit pusinkou a nepůjde mu to. Je fakt, že u prvního to bylo frustrující, ale u druhého už jsem to brala s nadhledem:)

baru.v
Stálice 70 příspěvků 02.02.09 15:29

ja mam bradavky bohuzel vpacene :-( a prave si nedokazu predstavit, jak mam ty formovace prinutit, aby se na prso prisaly. a pokud je pouze prilozim na prso pod podprsenku, tak tam zase neni zadny potlak :-(

Eliška
Extra třída :D 11829 příspěvků 02.02.09 15:45

S klasickými formovači nevím, moje kamarádka pediatrička byla nadšená, jak pomohl maminkám s podobným problémem sytsém Niplette (Avent) - http://www.azrodina.cz/…ent-niplette

zdenkak
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 02.02.09 15:46

nemam zkusenost s formovacem, ale treba u kloboucku na kojeni je treba jim namocit okraje, aby se ten silikon pricucnul ke kuzi … nebude to podobne i u tech formovacu? ale priznam se, ze ani nevim, jak to vypada, tak kdyztak sorry, jestli jsem uplne mimo :wink:

baru.v
Stálice 70 příspěvků 02.02.09 15:47

o tom uz jsem taky slysela a jak to tak vidim, tak to i vyzkousim, ta medela se mi jevi dost na nic, ach jo, to jsou teda starosti s prsama :-)

Eliška
Extra třída :D 11829 příspěvků 02.02.09 15:59

Ještě Baru - v kolikátým tt jsi? bych ještě vytrvala, uvidíš, třeba to při pravidelným používání pomůže, přece jen je to zas další investice. A když ne, pořídíš niplette. Vůbec nechci dělat reklamu, jen co mi kamarádka říkala, tak to mělo úspěch.

baru.v
Stálice 70 příspěvků 02.02.09 16:08

Jsem ve 29tt a prave ze me gynekolog porad utesoval, ze az se mi prsa nalijou, bradavky vystoupi. Prsa uz mam o dve cisla vetsi, ale bradavky porad neviditelne :-( A jako reklamu to vubec neberu, naopak jsem moc vdecna za nejake nazory a zkusenosti :-) moc bych chtela kojit, ale i kdyz si bradavky snazim masirovat, chodim co nejvic bez podprsenky, nejsem schopna je porad ani zachytit mezi prsty, takze se mi jevi dost beznadejny, ze by se miminko dokazalo prisat

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 02.02.09 16:16

Ahoj Baru, já jsem si formovače od Medely kupovala až ve druhém těhotenství a musím říct, že celkem pomohly a sestřička v porodnici mi pak říkala, jaké mám krásné bradavky :lol: :wink: Takže u mě to mělo celkem úspěch… Přeju pohodový zbytek těhotenství.M.

Eliška
Extra třída :D 11829 příspěvků 02.02.09 16:34

Baru, až se prsa nalijou, budou bradavky spíš zapadlejší, takže bych na tom formování určitě pracovala. Jinak při nalitých prsou se radí trochu před kojením odstříkat, aby bradavka „vykoukla“. Rozhodně neházej flintu do žita, ono to půjde :) (a když ne, svět se nezboří)

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.09 17:37

Ahoj.Ja teda nevim,mam taky vpacene bradavku a kdyz se mi prsa nalila tak bradavka byla jeste vic vpacena a nesla vubec povytahnout.Mam dve deti a bohuzel ani jedno jsem nekojila.Proste to dite se nemelo ceho chytit,rvalo,mliko jsem nemela skoro zadne.Kdyz jsem odsavala tak vzdycky dve kapky.A ted hladne dite, ktere nevedelo co s tim prsem ma delat.Ale je pravda,ze jsem v tehotnepouzivala zadne formovace,tehdy o tom nic nebylo.Treba ti to pomuze.Helena

baru.v
Stálice 70 příspěvků 02.02.09 18:02

Diky moc za vsechny postrehy. Do porodu mi zbyvaji jeste tri mesice, tak treba to k necemu bude, kdyz je budu nosit poctive.. ale teda, ze by to bylo neco extra prijemneho, to teda ne… :-)

jargova
Ukecaná baba ;) 2104 příspěvků 02.02.09 18:26

Ahojky, já jsem začala formovače nosit až po prvním porodu a moc mi pomohly. Musela jsem kojit přes klobouček a bylo to peklo. Ale s těmi formovači to zabralo - měla jsem Medelu. Používala je i kámoška a švagrová a obě spokojené. Před druhým těhu je budu nosit taky, neb kloboučky jsou děsný opruz - teda alespoň pro mě.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.09 18:43

Při prvním mimču jsem neměla tuchy o něčem jako vpáčené bradavky. Musela jsem potom kojit přes klobouček a jelikož byl malej lenoch (prý je to přes ty kloboučky trošku pro mimčo těžší), tak jsem plně kojila asi jen do tří měsíců :(.
Při druhém mi poradila sestřička, abych si normálně ty bradavky vytahovala prsty. Několikrát za den. A fungovalo to!!!!! Druhý syn se krásně přisál už na sále a úspěšně jsem kojila do roka a měsíce.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Slávek Boura píše o magii: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >