Frekvence kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rézinka
Kecalka 184 příspěvků 05.08.09 14:19
Frekvence kojení

moje měsíční miminko si až na pár krátkodobých výkyvů říkalo o krmení co 3 hodiny, v noci každý 4.
teď už chce druhý den mlíko každý 1,5 - 2 hodiny, v noci pak 3. navíc jednou pije 10 minut, podruhý je přisátej třeba hodinu.
sem z toho unavená a bolí mě prsa, ale hlavně nevím, jestli je to normální, že takhle pár dní chce pít skoro pořád, nebo nám začínají potíže…

Reakce:
Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 05.08.09 14:32

Normální to je. Náš Míša taky někdy pije každou hodinu a někdy spí i 4 hoďky v kuse :wink: Pokud máš mimčo plně kojené, tak to má i jako příjem tekutin, takže to desetiminutuvé kojení je spíš jen na zahnání žízně.

To, že tě bolí prsa ale normální není. Od čeho to je? Bolí tě bradavky (špatně přoložené mimi) nebo celá prsa (co zkusit obklady z tvarohu, popř teplé před kojením, studené po) popř. to vyřeš s laktační poradkyní, není důvod abys trpěla. Časté kojení samo o sobě žádnou bolest nezpůsobuje.

Jinak buď v klidu, to je naprosto normální. Když jsi unavená, schrupni si s mimčem i přes den a zbytečně se nehoň :wink:

Rézinka
Kecalka 184 příspěvků 05.08.09 14:43

bradavky mě začnou bolet tak po půl hodině pití, mam pocit, že snad i uvnitř v prsu :( když pije „standardně“, tak to nebolí, ale tyhle dny, kdy chce hodně a často, už to cítim :(

MartinaP
Kecalka 435 příspěvků 05.08.09 15:01

Ahoj Rézi! já bych ho rozhodně nenechávala pít hodinu, to si opravdu koleduješ o rozhlodané bradavky, dávala bych tak často jak mimčo potřebuje, ale ne víc jak 20 min, moje nejmladsi ma taky tendenci být přisátá pořád (i teď když už dokrmujeme), ze začátku jsem jí nechávala pít jak chtěla a odnesla jsem to rozpraskanýma bradavkama. jnak může mít jenom žízeň a proto pije častěji a nebo může jít už o růstový spurt kdy mimčo nějakou dobu potřebuje prostě častěji a víc pít. tak držím palečky, moc dobře si na toto pamatuju.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 05.08.09 15:25

A střídáš ta prsa během jednoho kojení? Po těch dvaceti minutách mu dej druhé prso :wink:
Já, respektive můj syn jsme kategoricky proti jakémukoli omezování doby a frekvence kojení. Nevím jak tvůj Matýsek, ale náš by po předčasném odejmutí prsa spustil pekelný virvál :roll: :lol: Ale pokud pořádně nepije, jen tak si hraje a nemá v puse to prso pořádně, tak to rozkousání bradavky hrozí :(

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 05.08.09 16:56

Vypadá to na spurtík, buď opožděný 3 týdenní, nebo předčasný 6 týdenní. Frekvenci nech na dítěti, já se odnaučila koukat na hodiny, abych se vyhla různým rozumovým spekulacím, že UŽ zase chce, nebo JEŠTĚ pořád nechce. Dobu přisátí bych korigovala, odpojila bych maximálně po 30 minutách.

Jinak v téměř 4 měsících pije Mates tu co půl hodiny, tu si dá tříhodinovou pauzu, pak zase dvě hoďky… Asi je po mě, taky jím méně a často :wink:

Lelenka
Povídálka 15 příspěvků 05.08.09 21:15

Rézi z té frekvence si opravdu nic nedělej. Moje malá měla období, kdy pila krásně co tři hodiny a pak taky chtěla co hodinu. Dlouho nám trvalo než se to ustálilo a i později jsem odpoledne kojila častěji než dopoledne. Navíc v těch vedrech teď opravdu asi pije na žízeň. To že některé děti pijí krásně pravidelně považuji za zázrak :-) Hodinu kojit je ale opravdu dlouho, neusíná u toho?
Co se týká bolesti při kojení já je měla do třetího měsíce příšerné, ale opravdu záleží co je to za bolest a z čeho. Já měla syndrom bílé bradavky a to bylo opravdu peklo. Naštěstí to potom polevilo. Tak držím pěstičky ať mimčo prospívá.

Rézinka
Kecalka 184 příspěvků 06.08.09 16:00

tak já moc děkuju :)
prsa jsem nejdřív střídala, před týdnem střídat přestala, tak s tím asi zase začnu…
u hodinovýho kojení usíná, ale pořád lehce saje. když ho sundám, tak hned začne cpát ručičky do ruky, že má ještě hlad. přitom mlíko teče :(

hailliejade
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 06.08.09 19:54

ahoj, tak jen abych tě uklidnila s tou frekvencí kojení, náš milostpán vyžaduje v těhle horkách kojení klidně i co 30 minut a to už papá 5× denně příkrmy, někdy mám pocit, že nědělám nic jiného, ale chápu že má žízeň, cucne si jen třeba minutku toho řidšího předního mlíčka a na chvilku je klid
s tím hodinovým kojením bych to taky regulovala, jak už tady psaly holky

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 08.08.09 16:32

rézinko , já bych jako směrodatné nebrala ručičky v puse. Mates si je tam rve od narození a rozhodně hlady netrpí, spíš přebytky ještě blindí. Teď mu nahoře prosvítají zoubky, už snad před dvěma měsíci bylo vidět špičičky, pak se to zase zatáhlo, takže to ho klidně trápit může.

A včera jsem Matesovi sebrala prso (usnul) a pak na něj koukám, nechal pusu vyšpulenou a občas na prázdno zadudal :lol: Takže si z tebe spíš dělá dudlíček.

Alík
Echt Kelišová 7866 příspěvků 28.08.09 20:43

Rézinko já ted řešim s našim Honzíkem úplně stejný problém co jsi tu popisovala. Dřív se budil na kojení přesně po 3 hodinách, už sem si řikala, že má snad v hlavě hodiny :lol: ale ted, je to tak 5 dnů co začne ječet hodinu po kojení, že má hlad a cumlá si ručičky. Jsem ráda, že jsem tady tu debatu našla, uklidnila sem se, že je to normální a že v tom nejsme sami :wink:
A u prsa mi občas taky vytuhnul dooost dlouho, až sem měla bradavky úplně rozžužlaný, hold když jsem viděla, že pije už jen jako, odendala sem ho a když ještě vyžadoval dostal druhý prso.

rébi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 28.08.09 21:13

Mě to taky přijde normální… Zezačátku jsem kojila v součtu několik hodin denně, asi ne tak často (většinou po 3hodinách přes den, 3-4 v noci), ale zase na jedno kojení minimálně 30-40min :roll: , a večer jsme měly pravidelně 2-3 hodinové kojení :roll: , jednou Juditka pila dokonce 5 hodin vkuse :? :lol: …

Teď míváme delší kojení (max. tak 1 hodinové) jen zřídka a spíš to bývá v období před MS,…vím že v tu dobu mám míň mlíka, hůř se spouští, takže je to náročnější, jinak teď pije maximálně 20min, často i míň…

Asi první tři měsíce jsem kojila jen s kloboukem, pak jsem začala zkoušet bez, v 5. měsících jsme je odbouraly,…ale právě v tom období krize jsem se ke kloubočku na chvlíli vrátila, přijde mi totiž že to mlíko takto líp vytáhne…a taky míň bolí prsa… :idea:

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 28.08.09 21:42

Nemyslím, že pěstička v puse nutně znamená hlad.
Některá miminka prostě potřebují pořád něco cumlat, možná bych někdy zkusila dát dudlík

Strelecka
Ukecaná baba ;) 2330 příspěvků 29.08.09 18:54

Tak můj malý chtěl pít každých 1,5 hodiny. To mu vydrželo až do růstového spurtu v 6ti týdnech, kdy chtěl každou hodinu nebo každou půl hodinu. Měla jsem dokonce problémy s mlíkem - měla jsem ho pro něj nějak málo. Tak jsem začala dávat po kojení ještě příkrm. Každopádně malý pije 5 max. 10 minut. V noci u kojení usíná, to ho pak sundavám, protože mě pak používá jako dudlík. Co se týče cumlání ručiček, tak to dělá v posledních dnech. Rozhodně to neznamená hlad, protože to dělá i po kojení, kdy je už spokojený. Bohužel to ne vždy lze nahradit dudlíkem. Sice dudlíkujeme, ale když chce cumlat ručičky, tak dudlík vyplivuje. Jinak si o něj umí říct.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >