Období frustrace

Anonymní
15.10.20 16:30

Frustrované období

Ahoj ženy, potřebovala bych se vypovídat a nemám komu. Mám blbé období, podzimu to asi nemůžu přisuzovat nebo mě to štve už pár měsíců. Jsem na RD a přijde mi, že neřeším nic jiného jen prádlo, bordel, vaření. Mě to prostě nějak nebaví. Naše dítko začalo chodit do školky na dopoledne, tak jsem si říkala, že budu mít trochu času pro sebe a stejně vařím nebo uklízím. Ano, nechodím do práce, RD mám na 4 roky, protože babičky nejsou a manžel kromě pracovního vytížení má ještě časově náročného koníčka. On chtěl abych byla do 4 let doma, aby bylo postaráno o dítko. Ale mám pocit, že už bych taky chtela neco začít dělat. Dala bych si facku, protože mám jen jedno dítě a přesto jsem šíleně unavená, u ničeho nevydržím. Dřív jsem se učila třeba jazyky, já se teď na to nedokážu soustředit a jakoby mě nic nebaví. Přijdu si k ničemu. Nevím od čeho se odrazit nebo kde začít. Pracovní příležitosti teď nejsou žádné, každý má strach, co kvůli covidu bude.
Měla bych být ráda, že jsme zdraví a máme se dobře. Já jsem ale prostě frustrovaná. Myslela jsem si, že budeme mít děti 2, ale já teď ani nechci. Je to špatně? Je povinnost mít děti dvě?
Přijdu si jako špatná matka, věčně unavená, protivná, nebaví mě si celý den hrát. Chtěla bych si vzít knížku a zalezt pod deku nebo si pustit jen tak film. Jasně, to můžu večer, ale to už jsem tak unavená, že usnu.
Máte nějakou radu?
Omlouvám se za anonym, ale bojím se reakcí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
846
15.10.20 16:41

Já myslím, že taková frustrace je běžná a určitě kvůli tomu nejsi špatná. Jestli se na druhé dítě necítíš, tak si ho nepořizuj, povinnost to určitě není. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17829
15.10.20 16:46

Prostě ponorka na rodičovské. :nevim: Máš se houby zle, problémy vypadají jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14428
15.10.20 16:53

Jsi unavená a dohnalo tě to, že jsi tři roky řešila potřeby všech okolo, krom svých.

nejsi neschopná, tohle je tak trošku zákonitost, že když člověk furt dává a dává a sám sebe upozaďuje, tak se nedočká vděčnosti a pocitu uspokojení, ale vyčerpá se.

Dítko máš velké, je ve školce je opravdu čas na to, aby ses ty a tvoji blízcí zase chvíli věnovali tomu co chceš ty.

1. to že má partner časoně náročnho koníčka vážně neznamená, že rezignuje na to, že jaksi někde nějak bydlí a má dítě a nebude se na péči o oboje výrazně podílet.

2. rodičák si můžeš zkrátit a můžeš se vrátit do práce dřív.

3. fakt si teď nemusíš pořizvoat druhé dítě - proč bys musela?

4. množství domácích prací se dá dost zredukovat, jen je potřeba se vzdát představ že se tohle musí. Dítko má teplé jídlo ve školce, manžel v práci - nemusíš vyvářet a neutrpí tím nikdo, jen tvoje perfekcionisitcká představa jak má vypadat správná matka a hospodyňka.

mnžostí věcí co je třeba uklidit se dá taktéž zredukovat jak zbavováním se nesmyslů, tak vhodnou kombinací přístrojů jako jsou sušičky, myčky, roomby a nebo paní na úklid.

Atd.

Teď si sedni a sepiš 100 věcí, které tě někdy těšili a bavily tě, které ti dodávají energii. Od maličkostí, po velké věci. Dá to docela práci, a opravdu se na to soustřeď. Pokud to nedáš najednou, tak se k tomu vracej a do neděle prostě vymysli tu stovku. Posléze tam sazmořejmě můžeš připsat cokoliv navíc.

A od pondělka pokaždé když odvezeš dítě do školky, tak následujících 40-60 minut trav tím, že budeš dělat věci z toho seznamu a teprve pak se pustíš do rutiny.

A zároveň si sepiš seznam jednotlivých činností které zahrnuje tvoje rutinna, kteoru jsi teď zavalená a začni u každé položky zkoumat, jestli je sktuečně tak podstatná, jestli se na to člověk nemůže vykašlat, jeslti nejde přesunout na někoho jiného, nebo nějak vyřešit jinak. u většiny z toho to půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2651
15.10.20 16:54

Já jsem byla vyčerpaná ze dvou dětí brzy po sobě, teď řešíme se starší zdravotní problémy a nafackovala bych si za to, že jsem někdy brečela, že nemám čas si číst knížku a že mám doma binec.

Na tvém místě bych si dopoledne dala třeba 2 hodiny pro sebe. Koníček nebo práce z domu, film, kniha, učení jazyka nebo spánek nebo třeba pečení - cokoliv tě bude naplňovat. Neřešit co je třeba udělat. Vše dělej pak když je dítě doma, nemáš povinnost ho nonstop rozvíjet a bavit hraním. Zapoj ho do domácích prací, může sledovat nebo i pomáhat. Moje starší to miluje tak od roka a půl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
15.10.20 16:54

Měla by ses určitě vzchopit. Dítě ti chodí na dopoledne do školky. To znamená, že máš cca 4 hoďky během dne a tak cca 2 hoďky večer, kdy už dítko spí. Máš pro sebe /úklid a obstarávání bytu zcela volných 6 hodin. To je opravdu luxus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.20 17:05

Taky mivam takovehle obdobi doma na rodicaku a s nastupujicim podzimem a zimou se to zhorsuje.. Jsem zvykla si ten zivot doma aspon vylepsovat kavickama v kavarne, kinem, bazenem, posilovnou.. A ted jak je vsechno zavreny a muj zivot se smrsknul na prochazky kolem baraku, jsem otravena k smrti. Ja vim, ze to nejsou zadny opravdovy starosti, ale me trapi zrovna tohle. Nejsi v tom zakladatelko sama ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
15.10.20 17:11

@Ivettk asi patřím k těm, které volný čas na běhání s hadrem vůbec neuspokojuje… ale někdy obdivuju ty hospodyňky, pro který je čistá podlaha vrchol životního štěstí.

Nicméně, zakladatelko, 1 dítě jsme nikdy neměli, první jsou dvojčata, ale asi by mě jedno nebavilo. Jsem ráda, že jich máme víc. Není to tak stereotypní.
Najdi si, co tě baví, a nedělej jen partnerovi služku. Když ty jsi doma, aby on se mohl věnovat svému koníčku, tak ty se můžeš věnovat svému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19027
15.10.20 17:12

Rozumím ti, taky mi hrabe z neustaleho prebalovani, prani, uklizeni hracek (coz je mimochodem nekonecna prace). Clovek cely den beha a neco dela, ale ve finale za sebou nema zadny vysledek. Je to celkem frustrujici. Ja taky uvažovala o nejakem částečném uvazku, ale aktualne nenabizi nic co bych časově zvladla. Aspon mam teda chlapa, co aspon po práci nebo vikendu prebere cast povinnosti a hlavne deti, takze mam cas vypnout, aspon si neco přečtu, dojdu se sama v klidu projit a nakoupit, neco vytvarim a aspon vidim najaky maly vysledek, i kdyz je to jenom přečtena knizka, a sem spokojenejsi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
15.10.20 18:15

@misuled Já ale nepsala, že ji má uspokojovat práce s hadrem. Psala jsem, že má cirka 6 hodin denně pro sebe/úklid/obstarávání bytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1427
15.10.20 19:01

Rozhodne neni povinnost mit 2 deti. Az se doba trochu uklidni, tak si najdete na to dopoledne praci. Je fajn delat i neco jineho nez jen uklid/prani/vareni/dite. Mit za sebou nejakou praci, ktera je videt. Ja mit dopo pro sebe, tak pravidelne cvicim. Pustit si film nebo zalest s knizkou prece muzete taky dopoledne. A vecer, kdyz jde dite spat, tak pak jsou jeste taky 2 hodiny klidu. Jestli usnete hned v 8-9, tak mi to prijde zvlastni a nechala bych si udelat krevni rozbor, jestli mi neco nechybi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
15.10.20 22:24

@Ivettk ano, ze se ma vzchopit, protoze na to ma 6 hodin… To ji asi uplne nepomuze. Myslim, ze vi, ze ma sest hodin, ale evidentne ji ten stereotyp nenaplnuje.. coz naprosto chapu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2419
16.10.20 06:16
@misuled píše:
@Ivettk ano, ze se ma vzchopit, protoze na to ma 6 hodin… To ji asi uplne nepomuze. Myslim, ze vi, ze ma sest hodin, ale evidentne ji ten stereotyp nenaplnuje.. coz naprosto chapu

Ano, prave. Mela by si tedy naplanovat, co bude v tom volnem case delat, aby to nebyl jen uklid. Ono je to ale těžké, vsichni jsou tou dobou v praci, takže pokud by si chtěla treba jit zabehat s kamaradkou, tak to nepujde. A ten socialni kontakt taky asi chybi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama