Rodinný rozpočet - co myslíte?

Anonymní
14.10.20 08:22

Rodiny rozpočet - co myslíte?

Dobrý den,
je to týden, co jsem zjistila, že jsem těhotná a teď si tady tak přepočítávám, jak na tom budeme finančně.

Manžel bere dle odpracovaných hodin -minimalme to bývá 23 000.
Já ze začátku budu mít mateřskou (i když nižší, protože pracují na částečný úvazek), a pak rodičák řeknemě asi 10 000.
Takže příjmy: 33 000.
Výdaje: 2800 splátka auto, 2000 benzín, hypotéka+inkaso 15000, různé pojištění cca 3000, výdaje na psa 500

Po odečtení mi zbývá na jídlo a běžný provoz 9700  :(

Příjmy jsem schválně spíš podhodnotila a výdaje nadhodnotila. Navíc v mém oboru je možnost získat přivýdělek z domu, takže se také budu snažit pak něco přivydělat. Nejraději bych současnou práci vykonávala Home Office, ale šéf je zvyklý že má někoho po ruce.

Každopádně myslíte, že se to dá s takovým rozpočtem zvládnout? Zatím jsme tedy dva + pes a čekáme mimčo :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.10.20 08:23

Omlouvám se za chybu v nadpisu.

• Rodinný :oops:
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 08:24

Jo a nasetreno něco máme, ale rekonstrujeme podkorvi a ještě pár kaček padne tam :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
11717
14.10.20 08:32

To nezbyva moc :? Plenky taky dost stoji. Pokud budes kojit, tak to zvladnete, jinak UM je dost velka palka :? Proste se uskromnite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
14.10.20 08:33

Tak je to dost hraniční, protože mimino, pokud nebude kojené (a může se stát, že bude potřebovat nějaké dražší mléko než jen Sunar za 180 Kč za krabici) a pojedete na jednorázových plinách (kolem 1000 Kč/měsíc jak nic), tak sebere hned několik tisíc za měsíc. A kde pak jsou výdaje na vás, že… seškrtala bych pojistky, zauvažovala, zdali auto nutně potřebuji nebo s ním musím jezdit tak, že projedu 2000 Kč za měsíc a případně krajně, byť to zní hnusně, zvážila, zdali potřebuji živit ještě psa. S dítětem také rostou nároky na vodu - což se projeví v inkasu, které může pak stoupnout. Necelých 10 000 Kč na tři lidi a psa na měsíc je opravdu málo… ještě mě napadá možnost snížit splátky hypotéky, pokud tam je prostor ji natáhnout na více let. Tím se také dá rozpočtu přilepšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13794
14.10.20 08:33

Mě to přijde docela vpohodě. Na nenadálé výdaje jste připraveni. První 3roky toho dítě moc nepotřebuje a ty toho jak budeš doma taky tolik potřebovat nebudeš.
Takže není důvod aby jste to po dobu MD a RD nezvládli.
Nebudete sice moci koupit každou chujovinu, spíš budete muset přemýšlet, ale na živoření to nevidím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9738
14.10.20 08:34

Tak na vyskakování to nebude, ale zvládnout se to dá. Spousta rodin má i méně a vyjdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9074
14.10.20 08:34

Popravdě, my bychom s tímhle v životě nevyšli. Ale jsme zvyklí na vyšší příjmy. Do půl roka malé jsem jen 2000Kč dávala za UM, další 1000Kč za pleny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5169
14.10.20 08:36

Nevidim tam asi nejdulezitejsi polozku. A to je nejake sporeni. Urcite min 10% prijmu davat bokem na horsi casy a vetsi vydaje. Idealne 15-20%. Kazdopadne nebude to na vyskakovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13794
14.10.20 08:40
@Anonymní píše:
Jo a nasetreno něco máme, ale rekonstrujeme podkorvi a ještě pár kaček padne tam :roll:

Rekonstrukci bych omezila na úplné minimum. A nedělala ho z rezervy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13794
14.10.20 08:41

A úplně nejlepší by bylo, aby jste už teď začali pracovat s příjmem co budeš mít na RD. A ostatní dávali stranou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 08:48
@PETRAKIM píše:
Tak je to dost hraniční, protože mimino, pokud nebude kojené (a může se stát, že bude potřebovat nějaké dražší mléko než jen Sunar za 180 Kč za krabici) a pojedete na jednorázových plinách (kolem 1000 Kč/měsíc jak nic), tak sebere hned několik tisíc za měsíc. A kde pak jsou výdaje na vás, že… seškrtala bych pojistky, zauvažovala, zdali auto nutně potřebuji nebo s ním musím jezdit tak, že projedu 2000 Kč za měsíc a případně krajně, byť to zní hnusně, zvážila, zdali potřebuji živit ještě psa. S dítětem také rostou nároky na vodu - což se projeví v inkasu, které může pak stoupnout. Necelých 10 000 Kč na tři lidi a psa na měsíc je opravdu málo… ještě mě napadá možnost snížit splátky hypotéky, pokud tam je prostor ji natáhnout na více let. Tím se také dá rozpočtu přilepšit.

Hypotéka nyní vychází do manželových 50 let (je na něj). Ty pojistky, jedna je na barák a povinná, pak penzijní a pak životní která nejde zrušit, ale je se spořením.

Bydlíme na vesnici a je to druhé auto do rodiny (takže moje). Nyní projezdim kvůli cestám do práce tak 2500. Myslím, že na mateřské to stáhnu na 1000,– za měsíc v pohodě, ale raději jsem tam nechala rezervu.

A co se týče psa, tak je jako naše dítě a fakt zas tolik nestojí, abych ho dala pryč.

• Citovat
  • Nahlásit
63655
14.10.20 08:48
@Anonymní píše:
Dobrý den,
je to týden, co jsem zjistila, že jsem těhotná a teď si tady tak přepočítávám, jak na tom budeme finančně.

Manžel bere dle odpracovaných hodin -minimalme to bývá 23 000.
Já ze začátku budu mít mateřskou (i když nižší, protože pracují na částečný úvazek), a pak rodičák řeknemě asi 10 000.
Takže příjmy: 33 000.
Výdaje: 2800 splátka auto, 2000 benzín, hypotéka+inkaso 15000, různé pojištění cca 3000, výdaje na psa 500

Po odečtení mi zbývá na jídlo a běžný provoz 9700  :(

Příjmy jsem schválně spíš podhodnotila a výdaje nadhodnotila. Navíc v mém oboru je možnost získat přivýdělek z domu, takže se také budu snažit pak něco přivydělat. Nejraději bych současnou práci vykonávala Home Office, ale šéf je zvyklý že má někoho po ruce.

Každopádně myslíte, že se to dá s takovým rozpočtem zvládnout? Zatím jsme tedy dva + pes a čekáme mimčo :)

Ne, já bych to nezvládla. Ale kdo prosím tě jiný by měl vědět, jestli to zvládnete nebo ne, než ty?
Se koukni na výpis z účtu za minulé měsíce a uvidíš, kolik jste utratili. Kolik Vám zbývá. Mimino tereticky nemusí stát skoro nic, pokud budeš kojit, jsi schopná sehnad oblečení po kamarádkách a nakoupit látkovky z druhé ruky. Ale to my ti nepovíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 08:49
@Cenarius píše:
Nevidim tam asi nejdulezitejsi polozku. A to je nejake sporeni. Urcite min 10% prijmu davat bokem na horsi casy a vetsi vydaje. Idealne 15-20%. Kazdopadne nebude to na vyskakovani.

Sporům stylem, že na spořicí účet přesunu prostě to co mi zbyde. Nevím, kolik je to %, ale momentálně myslím, že stíhám šetřit slušně.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 08:50
@Netopirek píše:
Rekonstrukci bych omezila na úplné minimum. A nedělala ho z rezervy

Právě že potřebujeme to podkroví dát co nejrychleji do kupy, protože nyní nemáme ložnici ani dětský pokoj a spíme ve větším obýváku.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama