Fungování naší rodiny - manžel trvá na úklidu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.12 22:43
Fungování rodiny

Ahoj, ráda bych Vás poprosila o názor na situaci v naší rodině. Pokusím se být co nejobjektivnější abych si nenadržovala. Jde o to, že začínám mít plné zuby toho jak to u nás funguje. Bude to delší :mrgreen:

Ráno vstanu, většinou děti mě vzbudí kraválem, to je tak kolme půl sedmé až sedmé. Nasnídáme se u toho dcera kouká na pohádky, já čučím na pc. Kolem osmé hodiny vypínám tv i pc, pošlu děti si chvilku hrát, mezitím, poklidím byt. Pak jdeme ven, nakoupit, vyvenčit psa nebo vařím když nemám vařeno z předchozího dne. Mezitím stále něco uklízím po dětech, lítam za nima aby se nepraly, nemlátily, nedělaly binec apod. Syn jde spát, dcera už většinou nejde, tak jsme spolu, nebo vařim nebo uklizim prostě furt něco, jak praštěná. Odpo jdeme zase ven, tak zase lítám kolem dětí, nebo je vezmu na výlet či do nějakého centra a zase lítám za nima. Manžel chodí kolem šesté a ted to přijde. Vykoupe se a sedne si k pc k tv, místo toho aby mi přišla pomocná ruka přijde mi starost navíc, at ho požádám o jakoukoliv pomoc začne reptat že chodí do práce že chce mít klid. Děti se mu vykoupat nechcou, protože to je moje práce a on chce sedet, oblíkat je taky nebude protože syn je živel a on na to nemá nervy. Takže já jim naservíruji večeři, vykoupuje je oblíknu, uložím do postele a jsem mrtvá, večer zajdu za kamáradkou na cígáro, ale když mám sílu tam jít tak asi nejsem dostatečně unavená že. Dneska když jsem odcházela za kamarádkou a řekla jsem mu aby uložil dceru, tak že to neudělá protože já si přece nebudu někde vyhulovat a on bude dělat mojí práci. Ohledně financní je to tak že se máme dobře, a já v podstatě co si vymyslím že bych chtěla tak to mám. A to on bere jako že nemusí nic dělat. Dneska když jsem na něj naběhla s tím že takhle to dál nejde že chci aby se zapojoval do péče, tak mi řekl že jo ale nedá mi žádný prachy, že já prý budu mít úlevy. Nevim co bych ještě řekla, on je vychovanej puntičkářskou matkou, je zvyklý na perfektně uklizený byt a já zas naopak, u nás byl úplně normální pořádek sem tam rozházené věci protože jsme byly rodina kde se naši spíš věnovaly nám než aby čas který na nás zbyl věnovaly úklidu. Pořád slyším jen úklid úklid úklid, tak když je uhranutý, já mám ráda pořádek ale bordel mi nevadí, tím nechci říct že je u nás bordel, ale ani náhodou nebudu úklizet 100× za den, kdyby mi večer pomohl, na hodinu zabavil děti, jednou vykoupal on já oblíkla, druhý den zase naopak, tak nemám problém s tím, to tam dát do pořádku, ale s ním není žádná dohoda, už si s ním ani promlouvat nebudu vím přesně co mi řekně, znát nazpamět každou jeho větu. Kámošky mi říkají že s ním mám svatou trpělivost, že by jinou ženskou která by mu dělala takovouhle kačenu je těžko našel.

Uff, omlouvám se za délu, za chyby. A díky každému kdo to přelouská a něco mi k tomu napíše.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
ejmy
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 19.09.12 22:49

Péče o děti je jen tvoje práce? Tak ten by letěl…Trpělivost máš fakt obrovsku, jestli s ním ještě jsi 8o

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 19.09.12 22:51

Noooo husté. Myslím, že tě má jako hospodyňku než jako partnerku.
Co s tím však dělat, asi neporadím, když on s tebou o tomhle nekomunikuje. Navrhla bych partnerskou poradnu, kde vám cizí človkě může pomoc vysvětlit vaše postoje a pokusí se to mezi vámi urovnat. Ale vzhledem k jeho autoritářské povaze mám takový pocit, že on by nikam nešel. Mám pravdu?

Příspěvek upraven 19.09.12 v 22:52

maslicka001
Kecalka 360 příspěvků 19.09.12 22:52

Ahoj, no co na to říct? Já si stěžovat nemůžu, manžel mi takhle s malým občas pomůže, vykoupou se spolu, dá ho spát. Ale někdy mi říká stejné věci, že si chce odpočinout a mít klid. Stěžovat si ale nemůžu.
Moje kamarádka to má ale stejně jako ty. Manžel dojde, nají se, když nemá teplou večeři tak řve a sedne za PC. Jen těch peněz nemají moc - spíš jen tak akorát. Kámoška je pak večer po celodenním maratonu vyfluslá, stejně jako píšeš ty a pak mají problém, protože on chce sex a usměvavou ženu, ona uz nema sil. Momentálně s tím bojují a padá i slovo rozvod z jeho strany.
Tím tě nechci strašit!!!
A zkoušeli jste si o tom vklidu promluvit? A proč do toho tahá peníze, sakra? At si to zkusí, takový celodenní maraton s dětma? To bych mu něco od plic řekla!

Držím pěstičky, at se to zlepší!

Někdo by ho třeba kopnu do zadku, ale s dětma už to není jen tak, asi…

becky87
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.12 22:58

Myslim si ze kamaradky maji pravdu.Je sice hezke, ze vas zabezpeci a chodi do prace, nicmene deti jsou i jeho, okoupanimi prijde od tebe jako nejmensi pomoc.Jati nevim co s takovym chlapem, nikdy jsem stejneho nemela :nevim: Ale fakt mas svatozar, ja bych mu dala :cert: :mrgreen:

dada1511
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.12 23:01

Tak to mě pobavilo :lol:,že přiloží ruku k dílu, ale vezme ti finanční výhody. Až do tohoto bodu to vcelku normální je.Ale tohle, to je teda provokace. A chtěla bych ještě příplatek, za to, že mu děláš uklízečku. Když tvoje práce je starat se o děti. Bohužel ho nepřevychováš, to jediné je jisté.

Příspěvek upraven 19.09.12 v 23:02

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.12 23:02

Ta manželská poradna mě taky napadla, možná že by tam šel já nevím, on jinak neni takovej blbec, umí být i fajn chlap a tohle je takové téma, má rád svůj klid, ale já tohle už nekousnu, babičky u nás nefungují a já prostě nemám oddych, jedu 24 hodin denně

nebudu s ním o ničem plomlouvat, na to už nemám, akorát se rozčílim a pohádáme se, z toho prostě nic nebude

on mě parkrát načapal když přišel dřív z práce, doma bordel já u pc, takže si udělal obázek co já doma dělám a prostě mu to nevysvětlím

jediné co ještě zkusím že se sbalím na chalupu, nechám mu tam obě děti a at si poradí

silwuschka
Závislačka 4411 příspěvků 19.09.12 23:05

Ahojda, myslim si, že chlap má pocit, že děti jsou jen tvoje starost, ale to nevěděl, když ti je dělal, že to znamená zodpovědnost pro OBA rodiče? Tak pokud nejsou finance problém, najmi si pomocnic do domácnosti, at se můžeš věnovat jen dětem nebo chůvu, at si můžeš odpočnout nebo pro jídlo chod do jídelny s nosičem. At si někde ulevíš, on je teda sobec, ale to viděl doma, tak opisuje vzorec chování, na který byl zvyklý. Pokud jeho táta taky nepomáhal, on je stejný. Zkus mu někdy nepřipravit jídlo, prádlo apod.,at si to uvědomí, řekni, že to nestíháš, máš na starosti 2 děti a to je práce na 24h denně, ne 8h nebo víc, jak dělá on a že rodina je táta, máma a děti, ne práce, PC a televize…držím pěsti :D

xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 19.09.12 23:08

To je idiot, kde je nějaká úcta k manželce? Je to tvoje práce, nazdar.Asi zapomněl, že děcka jsou i jeho. :pocitac: Já bych ho hnala, no ten mě teda nas*al.Ta chata je výborný nápad, jen ať vidí, co celodenní péče o děcka obnáší a hlavně, že to nikdy nekončí, žádná šestá padla, jako má on.

dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 19.09.12 23:11

Než jsme si pořídili s manželem děti, tak jsem ukázala „odtsrašující příklady“ dětí, kde se otec nevěnoval dětem - neb na ně neměl čas, protože vydělával ty peníze a starost o děti je přece ženská záležitost 8o :roll: a už dávno před tím, než sjme děti měli manžel říkal, že tohle nedopustí! :dance: a tak i když je to workoholik, tak se snaží přijít během dne tak, aby mě pomoh, dětí si užil a pak odchází do práce…jako třeba teď je v práci! ale dětem se věnuje, nákupy veškerý obstarává on - včetně celý drogerie a když vidí, že jsem vyřízená, tak se ptá, jak může pomoct a že mám diktovat, protože on jako chlap to nevidí sám…prý si musim říct!

existují určitě práce a povinnosti ryze ženský a ryze mužský…ale jako chlap nenakojí a já neopravím záchod, tak chlap podá miminu láhev s UM a já objednám a zaplatim instalatéra…

jinak docela pomáhá nechat chlapa s dětma, aby se postaral se vším všudy - nenavařeno a tak… ;)

peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 19.09.12 23:14

Kámošky mají svatou pravdu… :mrgreen:

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 19.09.12 23:16

Nechala bych mu ty děcka na den dva, aby věděl, co to obnáší. Můj manžel se postará, víkend s malým už strávil sám. Ale on se na to těšíl a já si odjela na fesťák vyčistit hlavu.

woodcock
Kecalka 233 příspěvků 19.09.12 23:16

Ahoj a znáš ten příběh, jak manžel přijde jednou domů z práce a sotva vstoupí do domu, vidí všude rozházené všechny věci, pokreslené zdi i podlahu, rozlité mléko, vysypané sušenky, mouky, cukry, kakao, nádobí plný dřez, děcka špinavé (a šťastné), taky není navařené…muž nechápe a pátrá dál, stoupá po schodech a všude se válí rozházené věci, pootevřenými dveřmi do ložnice uvidí manželku v pyžamu v posteli, chvatně vstoupí a celý ustaraný se ptá „miláčku, jsi nemocná? Co se to děje??“ a ona mu odpoví „víš jak se mě každý den, po návratu z práce, zeptáš - co jsi dop*dele celý den dělala? No tak dnes, dnes jsem nedělala nic!!! Zakladatelko Tvůj muž je sebestředný nadsamec“, i když někdy fajn (jak píšeš). S obdobným typem jsem první manželství nakonec neustála. Přeju hodně sil (na sebe sama a na děti) :kytka:

petull.a1
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 19.09.12 23:18

Ahoj,

@Anonymní píše:
Ta manželská poradna mě taky napadla, možná že by tam šel já nevím, on jinak neni takovej blbec, umí být i fajn chlap a tohle je takové téma, má rád svůj klid, ale já tohle už nekousnu, babičky u nás nefungují a já prostě nemám oddych, jedu 24 hodin denně

nebudu s ním o ničem plomlouvat, na to už nemám, akorát se rozčílim a pohádáme se, z toho prostě nic nebude

on mě parkrát načapal když přišel dřív z práce, doma bordel já u pc, takže si udělal obázek co já doma dělám a prostě mu to nevysvětlím

jediné co ještě zkusím že se sbalím na chalupu, nechám mu tam obě děti a at si poradí

Přesně tohle jsem ti chtěla poradit :palec: Máš-li kam vypadnout, udělej to.

Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 19.09.12 23:24

Můj názor je, že tak jak manžel chodí do práce, já se starám o děti a domácnost by se měla tak nějak mezi nás rozdělit. Ovšem to je pustá teorie a košatý je strom praxe, že… :jazyk: Naštěstí je ten můj většinou ochotný postarat se o děti a já si odpočinu při mytí nádobí, oken a podobných činností. DOkonce občas i uvaří, ale teď už je to tedy opravdu málokdy. Nevím, jak to máte, ale já bych možná přistoupila na tu jeho hru s penězi. Na děti ti přece peníze dát musí. A rodičovská jako kapesné stačí, ne? Myslím, že by se určitě zapojit měl. Na druhou stranu znám holky, které to tak mají také, jen s tím rozdílem, že jim chlapi chodí domů až když děti už spí, nebo hodně služebně cestují a nejsou doma, nebo po práci si ještě jdou zasportovat… Takže i verze smířit se s tím, že to je jak to je je asi varianta.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama