Reklama

Fungují ušní teploměry?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 18.05.10 06:33
Fungují ušní teploměry?

Pročetla jsem nějaké diskuse a lidi píšou, že mají problém teplotu správně změřit - jsem si představovala, že to bude snadné, rychlé a přesné.
V návodu páíšou, že se musí lalůček natáhnout, aby se narovnal zvukovod a ře se má mířit na ušní bubínek… to asi není úplně jednoduché
a taky něco o náístavcích, které jsou jednorázové a dost drahé - copak jsou papírové?

napiště své zkušenosti - mě by to jinak přišlo geniální, že když chci sledovat u děcka v noci horečku, nemusela bych ho svlíkat a budit.

našla jsem jeden dokonce za 427 Kč http://www.tipnet.cz/…lomer-rt083/

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 18.05.10 07:00

Mně to teda moc nefungovalo. Pokaždé jiná teplota. Měla jsem myslím nějaký Braun. Přijde mi že to pokaždé dáš trochu jinak hluboko nebo nevím, ale mně to nevyhovovalo.

BohunkaP
Extra třída :D 14935 příspěvků 18.05.10 07:38

Za sebe taky nedoporučuji… měla jsem na vyzkoušení od kamarádky (už nevím, který přesně to byl), ale nic moc - pokud bys do toho hodlala investovat, pořiď si bezdotykový, ten je naprosto jedinečný…

Je to sice dost velká investice, ovšem vydrží Ti na dlouho, doplňuješ jen baterky a odpadnou Ti nervy, jak změřit teplotu naprosto nespolupracujícímu dítěti (případně jak to udělat v noci a nevzbudit ho).

lllucie
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 18.05.10 07:40

Taky stopro doporucuju bezdotykovy,usni jsme meli pujceny a absolutne nic jsem s nim nezmerila…ten bezdotykovy je nejlepsi investice,jakou jsem kdy udelala :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

pate81
Závislačka 3079 příspěvků 18.05.10 07:40

Ahoj,taky mi to nefungovalo.
V každém uchu jiná taplota,rozdíl i dva stupně.
Máme BALANCE,má měřit i na čele,ale už mu nevěřím

kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 18.05.10 07:47

Holky nemohli by jste mi dát typ na ten bezdotykový teploměr. Měří opravdu přesně bez rozdílů mezi jednotlivými měřeními? Já už mám doma asi dvacet teploměrů a je to děs. Rozdíl stupen není nic :cert:

lllucie
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 18.05.10 08:03

THERMOFOCUS - je bezkonkurencni :dance: :dance: :dance:

Příspěvek upraven 18.05.10 v 08:08

kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 18.05.10 08:08

Ale ten thermoval jsem nenašla bezdotykový, jenom ty digitální a ty mi moooc přesně právě nefungovali.

lllucie
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 18.05.10 08:09

kACKO PROMIN, JA TO POPLETLA, UZ JSEM TO OPRAVILA :oops: :oops: :oops:

gandelion
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 18.05.10 08:24

Ahoj,
my máme ušní teploměr Braun a já jsem docela spokojená. Ano, měří v každém uchu jinak, protože prý je normální, že v každém uchu je jiná teplota. Taky se musí hlídat, jestli mládě třeba na tom kterém uchu neleželo, pak je teplota vyšší, nebo jestli nepřišlo ze zimy…
Nevím, na kolik je tenhle teploměr přesný, nicméně mám změřeno za 5 vteřin a mám představu, jestli kluci mají teplotu nebo mají horečku nebo jsou OK. Na to mi to stačí. Vcelku je mi jedno, jeslti teploměr ukáže 37,3 nebo 37,5.

Jednorázové nástavce jsou drahé, ale my je používáme dokola. Jakože jedna nemoc = jeden nástavec. Po každém měření ho teda očistím od případného mazu.

Ale po zkušenostech s rychloběžkou, kdy se mi starší syn, tehdy 1,5 roku při každém měření v zadečku vzteky poblinkal a na měření normálním rtuťovým teploměrem byl ještě malý, nedám na ušní teploměr dopustit! Já bych neměnila!!!

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 18.05.10 08:48

Já mám Braun a měřím několikrát a beru tu nejvyšší hodnotu (to taky radí v návodu). Taky mi stačí představa, jestli má nebo nemá horečku (jestli mám nebo nemám dát čípek/sirup). Chvíli mi to trvalo, ale už tak nějak vím, jak a kam mám teploměr strčit. Ale přiznávám, že minulý týden, když měla Maruška reakci na očkování, jsem nakonec vzala i rychloběžku, abych měla jistotu (mch rychloběžka naměřila stejně).

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 18.05.10 10:06

jsem nevedela, ze jsou nejake bezdotykove teplomery - kouknu na to.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 18.05.10 10:15

pudli
mám zkušenost s bezdotykovým i ušním
bezdotykový je těžká pohoda, používali v nemocnici, přiložili na vteřinu k hlavě a bylo vymalováno, jednoduchost a krása
ušní jsme zatím zkoušeli jenom jednou, máme vital system od zepteru (dostali jsme jej),sice chvilku trvalo, než jsme pochopili,nicméně jsme byli spokojení s délkou i jednoduchostí měření (měnit nádstavce budeme asi stejně jako gandelion)
nevím, jaký je cenový rozdíl mězi nimi,ale pokud není velký, šla bych do bezdotykového

BohunkaP
Extra třída :D 14935 příspěvků 18.05.10 12:38

Za sebe z těch bezdotykových také doporučuji Thermofocus.

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 18.05.10 12:45

Mame Braun, nastavce cistim a kdyz uz jsou na teplomeru jo dlouho, tak ho vymenim. Merim pokazdy ve stejnym uchu, dvakrat. Ma rozptyl, ale to uz je fakt jedno 0.3 stupne sem nebo tam. A chvili trvalo nez sme se naucili spravne dat do ouska. Na mimco je to dost velky, takze kdyz potrebuju, merim digitalnim v zadecku, ale zatim nebylo treba. :wink:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >