Reklama

GDPR a školka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 02:40
GDPR a školka

Ahoj, zeptám se zkušenějších, třeba se v tom někdo vyzná. SIce o nic nejde, už je to vyřešené, ale dost mě to zarazilo, a trochu jsem se kvůli tomu chytla s ředitelkou, tak by mě zajímalo, jak to je. Začátkem září jsem byla se synem na psychologickém vyšetření, zítra jdeme na druhou konzultaci, a mimo jiné mě požádala, ať m ve školce napíšou o synovi pár slov, jak se tam choová, jak se začleňuje..prý pár vět, nc dlouhého nebo njak oficiálního. Hned druhý den jsem učitelky poprosila, a že to budu potřebovat na začátek října. Že ok, ale později, prázdniny, pak naše dovolená..no nicméně od 19.9. chodí do školky denně. 1.10., pondělí, jsem to učitelce připomněla, že bych to nejlíp do pátku potebovala. Tak že ook, že to napíše, já nechtěla furt prudit, tak jsem se zmínila znoova až v ten pátek, a prý mluvila s ředitelkou, a ta řekla, že mi to dát nesmí, že je to proti GDPR, to, že mě o ruky dají papír s pár větami o mým vlastním dítěti 8o :nevim: že jim psychooložka musí sama napsat, a požádat je o to ona :nevim: jenže v pátek neordinuje, včera adnes měla dovolenou, tudíž nebylo jak j kontaktovat, no a je trochu hloupý tam přijít bez toho, tak jsem to šla řešit s ředitelkou, zrovna měla naspěch, takže z toho byla slušná výměna názorů, že prej jsem s tím měla jít rovnou za ní, už na začátku(jako vy byste čekaly, že pár vět musím já osobně řešit přes ředitelku? :think: ) na otázku, kdo by musel žádat, kdybych chtla papír pro sebe(nebyla bych dejme tomu schopná komunikace s pí. uč., řekla, že když to nechc pro sebe, ale pro doktorku, tak m to dát nesmí… když t dr bych to dala já, to je dle m naprosto na hlavu 8o nakoonec jsme to po maílu dorešíly, a uvolíla se, že když jí pšlu malovoou adresu té dr, tak jí to tam pošle…takže na úplne cízí maíl, ktery jí poošlu, tyhle údaje napsat m§že, a m je dát ne? fakt je tohle to GDPR? nedává m t smysl :think: omlouvám se na psany prjev, vynechávají m písmenka, na jedno napr. i to musím 20 krát zmáčknout :zed: prosím anoonym, choodí sem rodna, a neví, že ešíme psychologa :?

Reklama

Reakce:

czaky
Závislačka 2530 příspěvků 10.10.18 03:16

To je naprosty nesmysl. Ty jako zakonny zastupce ditete samozrejme muzes dostat jakekoli informace o svem diteti a jak s nimi pak nalozis je na tvem uvazeni. Pozadala bych pani reditelku, at ti v v gdpr dokumentu najde prislusnou cast, ktera ji toto poskytovani informaci zakazuje. Achjo, at konecne projde novelou zakon o ochrane osobnich udaju :roll: . Takhle to porad je jedna velka nejasnost a casto mistfikace a zbytecna panika.

Verun83
Echt Kelišová 8679 příspěvků 33 inzerátů 10.10.18 05:19

Hloupost, takhle to nefunguje. Ty snad jako matka zodpovedna za sve dite, dostavat informace muzes. Reditelka je fakt mimo. Naopak, ona nemuze poslat dokument psycholozce. Nema s ni gdpr podepsane. Jeji dite to neni a navic nema odsouhlaseny email. Logicky. Je cizi a chce predat cizimu cloveku info o cizim diteti?

eumedon
Extra třída :D 13535 příspěvků 10.10.18 07:26
@Anonymní píše:
Tak že ook, že to napíše, já nechtěla furt prudit, tak jsem se zmínila znoova až v ten pátek, a prý mluvila s ředitelkou, a ta řekla, že mi to dát nesmí, že je to proti GDPR, to, že mě o ruky dají papír s pár větami o mým vlastním dítěti 8o :nevim: že jim psychooložka musí sama napsat, a požádat je o to ona :nevim:

Bože, do čehos to duši dal? Zákonnému zástupci dítěte citlivé osobní údaje ne, ale cizímu člověku (i když psycholožce) ano?

Vaše dítě nepatří ani státu, ani té psycholožce. Jeho zákonným zástupcem jste vy!

Že jste zákonný zástupce znamená, že ze zákona to dítě zastupujete a každý kdo by jednal s dospělým v jeho věcech (například ve věcech jeho citlivých údajů), jedná v případě nezletilce nikoli s tím nezletilcem (protože nezletilec na to nemá věk, aby mu někdo předával zprávu do rukou, že?), ale s vámi. Ze zákona jednáte jeho jménem a oni mají jednat s vámi.

To fakt není GDPR, to má popletené ta ředitelka.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1540 příspěvků 10.10.18 08:02

To je právě to GDPR - oni pořádně nevědí, co můžou a co ne :zed: Projdou jedním školením, ze kterýho ví kulový a pak se bojí napsat matce i pár vět o jejím vlastním dítěti :roll: samozřejmě Ti pár vět o synovi napsat může a jak ty s tím pak naložíš je už Tvoje věc. Naopak si myslím, zaslání takové informace na cizí mail bude proti GDPR. Ani ne tak kvůli tomu obsahu, jako tomu, že tam budou právě ty citlivé údaje o synovi jako asi datum narození apod.

eumedon
Extra třída :D 13535 příspěvků 10.10.18 08:23
@Jitul.kaaa9 píše:
To je právě to GDPR - oni pořádně nevědí, co můžou a co ne :zed: Projdou jedním školením, ze kterýho ví kulový a pak se bojí napsat matce i pár vět o jejím vlastním dítěti :roll: samozřejmě Ti pár vět o synovi napsat může a jak ty s tím pak naložíš je už Tvoje věc. Naopak si myslím, zaslání takové informace na cizí mail bude proti GDPR. Ani ne tak kvůli tomu obsahu, jako tomu, že tam budou právě ty citlivé údaje o synovi jako asi datum narození apod.

Datum narození není moc citlivý údaj. Citlivé údaje jsou údaje o zdravotním stavu (a pod., např. údaje o psychickém stavu).

https://www.gdpr.cz/…sobni-udaje/

Janasas
Kelišová 5245 příspěvků 10.10.18 08:34

Mylím, školka a škola je to samé, já to potřebovala v prtní třídě, učitelka mi to napsala, ale musela jsem ji donést, od lékařky formulář, kde to prostě vypsala..
Myslím, že na kus papíru nějaké tři věty , by taky nenapsala..
Ono třeba v poradně jsem jsem byla, tak tam prostě měly oficiální formuláře na toto, a prostě se donesl papír… Nevím jak to vysvětlit, ale je to stejné, jakoby, třeba někdo chtěla napsat známky, a místo vysvědčení ti to napsal někde na kus papíru..
takže u nás jsem donesla papír, tam to učitelka vypsala, jaký kluk je, jak se projevuje,podepsala to , dala topodepsat inadřízené a předala mě to..
Zpětně to bylo to samé, já donesla předala učitelce výsledek, podepsala, že jsem to přinesla..
Každopádně se školky nezastávám, ale vím, že maminky nosi z poradny prostě papír, žádanku, formulář a donesou to…

eumedon
Extra třída :D 13535 příspěvků 10.10.18 09:56
@Janasas píše:
Mylím, školka a škola je to samé, já to potřebovala v prtní třídě, učitelka mi to napsala, ale musela jsem ji donést, od lékařky formulář, kde to prostě vypsala..
Myslím, že na kus papíru nějaké tři věty , by taky nenapsala..
Ono třeba v poradně jsem jsem byla, tak tam prostě měly oficiální formuláře na toto, a prostě se donesl papír… Nevím jak to vysvětlit, ale je to stejné, jakoby, třeba někdo chtěla napsat známky, a místo vysvědčení ti to napsal někde na kus papíru..

No, není to samé, jako vysvědčení: vysvědčení je veřejnou listinou. Na všechno nemusí být formulář. Formulář je dobrý proto, že má pevný formát a každý údaj v něm má své pevné místo. Kdo jej vyplňuje, ten méně pravděpodobně zapomene něco důležitého vyplnit a tomu, kdo pracuje s mnoha záznamy stejného typu, se s ním lépe pracuje, zejména tehdy, když opisuje ty údaje do počítače.

Je dobrý zejména pro rutinní práci s daty.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 17:46

děkuji za názory. psychložka dneska říkala totéž, když s dneska ráno přečetla maily, nejprve ode m, pak od učitelky(ředi­telky),tak docela kooukala,a taky říkala, že to je úplný nesmysl, že to GDPR porušila spíš tím, že to poslala jí, že to mla dát mě, a že jí to i napíše. nechápu, jak j tohle napadlo, tu redítelku, je to úplne protí selskemu rozumu :roll:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >