Odklad ano/ne syn 5let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivulka88
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 08.10.18 09:10
Odklad ano/ne syn 5let

Dobrý den maminky, vážně zvažuji synův odklad a chtěla bych slyšet názor někoho nezůčastněného. S manzelem máme dva syny 5 a 2 roky a bohužel se na tom, zda syn půjde do školy nebo ne nedokážeme shodnout.

Nejdřív bych se Vám snyžila popsat trošku syna, tak jak ho vidím já a učitelky v MŠ.
Syn je chytrý má velkou slovní zásobu a dobrou paměť. Ve dvou letech dokázal recitovat jednoduché básničky. Je všímaví a když se ho snažím zapojit do manuální práce je hodně šikovný. Učitelky ve školce mi na otázku, jak našeho syna vidí odpoví, že je velmi chytrý a umí vzít za práci, když mají nějaký úkol na zahrádce.
Teď bych se chtěla dostat k tomu, proč vlastně odklad zvažuji. Při pětileté prohlídce nám dr. řekla, že syn neumí sykavky, Ř a R. Bylo mi doporučeno ho přihlásit na logopedii, to samé mi oznámily učitelky v MŠ a doporučili logopedickou poradnu. Syna jsem tam tedy přihlásila a od zítra mu začne logopedie. Další problém pro který odklad z važuji je, že syn je živější a není schopný vydžet u stolu déle jak 5 minut a vymalovat jednoduchý obrázek, který mu zadaly ve školce, jako domácí úkol. Nesutále se mě ptá, kdy už si bude moct jít hrát a proč to musí dělat. Já si prostě nejsem jistá, jestli by ve škole vydžel v lavici sedět těch 45 minut. Na schůzkách rodičů nám bylo řečeno, že mají letos hodně předškolních dětí a pokud někdo zvažuje odklad je potřeba to začít řešit, aby už dítě nevedli, jako předškoláky. Učitelka mi na otázku, že se mi zdá na školu strašně živej a nesoustředěnej odpoví, že za ten rok se může všechno změnit.

Já osobně i manžel jsme odklad měli. Manžel je zásadně proti odkladu syna. Tvrdí, že je chytrý a ve škole si s ním poradí. Byl i proti logopedii. Mluvit podle něj umí také hezky.

Tak bych chtěla slyšet nezávislý názor Vás maminek. Připadám si jako exot, dnes už asi odklady nejsou v módě, ale jde mi hlavně o to abych synovi neublížila, tím že ho narvu do školy, když by klidně mohl za ten rok ve školce ještě dozrát.

Děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Králičice
Extra třída :D 13080 příspěvků 08.10.18 09:13

@Ivulka88 - v jakém měsíci je narozený? :think:

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 08.10.18 09:17

logopedie je v pohode, to bych jako duvod k odkladu nevidela. ani ten druhy duvod. za ten skoro rok velmi pravdepodobne dozraje a ve skole bude uplne v pohode. to, co popisujes, fakt neni duvod k odkladu, kor kdyz do skoly nastoupi az za rok.

Keyllah
Echt Kelišová 9721 příspěvků 08.10.18 09:18

@Ivulka88 jsme na tom podobně, jen dcerka toho nevysloví správně víc, ale na logo nám říkají, že by to mohla zvládnout. navíc je menší a drobnější, je červencová, tak také zvažujeme. Rozhodli jsme se, že to necháme rozříznout PPP a zařídíme se podle jejich doporučení.

Ivulka88
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 08.10.18 09:19
@Králičice píše:
@Ivulka88 - v jakém měsíci je narozený? :think:

Omlouvám se, to jsem zapomněla dodat, je narozený 27.června.

Malike
Extra třída :D 11808 příspěvků 08.10.18 09:21

@Ivulka88 logopedie ano,odklad ne.. živější může být celý život a bude se muset naučit disciplíně.
Nevidím důvod,proč by měl mít odklad.

jessikka
Extra třída :D 10824 příspěvků 08.10.18 09:22

Zašla bych do PPP, ale dle toho, co píšeš, bych klidně pro odklad byla. Na druhou stranu se do zápisu v dubnu může ještě mnohé změnit. Nechala bych ho ve školce jako předškoláka, ať máte obě možnosti otevřené.

Králičice
Extra třída :D 13080 příspěvků 08.10.18 09:25

@Ivulka88 - to bych se poradila na PPP. A zatím bych ve školce řekla, že nejsem rozhodnutá a že mají k synovi přistupovali jako k předškolákovi.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1861 příspěvků 08.10.18 09:29

Urcite bych ho nechala v predskolakach a pak uvidite ;) podle me to nejsou uplne duvody pro odklad. Pismenka muzou naskocit vpodstate hned, co zacnete cvicit- kdyz se vi, jak na to, jde to rychle ;) a ktery dite dneska neni zivejsi? Je chytry, ve skolce se uz bude nudit…

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 08.10.18 09:31

Já bych se zkusila řídit i synem, kolik má ve škole kamarádů, kolik z nich zvažuje odklad, kolik jich půjde pravděpodobně do stejné školy a jak s nimi syn vychází. Abys víc neublížila, když ho odtrhneš od kamarádů, se kterými chodil x let do školky a on pak bude ten, který se na školu ještě nekvalifikoval.

Ivulka88
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 08.10.18 09:32

Můžu se zeptat, zajímalo by mne proč je tolik maminek proti odkladu. Je možné, ze bych tím synovi ublizila? Osobně si myslím, ze kdyz se rozhodnu špatně ublizim mu spíš tím, ze na něj budu tlačit a do ty školy půjde . :think:

Makito
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 08.10.18 09:35

R a Ř se ještě v první třídě toleruje, ale myslím si, že se to do září příštího roku naučí, když už teď začínáte s logopedií. To, že je živější si myslím, je naopak výhoda, pokud se dobře začleňuje do kolektivu, tak nevidím důvod k odkladu. Každá učitelka ví, že přechod z MŠ do 1. třídy je pro děti náročný, proto se neučí hned 45 minut v lavici, ale prokládají to hrami, zpěvem a postupně si zvykají na školní režim. Nebála bych se, že to syn nezvládne. Samozřejmě ho znáš nejlépe, a rozhodnutí je na tobě. Pokud máš na něj čas, připravuj ho na školu i doma. Existuje dost knížek s úkoly pro předškoláky a on se pomalu naučí vydržet u školních činností. :D

Ivulka88
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 08.10.18 09:35
@Janina81 píše:
Já bych se zkusila řídit i synem, kolik má ve škole kamarádů, kolik z nich zvažuje odklad, kolik jich půjde pravděpodobně do stejné školy a jak s nimi syn vychází. Abys víc neublížila, když ho odtrhneš od kamarádů, se kterými chodil x let do školky a on pak bude ten, který se na školu ještě nekvalifikoval.

Ano to je jediný důvod proč nejsem na 100% pro odklad. Musím se poprat zda nekdo bude dávat odklad z maminek jeho kamarádů .

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 08.10.18 09:41

Ve školce bych řekla, ať k němu přistupují jako k předškolákovi, začala bych s logopedií a objednala bych se do PPP na teď někdy a potom cca měsíc před zápisem, aby mohli posoudit vývoj. A podle výsledku z těch dvou vyšetření v PPP bych se zařídila.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 08.10.18 09:43
@Ivulka88 píše:
Můžu se zeptat, zajímalo by mne proč je tolik maminek proti odkladu. Je možné, ze bych tím synovi ublizila? Osobně si myslím, ze kdyz se rozhodnu špatně ublizim mu spíš tím, ze na něj budu tlačit a do ty školy půjde . :think:

Já moc pro odklady nejsem, pokud je nějaký závažný důvod (ale tím není výslovnost R a Ř a neposednost), tak ano, ale jinak ne. Pak se tam schází děti skoro 8 leté s dětmi 6 letými a to podle mého není žádoucí ani pro jednu skupinu. A hlavně rok dopředu nikdo skoro nemůže říct, jak se to dítě bude vyvíjet, proto se také posunuly zápisy z ledna na duben, aby bylo víc vidět, pokud je nějaké dítě opravdu nezralé.

Ale ještě k té živosti, byli jsme na zápisu v dubnu, ani na chvilku jsem neuvažovala o odkladu, syna si tam vzala paní učitelka ke stolečku a dělala s ním nějaké věci a on furt těkal ze strany na stranu, jsem z toho byla lehce vyděšená, když jsem viděla chlapečka vedle (po odkladu), jak vzorně sedí a kouká. A pak jsem se bavila s paní učitelkou a říkala, že super. Že ta roztěkanost nevadí, že je vidět, že je zvídavý a to je důležitý. S ostatním si poradí spíš než s leklou rybou.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >