Genetické vady u miminka u staršího otce

Anonymní
8.2.21 19:20

Genetické vady u miminka

Dobrý den je mi 34 a manželovi 54 čekáme miminko myslíte že by jeho věk mohl nějak ovlivnit vývoj plodu?
Díky za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
482
8.2.21 19:24

Mohl, ale s vývojovými vadami se potkají i lidé v 25 letech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
937
8.2.21 19:28

Ja myslim, ze kazde tehotenstvi je sazka do loterie. Mladi i starsi rodice. Pokud mate obavy, nechte se objednat na genetiku.
Ale nesmite nad timto takhle premyslet, to by se clovek zblaznil…
Drzim palce, at je vse OK…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10126
8.2.21 19:42

Mohl a co ti na věk otce řekl gynekolog? Manželovi bylo 46, když jsme počali první a můj doktor se nad tím ani nepozastavil. Ani u druhého o dva roky později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3935
8.2.21 19:42

Ze starých vajec je salmonela :mrgreen:
Snad to budete ok, hlavne material od dedecka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23644
8.2.21 19:43
@Anonymní píše:
Dobrý den je mi 34 a manželovi 54 čekáme miminko myslíte že by jeho věk mohl nějak ovlivnit vývoj plodu?
Díky za odpověď

Ano, i věk otce může ovlivnit negativně vývoj plodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
8.2.21 19:45

Pribuzna otehotnela v 27ti s partnerem kteremu v te dobe bylo 48. Jeji lekarka ji pro jistotu poslala na genetiku. Nemocne deti se rodi i mladym i starsim rodicum…ja bych na generiku zasla, ono i vyssi vek muze ovlivnuje plod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10651
8.2.21 19:53

O druhe dite jsme se snazili 10, ani uz nevim kolik bylo umelek. Pred uplne poslednim planovanym IVF, jsem otehotnela prirozene, mne bylo 38 a pozitivni test mi vysel tři dny pred manzelovymi padesatinami. Syn je zdravy, jsem stastna, ze ho mame.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 20:00

@Aduš8 také se nad tím nepozastavil. Máme už dvě děti tohle nebylo tolik plánové 🙂 dětem je 7 let a 4 roky

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 20:01

@MartaLil89 děkuji za tip myslíš že se ta genetika platí?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 20:02

@Jindřiš děkuji za podporu, přece jen můj manžel je o 4 roky starší nez byl tvůj 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 20:09

Amanzelovi bylo 46,48 a 50, když jsme počínali naše děti, všechny jsou zdravé.

Slyšela jsem, že vyšší věk otce prokazatelně koreluje s PAS dítěte. Ale to je tak všechno… Já bych to neřešila, stejně není moc jak.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 20:18
@Anonymní píše:
Amanzelovi bylo 46,48 a 50, když jsme počínali naše děti, všechny jsou zdravé.Slyšela jsem, že vyšší věk otce prokazatelně koreluje s PAS dítěte. Ale to je tak všechno… Já bych to neřešila, stejně není moc jak.

Díky za odpověď, já bych do 50 byla více klidnější ale o 4 roky víc už mám více obavy.

• Citovat
  • Nahlásit
937
9.2.21 13:00
@Anonymní píše:
@MartaLil89 děkuji za tip myslíš že se ta genetika platí?

Info vám řeknou na vaší gynekologii, i kam se máte objednat. Vím, že když je věk matky - rodičky nad třicet (přesně teď nevím nad kolik třicet), tak by jste platit neměla. Ale to by vám měl říct váš doktor, nebo na genetice to budou vědět určitě…
Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat