Reklama

Gest. stáří novorozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ixa
Kecalka 222 příspěvků 15.01.11 12:59
Gest. stáří novorozence

Ahoj, prohlížela jsem si zprávu o novorozenci a zaujal mě tam údaj Gest. stáří. Nevíte náhodou (jen tak pro zajímavost), co to znamená?
Syn se narodil tři dny po termínu a gest. stáří má 39/3, dcera pár dnů před termínem a její gest. stáří je 40/0. Tak jsem přemýšlela, podle čeho se určuje a co to znamená. Díky za reakce :-) .

Reklama

Reakce:

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 15.01.11 13:03

gestační je odpovídající MS. je to od gestační váček

ixa
Kecalka 222 příspěvků 15.01.11 13:19

To je zvláštní, syn by tedy měl mít gest. stáří 40/3 a dcera 40/5.

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 15.01.11 13:40

Je to proste podle gestačního váčku. Kluci jsou roční, ale narodili se o 7 týdnů dřív, takže „upravený věk“ je o těch 7 týdnů méně.

Ráďa69
Závislačka 2845 příspěvků 15.01.11 15:00
jizvíková píše:
Je to proste podle gestačního váčku. Kluci jsou roční, ale narodili se o 7 týdnů dřív, takže „upravený věk“ je o těch 7 týdnů méně.

To ale směšuješ myslím dvě věci dohromady :wink: Gestační věk se (myslím) používá pouze u stáří plodu v děloze (stáří plodu počítáno od poslední menstruace) - to zajímá zakladatelku ( podle mě jí to do zprávy prostě napsali chybně ( já měla např. v průkazce chybně TP..takže to asi není až tak vzácné)
Gestační váček = dutinka plodového vejce .
Věk skutečný a korigovaný s tím až tak nemá co společného , to jsou zase pojmy u nedonošenců.

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 15.01.11 18:24

Mně taky to propouštěcí zprávy z porodnice napsali, že porod proběhl o týden dříve… Podle mě je v případě zakladatelky taky chyba.

ixa
Kecalka 222 příspěvků 15.01.11 20:02

Díky za vysvětlení :-) , asi je to opravdu chyba ve výpočtu. A mně to vrtalo hlavou, co je to za zvláštní údaj :lol: .

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >