HA už asi nikdy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hanscha
Kecalka 110 příspěvků 19.10.08 11:45
HA už asi nikdy

Ahoj holky. Tak se přidávám do kolektivu snaživek. V květnu jsem vy:,–(ila HA a nastaly problémy s menses… Teď stále více zjišťuju, jaká je HA „svinstvo“. Nejdříve jsem to 3 měsíce nedostala a teď to mívám po 15 dnech, hodně slabě, tak 1 vložka na den, trvá tak 3-4dny plus špinění před a po. No prostě děs :( V jedné diskuzi to tu už taky někdo popisoval. Snad se to srovná… Jen mám strach, aby se neobjevil nějaký závažnější problém. Od května se s přítelem vlastně nijak nechráníme, oddáváme se přírodě :P a ono stále nic :?: Jste na tom někdo podobně?…

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

zuzanasinova
Kelišová 5697 příspěvků 19.10.08 12:39

hanscho a nezkoušela jsi nějaké bylinky, které by ti cyklus upravily??? takto asi nemá ani teoreticky kdy uhnízdit oplodněné vajíčko…
hormony jsou svinstvo, je to tak…

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.08 14:18

Tady nebo na rodině byla diskuze, za jak dlouho se podařilo otěhotnět po HA a všichni psali, že docela rzy, což mě překvapilo, jsem rovněž přesvědčená, že HA je svinstvo.
Jsou dvě (tři) možnosti:

• HA maskovala nějaký hormonální problém, měla jsi předtím měsíčky pravidelné? Pokud ne, ihned k lékaři!
  • HA opravdu hodně rozhodila činnost vaječníků a jiných hormonů s men. cyklem spojených, u některých žen se to takto stane. Trkže můžeš:
  • čekat na pravidelný cyklus, což může trvat hooodně dlouho a zároveň se snažit otěhotnět při nepravidelném cyklu, při tom, který jsi popsala, to moc pravděpodoné není,
  • vyrazit za doktorem a chtít srovnat cyklus (tedy hlavně vyvolat ovulaci).

Já bych na tvém místě asi už hormonální podporu cyklu chtěla, ale jednak nevím, klik Ti je let a jak moc spěcháte. Další otázkou je vztah tvůj k hormonální podpoře otěhotnění, nicméně si myslím, že by mohl být pozitivní, když jsi zřejmě déle brala HA. Ty hormony jsou de fakto stejné, jenom v jiném pořadí, množství… Ale píši asi, já třeba jsem odpůrce hormonů a dost jsem se bála, že je budu potřebovat (nepravidelný dlouhý cyklus, občas i neovulační), ale podařilo se naštěstí rzy. Nevím, jak dlouho bych vydržela čekat.

Ale jak píši, není to asi o moc větší zátěž organismu než HA.

Tak přeji hodně štěstí! a trpělivosti.

Taz
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 19.10.08 20:04

Hanscho, já při prvním vysazení HA taky měla poruchy cyklu. Přesto jsem se k HA vrátila (těhu se mi nehodilo a měla jsem strach, že jiná AK noochrání..... :roll: ). Při 2. vysazování HA jsem začala užívat Gynex - je to bylinný koncentrát. A po 3 měs. jsem měla prokazatelně ovulaci, i když poněkud delší cyklus a hned první měsíc, kdy jsme se přestali chránit kondomem jsem otěhotněla… :) Gynex jsem tenkrát kupovala někde na netu…
Tak ať máš brzy // :)

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 19.10.08 21:17

Ahoj
já HA z tohoto důvodu vůbec neberu. Chránit se lze i jinak.
Všechny moje kamarádky, které DLOUHODOBĚ (myslím třeba osm až deset let v kuse) braly HA měly potom problémy s otěhotněním.
Ale neboj se - trvalo to dýl, ale nakonec otěhotněly - taky všechny :lol: některým se muselo malinko pomoct, ale některým třeba ani ne.

Tak jako tak, myslím si, že pokud se do těla cpe denodenně po několik let takový množství hormonů, někde se to snad musí projevit.
Kdysi se do mě pustila na koleji jedna kámoška, že když HA neberu, budu mít: bolesti při menses, nepravidelnou m., hnusnou pleŤ a navíc že třeba otěhotním…
Načež jsem jí řekla, že co se má stát, to se stane,a tu svou oblíbenou větu že „chránit se dá i jinak“.
a nakonec největší lahůdka, moje známá, která brala antíka za 800 (nějaký Jadine nebo tak nějak to nazývala… já se o to nestarám tak nevím) a přišla do jinýho stavu.

Jo a já brala HA jeden měsíc, a jedna ta pilulka mi (nevim jak) spadla ráno do dřezu :lol: nuž tak to byl dočista už konec. Letělo to celý do koše (do lékárny jsem to nevrátila bohužel)

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.08 22:38
ha

Ahojky, já jsem ten případ - skoro 10 let HA a pak dlouhá léčba - mimi nešlo :-( takže teď už HA nechci, protože i když pak děti už nebudeme chtít, tak si nejsem jistá, jak hodně to huntuje tělo zevnitř :-(

Hanscha
Kecalka 110 příspěvků 20.10.08 12:42
Doktor už můj problém řeší. První krevní testy odhalily zvýšenou hladinu testosteronu. Na endokrinologii mě ale doktor ujistil, že zvýšení je pouze hraniční, tak by to neměl být problém. Udělal ale raději ještě jedny citlivější testy, na výsledky teď čekám. Na UZ se jinak ukázal zmnožený folikulární aparát (více váčků, kde se tvoří vajíčka). Žádně cysty, naštěstí. Podle doktorů opět žádný závažný problém, který by bránil početí… Ptala jsem se i na ty svoje častější měsíčky, jestli dochází k ovulaci a opět pozitivní odpověď - pokud menstruuji, tak k ovulaci dochází… ale to beru s rezervou. Před 14 dny jsem ale začala brát ten Gynex. Vkládám do něj naděje, alespoň co se cyklu týče. I když včera, opět přestně 15.den to zase přišlo :( Ale věřím, že účinnost kapek nemůže být okamžitá, takže vytrvám a dám budu doufat a věřit ve štěstí.

ježek
Povídálka 40 příspěvků 20.10.08 13:55

Tak to tě trošku vyvedu z omylu.Vedla jsem se svým gyn.debatu na tohle téma a to ,že menstruuješ zdaleka neznamená ,že musí být ovulace.Bohužel,ale je to tak.U každé ženy dochází k tzv.anovulačním cyklům,tedy cyklům,kdy se nedozraje a neuvolní se vajíčko a k menstruaci přesto dojde,protože připravená sliznice v děloze se musí odloučit a připravit se na další cyklus.Takže asi takhle.Pokud chceš mít jistotu zkus si dělat ovulační testy a uvidíš jak na tom jsi.jinak si taky myslím ,že HA je docela svinstvo.Aspoň jaké jsou ohlasy z mého okolí.Já ji osobně nikdy neužívala.Pokud věříš na bylinky určitě vyzkoušej kontryhel,ale kup si v lékárně sypaný ne porcovaný.Je to výborná bylinka na všechny ženské problémy,osobně jsem docela dlouho nemohla otěhotnět,pak mi to někdo poradil,já poctivě užívala asi 3 měsíce a ejhle najednou jsem byla těhu.I kdyby to fungovalo jen jako placebo tak to stojí za to,důležitý je výsledek,ne?Tak ti přeju ať se ti to co nejdříve srovná a ať jsi brzo mezi těhulkami.

Hanscha
Kecalka 110 příspěvků 20.10.08 15:54

A není kontryhel spíš na silné krvácení a bolesti? I když zatím asi přeci jen zůstanu pouze u toho gynexu. On sám obsahuje dost bylinek, myslím, že dokonce i ten kontryhel… Ovulační testy zkusím, díky za nápad :idea: Sama moc nevěřím, že by k ní docházelo za těhle okolností… bohužel :(

zuzanasinova
Kelišová 5697 příspěvků 20.10.08 16:15

Kontryhel mi rozhodil cyklus ještě víc. Na různých diskusích se o něm píše, že na někoho působí přesně opačně. Dodržela jsem přesně všechny předpoklady k přípravě.
Ten gynex by měl pomoci, ale ani příroda není všemocná…
a přesně jak píše ježek, to že když je MS je ovulace je blbost. Spoustu žen neovuluje, ani o tom neví. Další spousta má krátkou luteální fázi, což znemožňuje uhnízdění a třeba o tom taky neví…

jo ten Gynex se musí teď nevím xkrát protřepat a hlavně lít na plastovou lžičku, ne na kovou ;-) ale to už asi víš

Ellhana
Závislačka 3259 příspěvků 20.10.08 16:49

Tak já patřím k té druhé straně žen, kterým HA nijak neuškodila .
Po 10 letech užívání jsem vy:,–(ila a po 5 měsících otěhotněla, cyklus úplně perfektní jak hodinky co 28 dní.
Hned po porodu jsem najela zase na HA a po 1,5 vy:,–(ila a otěhotněla jsem hned na první pokus.
Já rozhodně HA brát nepřestanu, i když uvažuju místo pilulek nad tělískem. :wink:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.08 18:29

Jsem ráda, že se tady někdo zastal HA (já jsem tady psala - spíš jako odpůrce), pořád si myslím, že HA často maskuje nějaký jiný problém a když se vy:,–(í a ty problémy se manifestují, tak se to svádí na HA.

U tebe mi to trochu připomíná PCO, ten testosteron a více váčků, kde se tvoří vajíčka, ale asi to bude hraniční protože menstruuješ aspoň nějak.

Menstruace neznamená proběhnou ovulaci (občas mám anovulační cyklus - klasicky v období stresu), poznám to jednak tak, že mi ta ovulace chybí (poznám ji) a pak delším cyklem.

Bylinky - nevím, já bych byla nejprve pro standardní hormonální léčbu a pokud by nebyla úspěšná, tak pro bylinky. Ale nepřijde mi nejšťastnější to takto kombinovat, ale to je jen můj přístup.

Hanscha
Kecalka 110 příspěvků 20.10.08 19:32

Hormonální léčbě se taky nebráním. Jen ti doktoři jsou na mě moc pomalí… Chápu, řádná vyšetření jsou potřeba a také je podstupovat chci, ale jde to tak pomalu… než mě někam objednají, pak donést výsledky svému doktorovi a další rozhodování, kam dál a navíc skloubit jejich ordinační hodiny s možností uvolnění z práce… :? Zatím jsem v podstatě podstoupila UZ vaječníků a druhé odběry na endokrinologii, kde budu čekat na výsledky až do 4.11. a pak s nimi šup za svým doktorem a pak teprve léčba někam pokročí. Snad. Takže už těď zkouším alespoň ty bylinky. Jen jsi mě zuzanosinova překvapila s tou plastovou lžičkou :! O tom jsem nikde nečetla a že jsem toho probrouzdala a prostudovala poměrně dost. Je to opravdu potřeba :?: Hned s tím začnu. Díky!

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.08 20:40

Chápej, že doktoři to vidí jinak. Obvykle mají před sebou pacientu, která brala HA dejmě tomu 10 let, aby neotěhotněla a teď mají provést všechny vyšetření nejlépe během jednoho dne, aby otěhotněla hned příští cyklus?

Prostě když někdo evidentně dlouho otěhotnět nechtěl, tak snad může posečkat po dobu vhodnou k provedení vyšetření ve správném pořadí, v jejich ordinačních hodinách… nehoří.

Tím nechci říct, že bych Tě nechápala, naopak, taky bych chtěla co nejdřív vědět, co se mnou je!

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 20.10.08 23:03

Já se musím HA taky zastat - brala jsem ji 10 let, po vysazení hned pravidelný cyklus jako před tím (bohužel po 21 dnech :-(. Poprvé jsem otěhotněla po 9 měsících, pak brala HA 3 roky a otěhotněla po 2 měsících. A kdybychom se poprvé jaksi snažili častěji, tak by to bylo určitě dřív :-)

Martina

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Kopřivová a její teleshopping: Brzy strčí do kapsy i Horsta Fuchse

Být partnerkou úspěšného sportovce je pro spoustu dam něco jako svatý grál a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >