Hádky kvůli dítěti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 14.03.10 14:53
Hádky kvůli dítěti

Ahoj, chtěla bych znát váš názor na situaci u nás doma. Není nejlepší, dost mě to trápí.
Už jsem se tu kdysi zmiňovala o svém manželovi - superotci. Co se malá narodila, jsou u nás na denním pořádku dohady kvůli péči o ní. Manžel je pedant, všechno hrozně řeší a já před ním musím obhajovat každý svoje rozhodnutí, včetně třeba výběru oblečení na procházku.
Já vím, že to myslí dobře, že mu na malé záleží a že je to tisíckrát lepší, než kdyby se nestaral vůbec. Ale tahle jeho očividná nedůvěra, že se dokážu o malou postarat, mě prostě drtí, už to trvá dlouho a nelepší se to. Přitom manžel je opravdu rozumnej chlap a já na něj vždycky dost dala, takže si užkolikrát říkám, jestli na těch jeho výtkách přece jenom něco není a připadám si pak jako naprosto nesvéprávná osoba, která si nikdy neměla dítě pořizovat. Moje mateřský sebevědomí je zkrátka na nule a já nevím co s tím.
Zatím občas pomáhají návštěvy příbuzenstva, které se rozplývá nad tím, jaká je Jája pohodový, spokojený a smavý miminko. Ale jak dlouho si s tím ještě vystačím, to fakt nevím…
Máte nějakou radu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 14.03.10 15:06

Bersaba: a muzu se te zeptat pomaha ti sni nebo ma takzvane pusu plnou kecu?Ze mu malou treba nechas a on se stara hraje si sni atd?

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 14.03.10 15:20
kattkka píše:
Bersaba: a muzu se te zeptat pomaha ti sni nebo ma takzvane pusu plnou kecu?Ze mu malou treba nechas a on se stara hraje si sni atd?

To je dobrá otázka…

Hele a promluvila jsi si s ním na to tema? Možná to je hloupá otázka, ale jsou takové ženské které mlčí, trpí a místo aby si promluvily doma tak se ptají po okolí… Co ti řekne na to když se ho zeptáš proč v podstatě shazuje jakékoliv tvé rozhodnutí? Teď ještě „o nic“ nejde… Ale vezmi si za pár let, nebudeš mít žádnou autoritu… Cokoliv řekneš jí bude tak akorát k smíchu, protože tatínek to přece řekl jinak… Nebo může nastat druhá verze, že bude tátu nesnášet za to jak jí nenechá nic na vlastní rozhodnutí…

Mihaicka
Závislačka 3818 příspěvků 14.03.10 15:24

Proste se ho na rovinu zeptej, jestli ti veri ohledne pece o malou..urcite rekne, ze ano, tak pak bych se ho zeptala, proc tedy ma porad nejake vyhrady ; vzdyt mala nestrada a jsi s ni doma cely den sama nez prijde z prace,ne? A Janicka je ok. Zkus si s nim v poho otevrene promluvit.

O sebevedomi matky - koukni se vzdy na malou a pripomen si, ze jsi to ty kdo se o nicely den stara a jak krasne prospiva. Jsou to prevazne tve zasluhy!!!!! :wink: :wink: :palec: Takze hlavu vzhuru, jsi dobra matka a tve materske instinkty jsou spravne.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 14.03.10 15:25

Hanule: me to pripomelo kamaradku.Ten jeji ma pro zmenu pusu plnou reci.Nepohlida nenakrmi a to je doma 2-3dny pracovni +vikend na vse je sama a ve finale ji akorat rekne oblikni ji tak a tak to bude.Jo ale abych mu nekrivdila tak si s malou obcas hraje.Ale jinak nic neudela a jeste se mu nelibi ze mala skoro porad breci kdyz si sni nikdo nehraje. :pocitac:

hedviga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.10 15:29

Jéé, to znám! :pankac: Tak já to řeším drsnejma komentářema, jinak bych se zcvokla. Naštěstí jsem na tuto vlastnost manžela byla jeho rodinou s vtipem upozorněna, jakože „teda víš co tě čeká?“. Opravdu jsem se naučila brát to s humorem a manžel se naučil s humorem to přecházet. A funguje to. Jsem ráda, že je takovej, protože náš malej je taky pohodář a smíšek.
Nejtěžší je naučit se nebrat si to osobně (je to JEHO ÚCHYLKA) a umět to brát s nadhledem. Když řekne: nedalas mu to pití horký? nejraděj bych řekla Si myslíš že ho chci opařit a jsem blbá? ale řeknu mu „Sklidni hormon“ a navrch pošlu pusu vzduchem (našpulím rty) a on se zmůže jen na „si drzá“ ale to už se směje a tahá mi za kaťata… :oops:

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 14.03.10 15:30

Ahoj,

to se nedivím že se tak cítíte. Na mě by to působilo stejně… promluvila bych si s ním a pokud by to nepomohlo navrhla bych abyste zašli k odborníkovi…

tímto stylem z Vás bude za chvilku neprůbjná bojácná osoba a nebo se rozvedete…samoz­řejmě někomu může vyhovovat když má vše nadiktované a svůj názor zatlačí do pozadí sklopí uši a dělá co se mu řekně… ale to nebude tento případ - to byste sem ani nepsala …

Jste partneři - a spousta rozhodnutí musí být a je kompromis - ale u Vás je to spíš diktát…

Navíc pokud je to manželovo první dítě - stejně tak jako Vaše - tak nemůže mít víc zkušeností než Vy… snažila bych se stanovit jasná pravidla - ujednat rámcově o co se bude starat on a co bude jen a jen na Vás…

Ale jak už tu někdo psal… jakmile dítě začne víc vnímat tak okamžitě vycítí že ve Vás mít autoritu nebude…

Přeji ať se to brzy upraví a ať péče o potomka je jen radostnou záležitostí…

Markéta a spol

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 14.03.10 15:40

Hedvigo, nemáš doma toho mýho? :lol: Taky, o mně celý život říkali že jsem vztahovačná… Ale co jsem si to přitáhla domů (a celá jeho rodina jakbysmet)… Naštěstí se taky naučil, taky jsem mu ještě před svatbou upozorňovala že prostě jsem jaká jsem a rozkazovat si nenechám :lol: To byly boje… Přestal být vztahovačný až když jsem od 6ho týdne byla na rizikovém těhu s Dádou… A poté v lednu na infekčním týden a on s Kubou doma. Oni ti chlapi občas nějakou tu ťafku potřebují… Bohužel.

hedviga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.10 15:44

No on je navíc policajt a když jsme teď nedávno byli na dětským, tak na mě jedna sestra mrkla a řekla: „To není povolání, to je diagnoza.“ A další: „No já bych řekla, že ti tátové jsou všichni stejní, jenom se jinak jmenujou.“ A mně se tááák ulevilo, že mi někdo rozumí… :wink:

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 14.03.10 16:00

Soužití s takovým člověkem není pro každýho,taky to mám doma :lol: takže já ho poslouchám na půl ucha jedním sem druhým ven ,nijak si to k srdci neberu-prostě je takovej-ještě se mu zasměju :lol: Moje babička tomu říká ,že „snědl Šalamounovo hovno“.A u nás jsou nejvtipnější jeho přednášky na téma jak se má „správně vykoštovat kuře“ ,protože on se syrovýho masa štítí.

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 14.03.10 16:22

ahoj být ve tvé pozici ,tak bych manželovi navrhla jít na rodičovskou a sama bych se vrátila v klidu do práce a začala mu pak do výchovy a oblékání dítěte také. pokud se hádáte kvůli těmto prkotinám ,tak nechci být pesimista,ale moc nevěřím, že vám vztah vydrží,ale přála bych ti opak.

hedviga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.10 18:38

Souhlasím plně s Pavlouk5 :potlesk:

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 14.03.10 18:52

Díky všem za reakce, se mi tak ulevilo, že mi rozumíte. :lol:
kattkka: Muž je jinak skvělej, do malý je blázen a stará se o ní rád, nakrmí, přebalí, pohraje si. (Když jsem měla asi před měsícem pořezanou ruku, tak i koupal, jinak se bojí.)
hanule, netrpím mlčky, právě proto se skoro denně hádáme. :evil: To si můžu stokrát říkat, že příště už se nenechám vytočit, a pak bouchnu jak piliňáky. A promluvit jsem s ním zkoušela, jenže on vůbec nechápe, co mi vadí, když on má přece jenom starost o malou. :evil:
hedviga: tak tohle bych ráda uměla.

Příspěvek upraven 14.03.10 v 19:57

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 14.03.10 18:59

Bersabo, tak zkus ať ti sepíše CO je dle něj správně… Nebo jak tu někdo říkal mu ji svěř a pak kibicuj že to dělá špatně :lol: Ale to by asi jen víc rozhádalo :)

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 14.03.10 20:31
Bersaba píše:
(Když jsem měla asi před měsícem pořezanou ruku, tak i koupal, jinak se bojí.)

Tohle moc nechapu, on ti mluvi do vseho, ale do koupani teda ne protoze se sam koupat boji?
Nechces proste zkusit kdyz je doma nechat veskerou peci na nem. Ja tomu svymu vzdycky reknu, ze kdyz to vi lip tak at to dela teda sam. A svete div se, skoro do niceho uz mi ohledne deti nekeca (a kdyz tak nejde o to jak je oblict, ale spis treba resime synovo chovani atd.). A kdyz neni doma tak muzes jet podle svyho.
Ale hlavne o tom mluvte, jinak si za chvilku zacnete vycitat, ze ty nedelas to a ono zrovna timto zpusobem, on zas nedela neco jinyho a to je cesta do zahuby (taky jsme nedavno meli hodne vazny rozhovor na tohle tema).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >