Manžel a péče o děti u TV...

Anonymní
12.3.10 20:07

Manžel a děti...

Tak nevím kde začít, prostě mně leze na nervy to, že se můj muž sice umí postarat o děti - ve smyslu, že jim dá najíst, oblíkne je, dá je spát, vykoupe starší dceru, ale to je asi tak vše. Nevím jestli jsem jen tak náročná, nebo jestli to tak dělá každý chlap, ale vadí mi to, že když má děcka nastarost (3 a 10 měsíců), tak starší pustí na celý den v TV kanál s pohádkama a mladší pustí na zem, aby si lezl a on sám je celý den na PC a hraje si hry. Když se to mrňousovi nelíbí, dá si ho na klín a myslí si, že to malýho bude hrozně bavit. Prostě takto by to vydržel celý den. Druhá věc je ta, že starší napustí vanu na koupání a dá do ní dítě na 1,5 hod, ale že by dopustil za nějaký čas teplou vodu, aby neseděla ve studené vodě, to mu jaksi nedojde. Nebo byli jsme tuhle v bazénu, já mu dala starší dceru poprvé nastarost, aby si ji vzal do šatny on a já abych se mohla postarat o mladšího - nakonec mi dcera přijde do bazénu v plavečkách a na nich má kalhotky. Nebo jsou doma a on ji ani neučeše, neupraví jí oblečení když se oblíkne sama, pustí ji ven bez čepice - prostě vše odbívá. Tak nevím jestli jsem náročná, nebo toto dělá každej chlap? To se nenajde mezi chlapama chlap kterej má v sobě trochu ženské ve smyslu detailů?
Jak to máte vy? Já mám naplánovanou operaci a bojím se nebo spíš nemám důvěru v to, že mi chlap zabaví děti a plánuju je nechat sestře, aby děcka zbytečně netrpěly celý týden u TV a nebo nebylo na „obtíž“, když si chce tatínek hrát. Nemluvím o tom, že sám od sebe si je ven nevezme a celý týden by byly doma zavření. Jak to máte doma vy? Dokáže se váš manžel postarat o děti, ale se vším všudy, nebo jsem jen náročná a výše popsanou „závadu“ má každý chlap? Příp. jak to změnit a jde to vůbec?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2613
12.3.10 20:16

Ahoj,
já tedy nejsem s manželem,ale s přítelem a řeším to samé. Pořád mi říká, že teď si s ním nevyhraje, protože je ještě malej. Ale jinak se postará o všechno, jídlo, koupel, oblečení atd. Myslela jsem si, že je to tím, že to není pravej táte, ale když tě tak čtu :-)
Já jsem se s tím smířila, hlavně že nás má rád a postará se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
12.3.10 20:19

Takových je spousta ( můj né teda), ale tím, že bys mu dítě nedala a nechala je hlídat někým jiným, bys mu to akorát ulehčila. došlo by mu, že to je přesně ta výhra - nestarat se má za následek, že se nemusím starat ( jakože to neumím). To já bych na trut dávala co nejvíce hlídat.
Děti nevydrží celý den doma a budou zlobit, nestačí jim tv ani na klín.

Ted je měl vždy jen chvíli takže si to dovolil a fungovalo to, protože jsi přišla, ale nyní jestli budeš déle pryč mu možná dojde, že takhle ne..

chce si to lépe promluvit ( né peskovat a kritizovat, ale konstruktivně a bez výčitek - určitě chce pro své děti to nejlepší- si říct co přesně ti vadí a kde jsou nedostatky.)..

Neulehčuj mu to navařením a připravováním všeho - možná mu dojde jak to všechno funguje a jak to chodí a co je třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
12.3.10 20:23

Já bych mu děti taky nechala, pokud se necuká. Řekla bych, že mu to dojde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2466
12.3.10 20:28

Ahojky.
No, tak to opravdu není podle mě moc normální..
Můj muž když potřebuji, udělá vše, ať už kolem malé, nebo domácnosti..A kolikrát třeba řeší jakou dát čepičku..já bych dala tenkou a on že ne, že je tam zima, že teplou. Kdyby se o ní měl starat (a musela bych být třeba v nemocnici) na kdoví jak dlouho, vím že by se postaral skvěle.
Podle mě je to jen lenost, myslím, že radši řeší svoje věci a zájmy.. Každý má v sobě tu starost, ale jestli on ví, že i když to udělá špatně, přijdeš ty a uděláš to za něj.. podle mě je líný..
Já bych ho asi pěkně sekýrovala :cert: tohle bych mu jen tak nedarovala, aby se holka plácala ve studené vodě ve vaně..a on si seděl u bedny nebo co..
A prudila bych tak dlouho, dokavaď by bylo pro něj snesitelnější to udělat správně..
Ale nevím, jakou má tvůj chlap náturu :nevim:
:kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20662
12.3.10 20:29

Ahojky anonymní,no tak tohle ti teda nezávidím 8-o .Netvrdím,že ten můj je dokonalý,ale strach,že by se o syna nepostaral,tak to teda nemám.Manža ví co je to pračka,jak ji zapnout,napadne ho,že když pípá myčka,tak že se s ní nádobí samo nevyndá,umí uvařit,když má recept dobře popsaný,tak zvládne i upéct.Takže když třeba hlídá,tak se vrátím domu,kde je celkem pořádek,malý najezený,spokojený.Taky se zajímal o příkrmy a někdy i poučoval,že četl na netu,že např.jogurt bych ještě dávat neměla,že to zatěžuej organismus. Nesnaší,když sedím u pc já :lol: takže se synem si hraje,kreslí,prostě všechno jen né sedět s ním u pc nebo ho dát k televizi(vyjímaje kouzelnou školkou).Ale je fakt,že v naší rodině velím já,takže když řeknu vyluxovat,tak se luxuje :-)prostě máme role rozdělené a není problém aby jeden zastoupil toho druhého.A hlavně syn je naše dítě,né jen moje.Znám jednu ženskou,která měla tak neschopného chlapa,že když se malý pokakal,tak letěl k sestře několik kilometrů,protože na to zaprvé neměl žaludek a za druhé to prostě neuměl.Nebyl schopný ani přihřát příkrm,no katastrofa :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
12.3.10 20:51

Já razím teorii, že umřít ho nenechá (mrazem, hladem) a jestli stráví celý den u televize - no a co :nevim:
Myslím, že kombinace 3 a 10m ho nenechá sedět týden u PCher :lol:
Minulý týden byli chlapi na víkend na apaluše (7tatínků a 7dětí - 3,5 až 1,5roku. Vrátili se jak smraďoši, protože na chatě nebylo nejtepleji tak jsem přikázala aby ho raději večer nenamáčel. :-D Při příjezdu měl Vítek na sobě papuče, pod oteplovákama měl ještě 3 vrstvy a pod mikinkou měl vršek od pyžama. Jo a v ruce třímal obrovskou čokoládu 8-o :roll: :lol: :lol:
Ale šťastnějšího sem ho snad v životě neviděla…takže sem je naházela do vany, věci do pračky a lebedila si jak jsem si ten volný víkend hezky užila.
Prostě můj muž to dělá tak nějak po svém, a pokud naše dítě tyto jeho hlídací pokusy přežívá ve zdraví tak to neřeším a nekomentuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2466
12.3.10 20:58

ivusha podle toho, co jsi psala, tak výlet s tatínkem byl sice špinavý , ale rozhodně akční..A děti si vaši manželé berou proto, aby si je užili a pořádně zařádili..
Ale to by myslím zakladatelce ani tolik nevadilo, kdyby byly děti trochu zamazaný, ale jak říkáš ty - šťastný že si jich taťka všímá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.3.10 20:58

No rozumná řeč nepomáhá. Vždy otočí oči vzhůru, jakože zase něco řeším a něco proti němu namítám. Už vážně nevím jak ho nakopnout.
Děti bych mu ráda nechala aby vše pochopil co to je, ale obávám se toho, že jídlo odbide - žádné vaření asi nebude. Pro něho je problém udělat pyré z banánu a jablka, to malýmu dá raději kupovanou přesnídávku, jen aby s tím neměl práci. Takže si dokáži představit, jak by tady ten týden vypadal a k sestře je chci dát jen proto, aby je neodbíval. On je schopný dát starší dceru třeba místo ve 20 hod do postele už v 19 hod, jen aby už mohl zase k pc a měl klid. Když přijde z práce, tak si malýho vezme do pokojíčku, ale né že by si s ním hrál - lehne si na zem a nechá malýho šmejdit po pokojíčku a on si hraje s tím, co zrovna najde v dolních poličkách. Tuhle mu třeba jednou spadl i z trampolíny, kterou v pokojíčku máme. Asi usnul a malej na ni vylezl a spadnul. No co vám mám povídat. Je asi fakt línej! Je typ, kterej se nehádá, poslechne si co mu řeknu, zakoulí očima a tím celá debata končí. Kolikrát mám tak strašnou chuť se s ním pohádat, vše si říct, ale on mě nechá vykecat, vynadávat a ví že má pak pokoj. Prostě před svatbou byl jinej a já si naivně myslela, že bude jednou ten nej…táta na světe. A teď…? Mám jen oči pro pláč - s ničím nepomůže! :-(

• Nahlásit
  • Citovat
15466
12.3.10 21:03

nechala bych mu děti na krku, tak jak tady každý radí. Sedět u televize dítě prostě celý den nevydrží a za nějakou chvíli mu to dají obě určitě pěkně „sežrat“, že se nestará a hraje si hry. Naopak je to jedinečná šance, jak si k sobě najdou cestu. Já něco takového plánuju u nás (ne tedy pobyt ve špitálu, ale zmizet někam na víkend), protože u nás si tatínek myslí, že když si hraje 20 minut, tak je to tak akorát a pak už má nárok se celý den jen flákat, protože já se přeci „flákám“ celý týden, zatímco on pracuje :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17086
12.3.10 21:04

jojo taky razím heslo že to děti přežijou. Sice mi to taky chvíli trvá odporostit se od toho jak to malá přežije ale vždycky to zmáknul.

Doma to teď taky funguje že taťka koupe, když třeba o víkendu bere malou ven v kočárku tak mu jí teda oblíknu na to nějak nemám odvahu a přeci jen je ještě malá aby šla ven bez čepice :lol: :lol:

Ale když jí byly 3 měsíce jela jsem na víkend na rozlučku nejlepší kamarádky (malá nebyla kojená) chvíli mi to trvalo ale nakonec si to užili všichni. Teď se chystám na svatbu a to se těším ještě víc - přeci jen už to není takový prcek tak ani nemám takový strach.

A když dojde pak na lámání chleba tak za mnou manžel běhá a ptá se co kdy jí a kde to má a co jí dát na sebe a ještě je schopnej si psát poznámky kdy jí má dát spát :lol: :lol:

Takže hlavu vzhůru jak píšou holky nepodstrojuj, nech ho v tom lehce vymáchat, děti to přežijou :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17086
12.3.10 21:07

jojo tak je prvda že náš tatínek má taky občas pocit co jakože doma celý den dělám, že nic nestíhám. Ale stačí jeden den nechat mu malou komplet na krku a sám pak přijde s tím,že s ní nic nestihl :lol: Jen má poměrně krátkou pamět aje potřeba mu to častěji připomínat :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2539
12.3.10 21:08
Anetta píše:
Ahojky.
No, tak to opravdu není podle mě moc normální..
Můj muž když potřebuji, udělá vše, ať už kolem malé, nebo domácnosti..A kolikrát třeba řeší jakou dát čepičku..já bych dala tenkou a on že ne, že je tam zima, že teplou. Kdyby se o ní měl starat (a musela bych být třeba v nemocnici) na kdoví jak dlouho, vím že by se postaral skvěle.
Podle mě je to jen lenost, myslím, že radši řeší svoje věci a zájmy.. Každý má v sobě tu starost, ale jestli on ví, že i když to udělá špatně, přijdeš ty a uděláš to za něj.. podle mě je líný..
Já bych ho asi pěkně sekýrovala :cert: tohle bych mu jen tak nedarovala, aby se holka plácala ve studené vodě ve vaně..a on si seděl u bedny nebo co..
A prudila bych tak dlouho, dokavaď by bylo pro něj snesitelnější to udělat správně..
Ale nevím, jakou má tvůj chlap náturu :nevim: :kytka:

Tak u nás je to stejně, manžel se o malého dokáže postarat komplet. Není problém ho okoupat, obléct(ještě vymislí kombinace) a nakrmit. A kdybych musela odjed pryč, tak vím že nemusím mít strach a postará se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2466
12.3.10 21:09

Když jsem byla po porodu, taky si manžel nějakou dobu neuvědomoval, že už nejsme jenom dva, ale tři a že by měl taky trochu pomoct.
Jednou mě tak nakrk (to už byla větší) , že jsem se v 11 sbalila a šla spát k rodičům ať se o ní postará. Věděla jsem, že to zvládne, ale musí si prostě uvědomit, že se musí taky podílet na péči o ní, nebo co o ní aspoň nedělat bordel a pomoct v domácnosti :-P ..
To víš, že jsem měla výčitky a jaké! Když jsem se vrátila, ani nemukl, Eli spokojená v postýlce. Jen mi řekl : chápu že jsi šla spát k vašim, asi jsi mě měla už dost..Eli v tu dobu byla příííííšerně uřvaná a on s ničím nepomohl, tak jsem toho měla už dost!
A teď ? Paráda. Občas je línej to jo, ale přiměřeně..Opravdu pomáhá, hraje si s ní, vykoupe, občas i nakrmí, ale to vždy utíká a dělá, že musí rychle něco jiného udělat :lol:
Tak do něj šij a když to nepomůže, tak ať si to pěkně zkusí sám..Třeba ucítí zodpovědnost a že to za něj nikdo jinej neudělá!Dej mu přesné instrukce jak co bude a že třeba se na něj přijde tvoje mamča nebo někdo mrknout, jak je šikovnej :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
12.3.10 21:16

Anonymní.. a přežily děti zatím tu péči manžela…?

Tak pokud ano, nemusíš se bát.. :-D

Já radostně vzpomínám na dny- velice vzácné- kdy mamka nebyla doma a my si s tátou užívali naprosté volnosti, byla ot paráda…

ALe teď vážně.. řekla bych, že přístup manžela je celkem přirozený pro muže, podle toho, co jsi popisovala, není to až tak hrozný.,..jen bych třeba lehce naznačila to co bych viděla už jako problém.. ale myslím, že ybchom měli dát pánům otcům příležitost prožít si to po svém a pomocí chyb(stejně jako my) se dobrat k cíli..

Zvládne to, neboj ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama