HCG chyba v laboratoři

Anonymní
10.6.21 20:58

HCG chyba v laboratoři

Ahoj.

Stalo se vám někdy, že vám laboratoř špatně vyhodnotila výsledky?

HCG výsledky mi vyšly velmi, velmi nepravděpodobné. Vrtá mi to hlavou.

Než zvládnu jít na opakování, tak bych ráda věděla, jestli se vám stalo, že vám laborka špatně vyhodnotila výsledky ;)

Děkuji všem :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1636
10.6.21 21:01

Laborka se určitě neplete… Nemůže se to stát..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1479
10.6.21 21:14

Jak si na to prisla? Ne stat se to nemuze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1691
10.6.21 21:16

@Misasisi to je dobrej vtip…jistě, že se to stát může.

Bez na novy test a uvidíš. Že by se spletli dvakrát, to je šance fakt mizivá. Jinak stát se to může třeba tak, že se prohodí štítky, v počítači špatně přiřadí výsledky, špatné provede test, špatné odečte výsledek, porucha přístroje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17098
10.6.21 21:19
@Anonymní píše:
Ahoj.

Stalo se vám někdy, že vám laboratoř špatně vyhodnotila výsledky?

HCG výsledky mi vyšly velmi, velmi nepravděpodobné. Vrtá mi to hlavou.

Než zvládnu jít na opakování, tak bych ráda věděla, jestli se vám stalo, že vám laborka špatně vyhodnotila výsledky ;)

Děkuji všem :mavam:

Stat se to může, ale bude to fakt velmi výjimečné. Jen nechápu jak tě napadlo o výsledku z laborky pochybovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
10.6.21 21:21

@Misasisi ale může. V mém případě špatně stanovili Rh faktor.

Příspěvek upraven 10.06.21 v 21:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1638
10.6.21 21:21

Jak nepravděpodobné?

Chyba se stát může, ale je to velmi velmi málo pravděpodobné… Štítek se lepí na zkumavku před odběrem, pak už se pracuje většinou s kódem a né jménem…
Pokud vyjde nepravděpodobný výsledek, tak přístroje upozorní na kontrolu od laborantky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8997
10.6.21 21:28

Málo pravdepodobny, ale vyloučeny to není. Co ti vyšlo? Jestli si myslíš, že těhotná nejsi tak si udělej ráno test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
10.6.21 21:39

@mamnousek no nevím no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 21:39

Mě se to bohužel stalo. Volali mi, že HCG klesá a čeká mě revize. Před zákrokem na kontrole už ale bylo srdíčko. Prý laboratorní chyba. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
77
10.6.21 21:43

@Misasisi ty možná nevíš, ale já vím, jaký mám Rh faktor a co se objevilo v mé složce v nemocnici. A když jsem to řešila s doktorem, také se divil, jak je to možné. Nechal mi znovu nabrat krev a hle, někdo v laboratoři udělal chybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1638
10.6.21 21:44
@Anonymní píše:
Mě se to bohužel stalo. Volali mi, že HCG klesá a čeká mě revize. Před zákrokem na kontrole už ale bylo srdíčko. Prý laboratorní chyba. :,(

Tak jestli ti klesaly dva odběry po sobě, tak to je zajímavý… ale proto se ještě dělá UZ…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1638
10.6.21 21:47

@mamnousek
Fakt v laboratoři? Jako, že jsi viděla špatný výsledky a nebo to někdo blbě opsal?
Neber to jako útok, fakt mě to zajímá…

Protože špatně opsaných výsledků jsem viděla mraky, ale přímo úplně špatný a 100% špatný výsledek je fakt zajímavý a u rH daktoru nejde špatně nabrat, jako u jiných…. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
10.6.21 21:50

@Tvojeteta výsledky z laboratoře, taky jsem si myslela, že to někdo blbě přepsal, ale ne. Proto mi doktor nechal nabrat krev znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1638
10.6.21 21:53

@mamnousek
Hmm fakt zajímavý, a jsi neg?

Tak nic není nikdy 100%, to je jasný a musíme si uvědomit, že laboratoř denně vyhodnotí tisíce výsledků, takže je to vzácný, ale fakt zajímavý! :palec:

Proto doktoři neléčí laboratoře, ale pacienty…. I když pacienti to většinou chtějí opačně a je dobrý, že jsi ve střehu!!
Protože většinou se výsledky opakují, ale rH by asi nikoho jen tak nenapadlo! :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat