Důvěra v gynekoložku

Anonymní
10.6.21 10:43

Důvěra v gynekoložku

Ahoj holky,
zvažuji změnu gynekoložky. Je to první doktorka ke které jsem v 18 začala chodit, nikdy jsem neměla žádné moc potíže, takže hlavně na preventivní prohlídky a napsání antikoncepce. Co mi ale teď trápí, gynekoložka se ke mě chová stále jako kdyby mi bylo tich 18 a to už mi vážně není, je mi 31, jsem vdaná a ona mi i tyká. Přijdu si u ní jako malá holka, které není potřeba nic vysvětlit a měla by jen poslouchat. Je tak ve věku mojí mámy a sama má dcery podobně staré jako jsem já, to vím, protože mi někdy řikala, že stejnou antikoncepci dávala i dceři, že je opravdu šetrná. Snažíme se s manželem o miminko asi rok s tím, že jsem měla nějaké zdravotní problémy a v tu dobu jsme se samozdřejmě nesnažili. Už loni jsem jí řikala, že chceme miminko, ale ona mi jen poradila, ať si koupím kyselinu listovou a snažíme se, po roce jsem tam teď byla znovu a stejná rada s tím, že se asi tedy dostatečně nesnažíme a že nějaké testy hlavně u partnera by se dělali až tak po roce. Ale já chtěla poradit hlavně kdy a jestli mám ovulaci, jestli je vše v pořádku u mě. Ale jsou mi ty rozhovory s ní opravdu nepříjemné a když si představím, že bych k ní jako těhotná chodila častěji, tak zvažuji změnu, jenže nevím, jestli se všichni ty doktoři ve městě mezi sebou neznají a vůbec bych se jinam dostala. Profesní kvalitou asi není špatná, ale jde mi o to porozumění. Díky a prosím budu zde anonym :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1826
10.6.21 10:55
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
zvažuji změnu gynekoložky. Je to první doktorka ke které jsem v 18 začala chodit, nikdy jsem neměla žádné moc potíže, takže hlavně na preventivní prohlídky a napsání antikoncepce. Co mi ale teď trápí, gynekoložka se ke mě chová stále jako kdyby mi bylo tich 18 a to už mi vážně není, je mi 31, jsem vdaná a ona mi i tyká. Přijdu si u ní jako malá holka, které není potřeba nic vysvětlit a měla by jen poslouchat. Je tak ve věku mojí mámy a sama má dcery podobně staré jako jsem já, to vím, protože mi někdy řikala, že stejnou antikoncepci dávala i dceři, že je opravdu šetrná. Snažíme se s manželem o miminko asi rok s tím, že jsem měla nějaké zdravotní problémy a v tu dobu jsme se samozdřejmě nesnažili. Už loni jsem jí řikala, že chceme miminko, ale ona mi jen poradila, ať si koupím kyselinu listovou a snažíme se, po roce jsem tam teď byla znovu a stejná rada s tím, že se asi tedy dostatečně nesnažíme a že nějaké testy hlavně u partnera by se dělali až tak po roce. Ale já chtěla poradit hlavně kdy a jestli mám ovulaci, jestli je vše v pořádku u mě. Ale jsou mi ty rozhovory s ní opravdu nepříjemné a když si představím, že bych k ní jako těhotná chodila častěji, tak zvažuji změnu, jenže nevím, jestli se všichni ty doktoři ve městě mezi sebou neznají a vůbec bych se jinam dostala. Profesní kvalitou asi není špatná, ale jde mi o to porozumění. Díky a prosím budu zde anonym :kytka:

Jako gynekologové se asi znají, někteří spolu dělají i v nemocnici většinou i když mají svoje ambulance. Ale to ti nebrání přeci přejít, to je tvá svobodná vůle..
Z tou ovulaci, měříš si ji? Děláš si testy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1147
10.6.21 10:58

Pokud k ní nemáš důvěru tak doktora změň. Já před lety taky změnila gynekologa a teď jsem nadmíru spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 11:06

Zkoušela jsem si dělat ovulační testy, ale jen teď jeden měsíc - jedno balení testů, podle nějakého kalendáře jsem vypočítala „plodné dny“ ale asi jsem se netrefila, možná mám ovulaci už dřív nebo později. Na jednom testu byla druhá čárka jen hodně slaboučká. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
31367
10.6.21 11:10

Samozřejmě můžeš změnit lékaře. To není tak, že tě nikdo nevezme, protože ye znají. Sice to někdo tvrdí, ale nelze. Je jediný zákonný důvod nepřijmout pacienta a to z kapacitních důvodu.
Chování tvé lékařky, konkrétně tykání, je neprofesionální 8o Pokud je ti nepříjemná, nebo z jiných důvodů nevyhovuje, máš možnost změnit lékaře. Lze každé 3 měsíce, nemusíš se bát, že bys případně ztroskotala u někoho ještě horšího ;)

Doporučuju zkusit ovulační testy, programovaný styk (jednou za 2 3 dny) a taky pomáhá ženský orgasmus po ejakulaci partnera ;) Poševní stahy sperma posunou na správné místo.
Jak dlouhou jste měli přestávku ve snažení? Měsíc bych neřešila, ale ve tvém věku už bych ani nečekala dlouho.
Případně do CAR se můžete objednat bez doporučení obvodního gynekologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
10.6.21 11:11

A to musíš mít gynekologa ve svým městě? Já si zjistila, kdo je v okolí 20kiláků nejlepší a šla tam. Ve tvým případě bych si zjistila, kdo se specializuje na poruchy plodnosti. A bát se nemusíš, na pendlování pacientek jsou zvyklý, těm je to šumák. A když se tě nový lékař zeptá, proč jsi odešla, tak řekneš pravdu - vadí mi, že mi lékařka tyká a způsob komunikace, připadala jsem si jak malá holka a takhle se cítit prostě nechci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
401
10.6.21 11:21

Jestli ti přístup dr nevyhovuje, proste ji změn a neřeš. Jako těhotná budeš docházet minimálně jednou měsíčně a určitě toho bude k řešení víc, takže jestli nemáš ve svoji doktorku důvěru, šla bych k jiné. Ja třeba na gyndu dojizdim třičtvrtě hodiny mhd a nemenila bych za nikoho bližšího ;)
A s tím ze ti týká když k ni chodíš od puberty, to bych zas tak neřešila, naopak by mi bylo divné kdyby najednou přešla do vykání. Můj praktik mě taky oslovuje křestním jménem, zná mě od 18 a zná i moji mámu, problém s tím nemám ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 11:33

Napřed jsem si myslela, že to necháme nějak přirozeně a že otěhotním prostě jentak, že nebudeme řešit ovulaci a plodné dny. Ale nejsem už nejmladší a po miminku opravdu toužím, kamarádky kolem mají miminka a já stále nic a prostě mi to už dohnalo… A přístup gynekoložky mi hlavně na psychice nepřidává. A myslím, že psychika je důležitá.
Programovaný styk tedy opravdu nemáme :roll: je to u nás spíš o tulících víkendech, pracovně jsme v týdnu celkem vytížení a nebývá už tolik energie. Je mi jasné, že na tomhle se zapracovat dá :lol: Napadlo mi naplánovat si dovolenou na plodné dny, ale musela bych zjistit, kdy je vlastně mám.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 11:53

U jiného doktora jsem nikdy to tykání nezažila, tedy u dětské naposledy. Ale vidím, že je to tedy asi běžné i u praktika. Asi by to nebyl ten hlavní důvod proč to řešit, kdybych si u ní opravdu zároveň nepřipadala jako malá holka. Zkusím si zavolat k jiným doktorkám, k doktorovi chlapovi se mi moc nechce. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
194
10.6.21 12:08

Menila jsem gynekologa x krat nez jsem nasla nekoho skvelyho, a to od svych 18 let a pokazde jsem patrala a zarizovala sama. Kdo se s kym zna me nenapadlo resit. Ovulace je 14 dni pred menstruaci, tak se koukni do svyho kalendare a uz to z toho vidis, ne? Nebo mas menstruaci nepravidelnou? I tak by ti to za poslednich x mesicu melo dat aspon predstavu. Zbytek doladis testama a proste v tech dnech to chce kazdy druhy den sex. Pokud teda po miminku tak touzis. Pises, ze uz davno nejsi mala holka a je ti 31, ale resis to presne jako mala holka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 14:08
@Janadel píše:
Menila jsem gynekologa x krat nez jsem nasla nekoho skvelyho, a to od svych 18 let a pokazde jsem patrala a zarizovala sama. Kdo se s kym zna me nenapadlo resit. Ovulace je 14 dni pred menstruaci, tak se koukni do svyho kalendare a uz to z toho vidis, ne? Nebo mas menstruaci nepravidelnou? I tak by ti to za poslednich x mesicu melo dat aspon predstavu. Zbytek doladis testama a proste v tech dnech to chce kazdy druhy den sex. Pokud teda po miminku tak touzis. Pises, ze uz davno nejsi mala holka a je ti 31, ale resis to presne jako mala holka :nevim:

Máš pravdu. :roll: Asi je nejvyší čas poohlédnout se po jiné lékařce a začít to víc řešit. Menstruaci mám celkem pravidelnou, výkyv za poslední rok snad max 2dny, proto jsem si myslela, že ovulace snad je, ale ty ovu testy mi jí zatím na vypočtený termín neukázaly. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
194
10.6.21 14:31
@Anonymní píše:
Máš pravdu. :roll: Asi je nejvyší čas poohlédnout se po jiné lékařce a začít to víc řešit. Menstruaci mám celkem pravidelnou, výkyv za poslední rok snad max 2dny, proto jsem si myslela, že ovulace snad je, ale ty ovu testy mi jí zatím na vypočtený termín neukázaly. :kytka:

Tak drzim palce, at najdes nekoho poradnyho a kdo bude ochotnej ti pomoct zjistit minimalne ultrazvukem, jestli to na ovulaci vypada :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat