Hematom a kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ainnah
Povídálka 36 příspěvků 15.02.17 06:29
Hematom a kojení

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Jsem na začátku 7.tt. a po včerejším silném krvácení mi našel gynekolog hematom, miminko zatím v pořádku, dostala jsem Utrogestan. Ale dnes ráno stále trochu krvácím. Je to normální? Protože kdybych stále krvácela, mám prý vyrazit do nemocnici (k revizi). :(
Navíc kojím starší dcerku, takže zákaz kojení, že to může mít také negativní vliv, že dochází vlivem oxytocinu ke stahování dělohy, slyšela jste některá o tom? Dnes v noci jsme se trápily obě. :(
Nalévají se mi hodně prsa, tak si je podle dr. mám stáhnout a potom odstříkat. Což se mi moc nedaří.
Děkuju za rady!

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 07:22

Jeden názor tvrdí, že kojení v dalším těhotenství neohrozí plod, dítě ani matku.Je ale pravda, že zvýšené hladiny prolaktinu brání oplodnění, neprospívají těhotenství a u žen s dráždivější dělohou může vyplavovaný oxytocin způsobit krvácení, potrat.
Nelze to zevšeobecnit. Já jsem jedno těhotenství donosila i při kojení, potom jsem kojila obě další tři měsíce. Další těhotenství při kojení v 6.tt skončilo spontánním potratem. Teď jsem znovu čerstvě těhotná, ještě večer kojím dvouletou dcerku, kterou se mi nepodařilo odstavit, tak čekám, jak to dopadne.
Tandemové kojení bylo jedno z nejkrásnějších období mateřství, přála bych si to zažít znovu.Na druhou stranu to není tak samozřejmé.
V případě krvácení je odstavení bohužel žádoucí. Příčina sice může být i jiná, ale hormony v souvislosti s kojením těhotenství neprospívají.

Tichošlápek
Extra třída :D 10449 příspěvků 15.02.17 07:40

Musela jsem odstavit na zacatku třetího měsíce. Velký hematom, drazdiva deloha, křeče. Pomohlo to ;)

Ainnah
Povídálka 36 příspěvků 15.02.17 08:03

Děkuju. Snad to taky pomůže. A co jste @Tichošlápek dělala s nalévajícími se prsy?

Ainnah
Povídálka 36 příspěvků 15.02.17 08:04

A nevíte, prosím, zda je normální?, že ještě stále trochu krvácím? Včera to bylo fakt silné krvácení, poté to ustalo a dnes ráno zase, ale jen trošku. Mám strach.:(

Tichošlápek
Extra třída :D 10449 příspěvků 15.02.17 08:08

@Ainnah vždy odstrikala jen aby to nebolelo a nechala byt. Trochu méně jsem pila a upravilo se to samo během týdne. S krvácením neporadím bohužel - ja bych asi pockala zda to dnes ustane a když ne, tak znovu k dr na kontrolu. Někdo krvaci kvůli hematomum dlouho

Tunrida
Hvězda diskuse 47776 příspěvků 15.02.17 08:50

To, že se kojením stahuje děloha, je pravda Musela jsi to cítit hlavně po prvním porodu. Při zdravém těhotenství to problém být asi nemůže, ale ten hematom představuje riziko, že s sebou může strhnout i plod, proto netřeba ho dráždit ještě kojením.
Já jsem odstříkavala jenom do úlevy, fakt jenom trošičku a ono to časem ustalo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >