Hemeroidy po operaci, čím se léčíte?

rozmary
7.6.13 13:16

Hemeroidy operace,čím se léčíte?

Ahoj, jsem tři dny po operaci hemeroidů, dělám si sedací koupele z řepíku mažu gelem z dubové kůry, obkládám desinfekcí a sprchuju studenou vodou, jsem docela v pohodě, ale jak jdu na velkou brečím jak želva a hodně dlouho to potom bolí, že nemůžu pomalu ani chodit, vlastně mi to všechno po stolici zase vyleze ven. Omlouvám se za téma, ale zajímalo by mě čím jste se léčily vy, co vám nejvíc zabralo, hojí se to pomalu.Co jste jedly, aby jste co nejmíň trpěly na záchodě? Jak dlouho trvalo, než jste se mohly normálně posadit? Díky za info :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1605
7.6.13 14:14

No tak to s očekáváním budu čekat na rady. nejsem sice po operaci, ale od porodu trpím na konečník. ted jsme znovu těhotná a nebojim se porodu jako toho konečníku, že to vše zase vyleze :( to bude zase utrpení. úplně s tebou cítím s tím brekem na záchodě. občas mám to samé. já používám mastičku Fakta. v nemocnici mi pak dávala sestřička čípky taky tušim Fakta. jinak říkají hodně pít a pít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rozmary
7.6.13 17:33

Čípky mi v nemocnici doporučili taky, jenže jsem momentálně ve stavu kdy se konečníku nemůžu ani dotknout, natož si zasouvat čípek :? Koupila jsem si v lékárně lactulosu a ataralgin na bolest, přesto že jsem dělala tři dny hrdinku a nevzala si nic na bolest, dneska už to bylo fakt krizový :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
1605
8.6.13 07:45

Jj hrdinství se nevyplácí, ale koukám, že nám tu nikdo moc nepomohl… :( kromě tramtárky :) jasný čípky ted asi nepřicházej v uvachu, to zcela chápu!!!no uvidíme třeba se tu ještě někdo rozpovídá i přesto že je to choulostivá záležitost.

Rozmary a to máš z porodů???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14552
8.6.13 08:00

Holky, je potřeba dostat do sebe hodně vlákniny, aby se stolice „změkčila“ a nedělala problém při tlačení ven. Začínala jsem na psylium doktora Popova (běžně dostupné v lékárně), hodně pít je taky potřeba.
No a ted jsem ve vyšším stupni a jím tabletky chlorelly a piju mladý ječmen od Green Ways, ale to je trošku dražší záležitost. Ale mně to pomáhá hlavně na vaginální mykozu, kterou jsem dlouho pravidelně trpívala a mimo to to změkčuje stolici, takže už ani hemeroidy mě už více než rok netrápí :palec: Pocit k nezaplacení - jít na velkou a nebát se :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1605
8.6.13 08:03

@Miriska

nepochopila jsem ten vyšší stupeň :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14552
8.6.13 08:04

:lol: :lol: Že jsem od levného psylia přešla k pekelně drahému ječmeni, ale zato mám pokoj :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rozmary
10.6.13 13:28
@tikule píše:
Jj hrdinství se nevyplácí, ale koukám, že nám tu nikdo moc nepomohl… :( kromě tramtárky :) jasný čípky ted asi nepřicházej v uvachu, to zcela chápu!!!no uvidíme třeba se tu ještě někdo rozpovídá i přesto že je to choulostivá záležitost.Rozmary a to máš z porodů???

Nevím, už v 18 jsem občas krvácela z konečníku, ale neměla jsem žádné bolesti, po porodu mi něco trochu povylezlo, pak se to stáhlo, ale po stolici to bylo zase venku, šla jsem na vyšetření a tam mi řekli, že mám jich pár zvenčí, ale hodně vevnitř, takže operace. Teď už je to docela dobrý, ta lactulosa mi fakt pomáhá, korát je blbí že když si jí vezmu, musím třeba hodinu, nebo dvě být doma, protože když to na mě příjde musím hned letět, venku bych se asi pos..la, páč je ten konečník po té operaci ještě dost neovladatelnej, jsem šťastná že nenastali pooperační problémy, co mi dali přečíst před operací, třeba samovolné odcházení stolice a další chuťovky, když jsem to četla chtělo se mi utýct :roll: ale dobrý, ještě to tlačí, občas dost bolí, hlavně po velký, ale spíš už to začíná svědět, tak to je známka hojení :dance: jen je na prd že si to nemůžu podrbat :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
1605
10.6.13 21:01

Já si myslim, že mě to čeká po druhým porodu… při tom prvním mi konečník docela vylezl jak jsem tlačila. tak se nejvíc bojim toho že ted to bude ještě horší! :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rozmary
12.6.13 13:30
@tikule píše:
Já si myslim, že mě to čeká po druhým porodu… při tom prvním mi konečník docela vylezl jak jsem tlačila. tak se nejvíc bojim toho že ted to bude ještě horší! :(

Hm, to je nepříjemný, ale třeba to nebude tak strašný, už máš jeden porod zasebou, třeba to teď půjde samo :kytka: Já jsem teď na rozpacích, páč si musím na zadek dávat obklady s desinfekcí a z té desinfekce se mi nejspíš rozjíždí zánět zase vedle :? normálně bych se vypláchla rosalginem, vždycky mi hned zabere, ale teď se bojím, abych z toho zase nechytla nějakej sajrajt do toho zadku :roll: je to na budku.

• Citovat
  • Nahlásit
1605
13.6.13 12:23

Ježíš, ještě zánět vedle.Noto by mě trefilo.Tak držím palečky aby jsi to měla brzo z krku.No já doufám, že to bude rychlovka ten druhej porod :D ale jak říkám, největší obavy mám ze zadku :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat