Hemeroidy v 3. trimestru

17.3.17 11:52

Hemeroidy v 3.trimestru

Zdravím maminky,
trošku intimní otázka…
Co Vám pomohlo na hemeroidy v třetím trimestru. Mám sice nějakou mast, po které se mi lehce uleví, ale našly jste něco, co je úplně zničí nebo výrazně omezí?
Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
17.3.17 11:58

@M.Goodluck asi nejvíc gel z dubové kůry, dát si ho do lednice předem

větrat, moc nesedět

• Nahlásit
  • Citovat
8878
17.3.17 12:02

@M.Goodluck Ambulantně je odstraní zaškrcením. Šla bych s tím problémem za doktorkou a nechala se někam poslat. Představa že po porodu řeším ještě hemeroidy mi přijde šílená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
17.3.17 12:07

Me pomohla kombinace hodne vlakniny a tekutin, kazdy den prochazka, hodne jsme jezdili plavat na bazen…Gel z dubove kury taky pomohl, ale to jsem pouzivala az spise po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5163
17.3.17 12:18

@M.Goodluck Nejvíc mi pomáhal gel + čípky Factu. Jiné masti či čípky jen zmírnily svědění a bolest. Jo a je možné i brát prášky - Detralex či jeho obdoby, poraď se se svou doktorkou / gynekologem.
@Lynette Tohle nemá smysl řešit před porodem, protože hemeroidy se často vyvolají právě porodem, kdyby je teď odstranili, po porodu je má zas, když na ně trpí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
17.3.17 12:22

Mne zabral jedine Detralex. Zadna masticka uz pak nebyla potreba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
17.3.17 12:24

Doporucuju psylium, prirodni vlakninu, narovna proces traveni a to by mohlo pozitivne ovlivnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 12:57

Detralex a po porodu odstranit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 13:13

@JituleF děkuji za tip, je bez lékařského předpisu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
17.3.17 13:32

Taktez Detralex. Ale je na predpis. Napise ho gynekolog nebo prakticky lekar

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5163
20.3.17 06:54

@M.Goodluck Faktu je bez lékařského předpisu. Jinak náhrada za Detralex (ten je myslím stále na předpis) je Diosminol (bez předpisu) a ještě něco, zeptej se v lékárně, určitě Ti doporučí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.19 08:29

Mate taky?

Ahoj, ozivuji diskuzi. Nikdy jsem v teto oblasti nemela potize. Ted mam par dnu do porodu a zjistila jsem, ze mam u konecniku boulicku. Neboli, nekrvaci. Ale obcas zasvedi a hlavne je porad venku a zacinam to citit. Zacpu nemam. Co vam pomohlo? Jsem z toho docela zoufala a bojim se zhorseni nez porodim.
Omlouvam se za anonymitu ale je to pro me velmi citlive tema.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.5.19 08:39

Jestli máš pár dní po porodu a nějak výrazně tě to netrápí, nedělala bych už teď nic. Při porodu se toho kolikrát vytlačí mnohem víc, ale zas pak jak se dává tělo dokupy, může se to hodně zlepšit. Mně po prvém porodu jeden zůstal, ale nezlobil, po druhém jsem hned poté myslela, že už se v životě neposadím, jak to bylo hrozný, ale během pár týdnů-měsíců se to výrazně spravilo. Měla jsem nějaký volně prodejný gel z lékárny, pokud by to svědilo a trápilo mě. Detralex mi cévařka řekla, že se teď doporučuje těhotným spíš nedávat, pokud jim to nezpůsobuje nějaké šílené obtíže.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.5.19 08:41

Může to být jen „vyhřezlé“ střevo (povolená vazivová tkáň)
nejlépe zkoušej zastrčit prstem zpět, ideálně ve vodě/vaně případně namydlit prst a na bouličku zatlačit (pardon za popis), taky je dobré koupit si dubovou kůru (název masti už nevím), ta se dá používat i v těhu a při kojení, pomáhá stahovat cévy a na zhojení jake hemoroidů tak těhle potíží.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.5.19 08:43
@Anonymní píše:
Jestli máš pár dní po porodu a nějak výrazně tě to netrápí, nedělala bych už teď nic. Při porodu se toho kolikrát vytlačí mnohem víc, ale zas pak jak se dává tělo dokupy, může se to hodně zlepšit. Mně po prvém porodu jeden zůstal, ale nezlobil, po druhém jsem hned poté myslela, že už se v životě neposadím, jak to bylo hrozný, ale během pár týdnů-měsíců se to výrazně spravilo. Měla jsem nějaký volně prodejný gel z lékárny, pokud by to svědilo a trápilo mě. Detralex mi cévařka řekla, že se teď doporučuje těhotným spíš nedávat, pokud jim to nezpůsobuje nějaké šílené obtíže.

Toho se prave bojim, jak to tlaceni pri porodu asi jeste zhorsi. Reknu to tento tyden na poradne ale asi se mnou uz nic delat nebudou. Uz bych rada porodila, abych to mohla lecit. Takze to neni nic mimoradneho tyto obtize? A mas tip na masticku?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama