Hexavakcína - odklad?

1.6.17 17:13

Hexavakcína - odklad?

Prosím ženy, která jste odkládala hexu. Co říct doktorce? Stačí ji říci, že si přeji odklad a na kdy. Nebo na to doktoři neslyší a berou v potaz jen to, když je miminko nemocné a neprospívá? Nerada bych se s dr. dostala do nějakého konfliktu. A ještě se chci zeptat, pokud jste očkovaly později než ve 3 měsících, zda jste miminko nějakým způsobem chránily. Jako novopečená maminka jsem vystrašená z očkování. Ale jsem vystrašená i z případné nemoci, aby mimčo něco nechytlo dřív než bude očkováno. Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31691
1.6.17 17:26

Možná se to dr líbit nebude, ale opravdu stačí říct, že chceš počkat, nemá právo dítě naočkovat bez tvého souhlasu. počkala bych tak do půlroka, a pak schéma 2+1, ušetříš prckovi jednu injekci, a ochrana je srovnatelná. nejmenší měl dlouho odkládané, první v roce, a od té doby nemá nic, nebyla příležitost, neustálé rýmy, od února už je docela zdravý, ale v tom únoru měl febrilní křeče, takže teď očkovat nemůžem, chráněný z tý jedný dávky před rokem a půl není, skoro určitě, ale nijak to neřeším. pravděpodobnost, že chytí něco, proti čemu se očkuje hexou, je hodně minimální

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
1.6.17 17:27

Tak proč nechceš očkovat? já nevím co je to za trend

• Nahlásit
  • Citovat
10756
1.6.17 17:30

Ono dost záleží na pediatrovi.. Málokdo má chuť dostat se do sporu s doktorkou, která má v rukou naše dítě, díky nějakým zákonům atd.. Zkusila bych naťuknout, jak se na odklad tváří (ale ne ve chvíli, kdy už tam půjdete na očkování, ale dopředu), a uvidíš. Za mě osobně dítě, které má rozumnou váhu, není nemocné a nemá jiné závažné problémy, je lepší naočkovat. Zrovna bez té hexy bych se trochu bála do mhd, mezi lidi, na nákup…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 17:38

@Doe_Jane

Ne, že nechci očkovat. Pouze se bojím reakce tříměsíčního dítěte na očkování a přemýšlím o odkladu. Nemyslím si, že by to byl trend. Trendem je spíše všechny co nejdříve naočkovat a rodičům strčit pod nos jen samé super pozitivní brožurky o očkování. O možném negativním vlivu nám však nikdo ani slovíčko neřekl. Dokud se o to člověk nezačne zajímat sám, od lékařů se nic nedozví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7670
1.6.17 17:39

@rybicka1990
Prostě jsem řekla, že si očkovat nepřeji a nehodlám to dál rozebírat. Respektovala to. Na první dávku hexy jde malá příští týden v 6,5 měs. Jde na schéma 2+1.
Jinak vůbec neřešíme, že není naočkovaná. Chodíme všude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6059
1.6.17 17:41

Pokud jsi presvedcena, pak jen oznamit. Neptat se. Zakonem je povoleno odkladat az do 10. Mesice a pak schema 2+1. A nechranila jsem nijak. Ani ovkovane dite neni zrovna moc imunni vuci nemocem v hexe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
1.6.17 17:53

Taky máme odklad, první hexa bude v 8 měsíci, schéma 2+1, pediatr nic nenamítal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14406
1.6.17 17:53

Me dr odkladala sama, nejdriv mel malej malou vahu a druhou davku mi odlozila, protoze byli tropy a deti to v horkach nesnasi tak dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 18:08

U nás ockuji az ve čtvrtém měsíci. Neviděla jsem důvod to u zdravého dítěte posouvat dále. Pokud ty ho vidíš, tak to proste oznam a nerozebirej ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 18:25

@rybicka1990 malé je 5,5 měsíce a stále ji nemám. Moje sestřenici te je rok a také stále nemá. Je to tvoje volba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
1.6.17 18:33

Prostě to normálně řekni. Že bys chtěla odložit. Co Ti na to doktor řekne, to uvidíš. Někdo s tím nemá problém, někdo naopak hodně velký. Jinak mám očkovaného syna v 6 měsících a nijak jsem ho nechránila a ničemu jsme se nevyhýbali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
1.6.17 20:13

Urcite zalezi na konkretni mudr, jak k tomu pristupuje.My meli taky odklad o mesic, mudr to sama navrhla, protoze mela mala silny ekzem.Ale v pripade, ze nejsou obtize, nevidim moc duvod pro odklad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4234
1.6.17 20:33

Rovnou bych řekla, že podepíšu negativní revers, aby měla paní doktorka krytá záda pro případ onemocnění černým kašlem. Nic jiného ani chytit reálně nemůže, tedy možná ještě toho hemofila, nevím. Teď v létě bych se ale nemocí nebála vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
1.6.17 21:04

My máme dobrou doktorku. a měli jsme mírné zdravotní potíže, takže jsme odkládali. bez problémů. prostě bych řekla, že si přeji odklad. nikdo tě nutit nemůže.

malej měl 1. hexu v 10 měsících. bez problému.

jo a nijak jsem ho mezitim nechránila, jestli myslíš vyhýbání se kolektivu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama