Hexavakcina, zajímavý článek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
leisa
Kecalka 299 příspěvků 28.12.18 15:07
Hexavakcina, zajímavý článek
Reakce:
Twixinka
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 7 inzerátů 28.12.18 15:45

Vyborny, akorat vetsina uzivatelek nebude umet anglicky na te urovni, aby si to mohly prelozit :roll:

leisa
Kecalka 299 příspěvků 28.12.18 15:46

@Twixinka Google translator to zvládne vcelku dobře.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 7 inzerátů 28.12.18 15:50

@leisa jo asi jako vietnamec na trznici :roll:

leisa
Kecalka 299 příspěvků 28.12.18 15:57

@Twixinka Není to dokonalý překlad, ale dá se použít. Google translator se už hodně zlepšil. Dřív to bylo podstatně horší. Vyzkoušela jsem to teď a opravdu to čitelné je.
Myslím, že maminky z toho pochopí relativně dobře, o čem článek je a co jeho podstatou.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 7 inzerátů 28.12.18 16:06

Promin,ale schvalne jsem to do prekladace hodila a je to des .. navic jestli nejsi zastance ockovani,coz evidentne nejsi,kdyz sem davas toto,tak se pripoj do diskuzi,kde to oceni,ze jim takovehle clanky postujes :zed: a nebo si aspon dej tu praci a clanek preloz 8)

Taka
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 28.12.18 16:22

@Twixinka S angličtinou jsem skončila u maturity, několik let ji nepoužívám (velmi aktivně používám jiný cizí jazyk a angličtinu jsem upozadila tak, že jsem ze sebe před několika týdny nebyla schopná ve stresu vymáčknout kloudnou větu - sice jsme se domluvili, ale v té rychlosti mi to prostě nepřeplo). A přesto jsem článek přečetla na první dobrou a rozumím mu, hledala jsem si všeho všudy 3 slovíčka :nevim: Kdo má základy (jakože v dnešní době snad většina lidí a kdo ne, ten se pravděpodobně už o očkování mimin moc nezajímá) a koho to zajímá, přečte si to úplně v pohodě.

@leisa Co se týká očkování, nejsem žádný extremista. Ale článek je zajímavý.

Taka
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 28.12.18 16:23

Jo a pro zajímavost jsem to do toho překladače hodila taky a fakt je to příšerný :mrgreen:

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 7 inzerátů 28.12.18 16:33

@Taka i ja mela anglictinu naposledy u maturity a krome par dovolenych,kdy jsem bez problemu domlouvala ubytovani,vecere apod ji vubec nepouzivam a clanek jsem prelouskala bez problemu sama,nicmene jsou tu uzivatelky a myslim,ze jich bude vetsina,ktere anglicky umi max 20 slov,takze postovat zde odkaz na clanek v anglictine a at si to kazdy prelozi sam mi prijde trochu mimo :nevim:

Taka
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 28.12.18 19:18

@Twixinka To bude spíš úhel pohledu. Já si myslím, že dnešní maminky angličtinu zvládají na takové úrovni, že by to přelouskat zvládly. Jak to je, se spíš nedozvíme, protože jsme jediné, které zatím do diskuze přispěly. Každopádně, abych nějak „vysvětlila“ svůj názor, tak od roku 1990 je výuka cizího jazyka povinná, a to od 5. ročníku ZŠ. Uplynulo 28 let + dětem v 5. třídě bylo řekněme 10 let. To je „strop“ 38 let věku maminek, které výukou cizího jazyka prošly. Samozřejmě… Bývala to hodně němčina, nicméně angličtiny bývalo víc. A taky - ač to možná zní ohraně, protože se tím ohání každý - dnešní doba pomalu nutí všechny angličtině rozumět. I můj táta, kterému je dost nad 50, se na dovolené domluvil - sice „klasicky čecháčkovsky“, jak sám říká, ale domluvil. A to se angličtinu záměrně NIKDY neučil. Stačí filmy, internet, práce, moderní doba. A já prostě nevěřím, že ženy ve věku řekněme 20-40 let na tom budou tak špatně. Vždyť je to proboha úroveň jazyka, kterou by zvládlo leckteré dítě v 9. třídě :nevim: Jakmile jednou ten jazyk ovládaly alespoň na úrovni A2 (což je úroveň, které by měly všechny děti, i ty „pomalejší“, dosáhnout na konci 9. třídy ZŠ), tak se i po letech do toho jazykového systému dostanou. To si můžu potvrdit na sobě - jeden jazyk jsem se učila ve věku 7-9 let, byla jsem na úrovni A2. Jazyk jsem přestala potřebovat, nelíbí se mi, nepoužívám ho už sakra dlouho, nicméně text na úrovni A2 přečtu do dnes - s hledáním pár slovíček ve slovníku (pokud tam tedy jsou, protože slovní zásoba neskutečně pokročila), ale přečtu.
Chápu teda, že když člověk jazyk nepoužívá třeba 30 let, tak ho prostě zapomene. Tak to je a o tom nemá cenu diskutovat. Přesto si ale myslím, že jsou tu maminky, které tu angličtinu ovládají alespoň na minimální úrovni (čímž samozřejmě nemyslím My name is… I am x years old…). Ale jak říkám, je to jen můj názor.

modravlocka
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 28.12.18 22:53

Vážně chceš diskutovat o článku, který pochází ze zdroje asi takové kvality jako jsou Parlamentní listy? :lol:

Reflex
Závislačka 2714 příspěvků 29.12.18 14:44

Ten článek tvrdí, že hexa neobsahuje ani jeden z deklarovaných antigenů. Tak ještěže si to ti vakcinologové mohou přečíst, mělo by se to sdílet, aby se to k nim dostalo. :?

Myslím, že to psal někdo z proočkovacích maniaků, aby protiočkovače zdiskreditoval :D

Pam12
Echt Kelišová 8539 příspěvků 08.01.19 23:03

@leisa prosím tě, už jsi zjistila ten název orální hexavakcíny? Děkuji :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >