Prevenar 13 a vedlejší účinky

8
18.12.18 15:43

Prevenar 13 vedlejší účinky

Ahoj maminky
Včera jsme nechali naší malinkou naočkovat Prevenarem13. Bude jí 5 měsíců. Byla trošku neklidná ale večer jsme jí dali spinkat a usnula okamžitě. Za půl hodiny byla vzhůru a strašně pískala, křičela a plakala asi dvě hodiny v kuse nebyla k utišení. Nožičku jsem jí zkoušela ledovat a volala jsem do nemocnice kde mi poradili abych jí dala čípek. Plakala ještě další hodinu a pak usnula. Ale ty zhruba tři hodiny pláče bylo peklo já si samozdřejmě taky poplakala bylo mi jí líto a měla jsem hrozný strach. Mám obavy z dalšího očkování. Máte některá podobnou zkušenost. Budu ráda když napíšete a přeji všem ať se daří. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
18.12.18 16:01

@Skybi najdi si informace o encefalitickém pláči, docela lahůdka…

• Nahlásit
  • Citovat
8
18.12.18 16:22
@Anonymní píše:
@Skybi najdi si informace o encefalitickém pláči, docela lahůdka…

Ježiši to je strašný a co teď? Volala jsem včera k doktorce a řekla mi, že je to normální ať jí dám Nurofen. Je mi jí úplně líto navíc teď docela lituji, že jsem do toho očkování šla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13622
18.12.18 16:26

Reakce někdy děti prostě mají. Uvědom si, že pokud měla reakci na oslabený nebo mrtvý kmen, jak by asi u ní probíhalo skutečné pneumokokové onemocnění. Já měla v roce a půl zápal plic a věř mi, jako rodič bych to u svého dítěte nechtěla zažít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.18 16:29

@Skybi teď už nic, normální to rozhodně není, doufej že dítě nebude mít následky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.12.18 16:31

@Janli malá sousedka má každou chvilku záněty středního ucha, je to slyšet přes 2 domy jak v noci ječí. Je pochopitelně očkovaná, proti pneumokokům ;) . Zvláštní že děti co jsou proti tomuto očkovaní tím tak často trpí. Ale tak pediatr uklidní, kdyby očko nebylo, trpěla by víc…

• Nahlásit
  • Citovat
12913
18.12.18 18:17

U nás první dítě 4 dávky, reakce celkem dobrá. Druhé dítě strašný, evidentně toho pneumokoka prostě dostalo. Takže horečka, silné bolesti v krku, zduřelé uzliny, odmítalo sat a jen řev, řev a řev až do úplného vyčerpání. Dr. nahlásil na SÚKL a dál už jsme neockovali. Jinak mám tři děti, očkované tedy jen to první, ale s pneumokokem jsme se buď nikdy nesetkali nebo se nijak zvlášť neprojevil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
18.12.18 18:48

Děkuji vám za reakce. Malinká je dneska už v pořádku směje se, blbne ani teplotku neměla ale ten pláč byl včera strašný. Poradím se ještě s doktorkou a uvidíme co dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13622
18.12.18 19:31
@Anonymní píše:
@Janli malá sousedka má každou chvilku záněty středního ucha, je to slyšet přes 2 domy jak v noci ječí. Je pochopitelně očkovaná, proti pneumokokům ;) . Zvláštní že děti co jsou proti tomuto očkovaní tím tak často trpí. Ale tak pediatr uklidní, kdyby očko nebylo, trpěla by víc…

Oni ty záněty ucha způsobují i jiné patogeny ;) . Očkování se nedělá kvůli jednoduše léčitelným infekcím, ale kvůli těm smrtelným a těm co zanechávají trvalé následky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama