Hlásit na sociálku?

Anonymní
19.7.13 22:58

Hlásit na sociálku?

Prosím všechny o zkušenost. Cítím potřebu nahlásit jednu rodinu odboru soc. péče.
V rodině se jedná o domácí násilí před dítětem, navíc dost hygienicky nevyhovující prostředí.
Jakým způsobem anonymně oznámit? Musím znát přesnou adresu?
Děkuju a prosím jen rady, ne kázání

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
19.7.13 23:03

A jak víš, že jde o domácí násilí před dítětem, když zřejmě ani nevíš přesnou adresu? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
19.7.13 23:09

Jinak nedávno tubyla diskuze na identické téma, dotyčná to nakonec vyřešila osobní návštěvou na socce, nikdo ji nelegitimoval, udala, že chce být anonymní, protože se bojí případné msty těch lidí a tím to bylo vyřešené, tuším psala, že paní byla velice chápavá a rodina, kterou udala, tak zmizela, kam netuším, ale zásah bylsnad v řádu dnů :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2491
19.7.13 23:40

A ty je znáš? nebo jsou to jen sousedi? A co je podle tebe málo vyhovující hygiena? Jen se ptám nechci prudit ale chtělo by to podrobnější popis..takhle bych to tady mohla popsat asi o deseti rodinách ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
valkil
20.7.13 00:00
@Gladys píše:
Jinak nedávno tubyla diskuze na identické téma, dotyčná to nakonec vyřešila osobní návštěvou na socce, nikdo ji nelegitimoval, udala, že chce být anonymní, protože se bojí případné msty těch lidí a tím to bylo vyřešené, tuším psala, že paní byla velice chápavá a rodina, kterou udala, tak zmizela, kam netuším, ale zásah bylsnad v řádu dnů :nevim:

Tak jestli to bylo o té rodině se zahradou, a paní hledíc k nebi, tak to bylo v řádu hodin, až jsem tomu nevěřila 8o

• Citovat
  • Upravit
15419
20.7.13 00:13

@valkil no to jo. Na socku bych zasla osobne, tak jim vse nejlip popises

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
20.7.13 00:19

Je zbytecne stourat do zakladatelky, aby sdelovala podrobnosti, to je jeji vec. zakladatelko, jestli chces dat podnet socialce, muzes i anonymne, a to osobne, pisemne nebo telefonicky, anonymne muzes dat podnet j policii, ta je he zakona povinna to prosetrit. jestli se nic neprokaze, jen dobre, a jestli ano, pak jsi udelala dobrou vec. socialka muze reagovat i ihned, maji terenni pracovnice, zalezi na nich.ahoj promin preklepy, pisi z mb. P. s.delala jsem na soc. odboru. Urgentni veci se fakt resily hned, ale je to o lidech, jak jsou pracovnice ochotne. ahojky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Larr
20.7.13 03:20

Ano - vše je tu věc diskutujícího - nicméně - proč anonymně :?:

• Nahlásit
  • Citovat
20554
20.7.13 13:12

Já být tebou, tak se starám sama o sebe..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3027
20.7.13 13:17

Ja psala email a socialka to prosetrovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
20.7.13 13:19
@peggy.sl píše:

s tím nesouhlasím, pokud je tam fakt někdo, kdo si neumí pomoct a je týraný, kor před dětma, pak si myslím, že lhostejnost a to české " držet hubu, krok a moc se nestarat" není to prsavé, přílišná všetečnost škodí, ale tohle nebude ten případ. Pokud bych měla strach a podezření, že se někomu kolem mě ( známá z parku, kavárny, domu) děje něco zléhjo a ona sama se to bojí řešit, pak bych zasáhla..ono takové bubu od socky může udělat dost samo o sobě…a děti si lhostejnost podle mě nezaslouží…vždy si vzpomenu na Americký zločin (film) kam až může lhostejnost vést :nevim:
Nechci se hádat ani urážet ani napadat, jennejsem ten typ, každý na svém písečku a nic nic :hug: Taky to není ideální ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lucie@adam
25.10.13 14:28
@peggy.sl píše:
:cert:
ANO, na tohle ti řekni jen že opravdu si správná česká povaha strčit hlavu do pisku a dělat že nic nevis..to že děti můžou být bity, to je vlastně v pořádku když nejsou tvé že? i když pochybuji, že máš děti, protože jinak by si to snad nenapsala..
  • Nahlásit
  • Citovat
20554
26.10.13 17:37
@Lucie@Adam píše: :cert:
ANO, na tohle ti řekni jen že opravdu si správná česká povaha strčit hlavu do pisku a dělat že nic nevis..to že děti můžou být bity, to je vlastně v pořádku když nejsou tvé že? i když pochybuji, že máš děti, protože jinak by si to snad nenapsala..

Pochybuješ správně.. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama