Hledá pricenznu, která neexistuje?

Anonymní
30.5.20 13:40

Hledá pricenznu, která neexistuje?

Ahoj, nyní se seznamuji s chlapem a trochu mě překvapují jeho „názory“. Zatím se poznáváme a tak se „rozhoduje“, jestli spolu zůstaneme. Líbí se mi, že je kamarádský, má koníček = nemá čas chodit do hospody, apod. Je mu přes 40, procestoval snad půlku zeměkoule. :) Rodinu zatím nemá. Když jsem ho ptala, jestli vůbec nějaký rodinný život chce…Tak mě trochu zarazily jeho názory a přemýšlím, zda s ním pokračovat. Rodinu chce ale každou cenu ne, nechce hypotéku, nechce být od rána do večera v práci a ta partnerka by měla tolerovat, že má ten koníček a samozřejmě by žena měla asi určitě nějak „vypadat“. On do práce samozřejmě chodí, dokáže si vydělat, bydlí normálně, pokud si bydlení koupí ze svého a je tak spořivý, fajn. Když jsem mu řekla, že já mám hypotéku, moc se na to netvářil. Ale já jsem chtěla osamostatnit, bydlet v pronájmu se mi nechtělo. Taky nechci žít ten typický konzumní život, mám ráda minimalismus, ale jak přijde rodina, tak ten život bude prostě stejný a stojí to peníze. A hlavně je to v tom člověku, aby si našel to pozitivní. A je to pak o hledání společné cesty, kompromisech…
Chci říct, jestli z něho máte taky pocit, že tu rodinu vlastně nechce a to jeho za každou cenu je vlastně taková omluva?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17785
30.5.20 13:51

Ja v tom popisu nejak nevidim tu princeznu, co slibuje nadpis.

Jinak podle me popisujes cloveka, ktery je tak trochu sobec. V podstate ti rekl, ze rodinu ano, ale jenom pokud ho to nebude omezovat a obtezovat. Pokud by melo, tak radsi ne = to znamena to „ne za kazdou cenu“. S timhle typkem si poridit dite a splaces nad vejdelkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
30.5.20 13:54

Jo, mam ten pocit. Podle me nehleda nikoho, coz mu dava tu zdanlivou moc nad zajemkynemi. Asi je přitažlivý, free, zajimavy, ten konicek bude asi imponujici. Ale pravděpodobně nebude ochoten k zadnemu, opakuji zadnemu, kompromisu a temi vyhradami si predem pripravuje pudu pro odmitnuti ve stylu ‚neklaplo to, neni ta prava‘. Byt tebou, tak se nepoustim do dlouhych korespondenci a hledam dal. Ty to mas v hlave na rozdil od nej v pořádku :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
8478
30.5.20 13:57

To bude takova Alfa Romeo s penisem. Clovek se rad pokocha, sveze, ale po prvnim natankovani a garancce to bez litosti strelis prvnimu pod cenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4208
30.5.20 13:59

Podle popisu je to egoista, přes to, co řekne, nejede vlak. S takovým bych rodinu nezakladala. Možná proto je ve 40 sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3055
30.5.20 14:00
@warita píše:
Ja v tom popisu nejak nevidim tu princeznu, co slibuje nadpis.Jinak podle me popisujes cloveka, ktery je tak trochu sobec. V podstate ti rekl, ze rodinu ano, ale jenom pokud ho to nebude omezovat a obtezovat. Pokud by melo, tak radsi ne = to znamena to „ne za kazdou cenu“. S timhle typkem si poridit dite a splaces nad vejdelkem.

Souhlasím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33101
30.5.20 14:01
@Anonymní píše:
Ahoj, nyní se seznamuji s chlapem a trochu mě překvapují jeho „názory“. Zatím se poznáváme a tak se „rozhoduje“, jestli spolu zůstaneme. Líbí se mi, že je kamarádský, má koníček = nemá čas chodit do hospody, apod. Je mu přes 40, procestoval snad půlku zeměkoule. :) Rodinu zatím nemá. Když jsem ho ptala, jestli vůbec nějaký rodinný život chce…Tak mě trochu zarazily jeho názory a přemýšlím, zda s ním pokračovat. Rodinu chce ale každou cenu ne, nechce hypotéku, nechce být od rána do večera v práci a ta partnerka by měla tolerovat, že má ten koníček a samozřejmě by žena měla asi určitě nějak „vypadat“. On do práce samozřejmě chodí, dokáže si vydělat, bydlí normálně, pokud si bydlení koupí ze svého a je tak spořivý, fajn. Když jsem mu řekla, že já mám hypotéku, moc se na to netvářil. Ale já jsem chtěla osamostatnit, bydlet v pronájmu se mi nechtělo. Taky nechci žít ten typický konzumní život, mám ráda minimalismus, ale jak přijde rodina, tak ten život bude prostě stejný a stojí to peníze. A hlavně je to v tom člověku, aby si našel to pozitivní. A je to pak o hledání společné cesty, kompromisech…
Chci říct, jestli z něho máte taky pocit, že tu rodinu vlastně nechce a to jeho za každou cenu je vlastně taková omluva?

A on bydlí v pronájmu anebo ve svém?

Osobně bych si s chlapem, který nechce žít „konzumní život“, děti nepořizovala, přijde mi to spíš takové, že předem varuje, abys po něm nechtěla žádnou zodpovědnost… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11500
30.5.20 14:18

Já bych ho hned neviděla tak černě jako ostatní. Třeba má jen kamarády, kteří naopak tu „princeznu“ mají. Princezna v mládí nešetřila, od chlapa očekávala placení dovolených, zajištění bydlení, miminko. Pak na rodičáku utrácela jak byla zvyklá, nutně potřebovala další auto, protože ten vysněný domeček byl v polích a ona chtěla do kavárny za kámoškou. A když chlap řekl, že na zapuštěný bazén se zastřešením nejsou peníze, tak ho tlačila do lépe placené práce, aby si posléze mohla stěžovat, že skoro vůbec není doma.
A tady ten chlap když se potom potká s upracovaným kamarádem a vidí ty jejich proměny (už žádné zájmy, žádné ideály), tak se do závazků zatím nehrnul. Za posledních 5 let možná když potkal holku, tak byl v podstatě za oplodnitele (holkám tikaly biologické hodiny a hned řešily, kdy má v plánu děti). Tak je prostě v těch vyjádřeních opatrný.
Já když se nechala ve 28 letech ukecat na seznamku, tak když mi chlap na prvních schůzkách vykládal o tom, kde si upravuje bydlení pro rodinu, tak jsem byla taky vyděšená a snažila jsem se rozhodně nic neslibovat. :nevim:
Jo, je mu 40 a možná k sobě potřebuje větší volnomyšlenkářku, ale možná taky s holkou, se kterou si bude rozumět, za rok dospěje k tomu, že se chce usadit, ale nechce to takhle zadarmo deklarovat dopředu, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17785
30.5.20 14:25

@zrcadlo zakladatelka nerika, v jakem je veku. Nicmene pokud je plus minus v jeho veku, dejme tomu +/-35, tak si nemuze dovolit luxus „pockam nejaky ten rok, jak se to vyvine“.

Navic zdejsi diskuze jsou plne zoufalych zen, jejichz partner po narozeni potomka odmita zmenit svuj zivot, prizpusobit se rodine, obetovat nejaky cas, energii a docasne upozadit konicky a taky tady mame co denne diskuzi typu „manzel mi nechce davat penize na domacnost“.

No a tento objev to hlasi uz dopredu, ze to tak bude. Jako jestli to je jenom nejaky obranny mechanizmus, co neni na miste, tak by se mel dobre zamyslet, zda je to ten nejlepsi zpusob prezentace pri seznamovani. Jedna vec je byt opatrny a neslibovat nic a druha je komunikovat perspektivni partnerce, ze pro rodinny zivot je nepouzitelny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21522
30.5.20 14:27

Zakladatelko ty stojis nohama na zemi daleko vic nez on.

Typek, co se nechce vazat a prevzit zodpovednost a souhlas s Ontarkou - povozit a predat dal jak italsky auto, nic vic od nej ani necekat…

Nejvic me zarazilo, ze se na hypoteku netvaril?! On ma bydleni poreseny jak? A platit najem - na to by se tvaril jak? Nebrat! On ten typ pobavit se to jo, ale zavazky ani omylem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8478
30.5.20 14:30

Tak zakladni rozdil je v tom, ze on zije tak nejak free a bere to tak, ze zivot nabizi nejruznejsi moznosti a on si z nich vybira bez velkeho planu to, co mu aktualne vyhovuje. Pokud se zamiluje, muze to byt i pripadne rodina, pokud ne, zivot pujde tak nejak dal a prijdou jine vyzvy. Oproti tomu zakladatelka ty kroky uz tak nejak smeruje k te zminene rodine a asi nevnima otazku priorit stejnou optikou. Otazkou je, jestli se jeji plany protnou s jeho aktualnim chtenim a pripravenosti. A v neposledni rade i to, jak dlouho mu to zapaleni pro rodinu (a tim i dlouhodobou zodpovednost nejen za sebe) vydrzi.
Jeho postoj neni spatny, jen je proste (oproti mainstreamu a nakonec i zakladatelce) rozdilny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.5.20 14:32

To, že má nějaké mantinely mi přijde v pořádku. Snad také i vy máte nějaké meze a požadavky na partnera, aby byl vhodný i pro rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
30.5.20 14:37
@warita píše:
Ja v tom popisu nejak nevidim tu princeznu, co slibuje nadpis.Jinak podle me popisujes cloveka, ktery je tak trochu sobec. V podstate ti rekl, ze rodinu ano, ale jenom pokud ho to nebude omezovat a obtezovat. Pokud by melo, tak radsi ne = to znamena to „ne za kazdou cenu“. S timhle typkem si poridit dite a splaces nad vejdelkem.

Každý je sobec, protože i ten, kdo si děti pořizuje, tak činí s cílem uspokojit svou osobní potřebu mít děti a starat se o ně. To jenom pro pořádek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33101
30.5.20 14:42
@Hanka1 píše:
Zakladatelko ty stojis nohama na zemi daleko vic nez on.

Typek, co se nechce vazat a prevzit zodpovednost a souhlas s Ontarkou - povozit a predat dal jak italsky auto, nic vic od nej ani necekat…

Nejvic me zarazilo, ze se na hypoteku netvaril?! On ma bydleni poreseny jak? A platit najem - na to by se tvaril jak? Nebrat! On ten typ pobavit se to jo, ale zavazky ani omylem…

To by mě taky zajímalo, to bydlení, aby nebyl někde po podnájmech, sice ze svého pohledu volný a bez závazků a aby svoji free karieru zaměřenou proti konzumu časem nekončil pod blízkým mostem… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11500
30.5.20 14:49
@warita píše:
@zrcadlo zakladatelka nerika, v jakem je veku. Nicmene pokud je plus minus v jeho veku, dejme tomu +/-35, tak si nemuze dovolit luxus „pockam nejaky ten rok, jak se to vyvine“.

Navic zdejsi diskuze jsou plne zoufalych zen, jejichz partner po narozeni potomka odmita zmenit svuj zivot, prizpusobit se rodine, obetovat nejaky cas, energii a docasne upozadit konicky a taky tady mame co denne diskuzi typu „manzel mi nechce davat penize na domacnost“.

No a tento objev to hlasi uz dopredu, ze to tak bude. Jako jestli to je jenom nejaky obranny mechanizmus, co neni na miste, tak by se mel dobre zamyslet, zda je to ten nejlepsi zpusob prezentace pri seznamovani. Jedna vec je byt opatrny a neslibovat nic a druha je komunikovat perspektivni partnerce, ze pro rodinny zivot je nepouzitelny.

A to jsi vyčetla z čeho? Já teda nevím, ale já na tomto „Rodinu chce ale každou cenu ne, nechce hypotéku, nechce být od rána do večera v práci a ta partnerka by měla tolerovat, že má ten koníček a samozřejmě by žena měla asi určitě nějak „vypadat“.“ nevidím nic špatného, je to čtyřicetiletý chlap, který má leccos odžito a je upřímný a podle mě chce vyselektovat ty, které mají svůj vlastní osobní plán a jen shánějí protějšek, prostřednictvím kterého si svoje plány splní. Když obrátím to, co řekl, tak mi vyjde „rodinu určitě ano, za každou cenu, hypotéku ano, klidně budu od rána do večera v práci, koníčku se rád vzdám a když ženská přibere po dětech 50kg, bude mi to jedno“. To už mi tak upřímně nezní :think:
Psát o něm jen z těchto informací, že je to nepoužitelný sobec, mi prostě fér nepřijde, já v tom sobectví nevidím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat