Hledám název dětské knihy

4
19.3.16 20:15

Hledám název dětské knihy

Prosím o pomoc při zjištění názvu dětského knihy ( nejpravděpodobněji se jednalo o klasické dětské rozkládací leporelo). Vzpomínám si, že se jednalo o moji nejoblíbenější knihu, kterou jsem musel ponechat v nemocnici, kde jsem se jako hodně malý léčil se spálou. Jelikož se jednalo o infekční oddělení, vše co jsem měl sebou, jsem zde musel ponechat. Jediné na co si z knížky pamatuji, je to, že v ní byla nějaká říkanka, která se jmenovala O bečce možná O bečce a sudu, již si to přesně nepamatuji. A text této říkanky byl něco jako: Válela se bečka z kopečka a do kopečka. Jako obrázek byl vyobrazen soudek. Na více si bohužel z této knížky nevzpomínám. Již hodně dlouho ji sháním, ale ještě jsem na ni nikdy nenarazil. Moc bych chtěl poprosit, jestli někdo ví název této knížky, ať mi dá vědět. Předem moc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
721
19.3.16 21:20

Honza jede z kopečka,
vrzají mu kolečka.
Honza jede, nemá koně,
Honza jede, tahá za ně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5613
19.3.16 21:50

:roll: @LenkaZi To jsou říkanky od pana Lady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5613
19.3.16 21:51

:roll: @LenkaZi To jsou říkanky od pana Lady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
20.3.16 07:54

Díky za snahu, ale to není ta říkanka. Jak jsem psal název říkánky byl O bečce a v textu říkánky bylo: válela se bečka z kopečka. Ještě jednou děkuji za příspěvek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
919
22.3.16 13:15

@kakaru Zkoušel se kouknout na Oldřicha Syrovátku? Zní to jako něco, co mohl napsat :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3838
28.8.16 18:35

Ahoj!

Třeba mi poradíte. Kdysi jsem četla dětskou knížku, jejíž název si ale nepamatuju a nemůžu ho najít ani na netu. Bylo to o dvou sestrách (dvojčatech?), které byly buď ze sirotčince, nebo žily u zlé tety, nebo tak něco… vím, že utíkaly z okna po ořechu, měly kufřík s oblečením pro panenku, a nakonec se dostaly k někomu hodnému… Vím, že to není moc indicií :lol: ale třeba si někdo vzpomene…? prosím prosím?

Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
499
28.8.16 22:36

Ze by Luisa a Lotka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3838
29.8.16 17:23

@dyňa ahoj, nene, ty byly rozdělené při rozvodu tuším? toto bylo něco jiného. Ale díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat