Reklama

Hledání práce po RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 09:45
Hledání práce po RD

Byla jsem doma 3 roky. RD sem si prodloužila na 3,5 roku, tedy do konce července. Syn dlouho vypadal, že se na nočník prostě učit nechce, tak jsem radjěji prodloužila, abych s ním mohla být doma. Dva měsíce před tím, než měl oslavit třetí narozeniny se to sám od sebe naučil a už je měsíc ve školce. I když je společenský a má děti rád, do školky se mu většinou nechce. Je smutný ale jde tam. Zatím ho tam nechávám na dopoledne, ale učitelky už chtějí at ho tam nechávám spát a příjdu pro něj až ve 3, kdy už budou děti i po svačince. Vím, že mě to nemine, ale prostě mám pořád z té škoky divný pocit a pořád se mi motá v hlavě, že by měl být se mnou doma :,( Manžel ale chce at tam chodí a zvyká si, než něco najdu.
To je jedna část problému. Na e-mail mi chodí každý den nabídky práce z okolí, ale většinou pozice mimo obor. Chci práci v místě bydliště. Nechci dojíždět. Řidičák mám ale 6 let sem neřídila. Hrozně se bojím řídit. Chtěla byh i práci na jednu směnu, nejlépe ranní abych mohla syna vyzvedávat ze školky. Je tu možnost dělat dělnici u pásu, ale tu jedou dvě až 3 směny a chtějí i soboty, ale víkendy bych se rádá věnovala synovi i manželovi.
Tak nějak mě ted ubíjí strach, že už na ně nebudu mít čas a tak. Z téhle nové situace (po RD) jsem nějak ve stresu a permanentně smutná:(

Reklama

Reakce:

Šarlota4
Echt Kelišová 9717 příspěvků 09.04.18 09:49

Nedá se tvé zaměření dělat z domu? Jinak syn to zvládne všeho všudy do těch 15 hodin tam je 7 hodin i se spánkem?

cecetka
Kelišová 7206 příspěvků 09.04.18 09:58

Pokud vas netlaci rodinne finance, tak hledej takovou praci, ktera ti bude casove vyhovovat. Ono i tak se budes honit rano do skolky a odpoledne do skolky, pokud si to nepodelite s manzelem nebo nezapojis do vyzvedavani prarodice.

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 09.04.18 10:00

Já bych si teď ještě prodloužila rodičák až do těch 4 let, abys byla víc v klidu (rodičák můžeš dobrat i když budeš chodit do práce). To by byl první krok. No a ten druhý. To k vám nejezdí žádné autobusy nebo vlak, že musíš být odkázaná jen na auto?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 10:09
@Amys píše:
Já bych si teď ještě prodloužila rodičák až do těch 4 let, abys byla víc v klidu (rodičák můžeš dobrat i když budeš chodit do práce). To by byl první krok. No a ten druhý. To k vám nejezdí žádné autobusy nebo vlak, že musíš být odkázaná jen na auto?

ano jezdí autobusy a celkem i často, jen jedna cest tam a zpět výjde na 60,–Kč a když by se takto jezdilo každý den celý měsíc. Taky mi to nepříjde levné. Ale je pravda, že levnější jak jízda autem.

vejilka
Závislačka 4414 příspěvků 09.04.18 10:21

Toto budu řešit brzy také. Já si RD nakonec nechala dát na 4 roky. Taky se nemám kam vrátit. Ve školce bych ho nechala, pak se může stát, že nebude místo. My jsme s manželem domluvený, že dokud se syn nezvykne, tak budu doma. Taky pak musí spinkat po obědě. Budu si pak hledat brigádu, popřípadě poloviční úvazek. A časem plný. Otázka je, jestli nám ho v září vezmou. Já měla možnost, dát ho do školky v únoru, bylo místo. Ale mě se zdál ještě nevyzrálý, malinký. A už od března začal dělat pokroky, chodil na wc, děti vyhledává a já se teď mlátím do hlavy, že jsem to nezkusila alespoň na pár hodin. Jelikož teď už bych mohla pomalu hledat malý úvazek a akorát se stresuji, že budu s ním doma ještě další rok 8o

hulala
Kecalka 441 příspěvků 09.04.18 10:23

S prací ti Neporadím, ale udělej to tak, aby to vyhovovalo tobě a ne lítala jsi jako je hadr na tyči :pocitac: a otázka proč chtějí učitelky aby syn spal ve školce? To je snad tvoje věc. Taky chci děti vyzvednout hned po obědě a trávit s nimi i den

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 10:37

Taky mám starosti i s tím, že už byl za ten měsíc jeden týden nemocý a každý mě straší, že první rok ve školce bude pořád nemocný a pokud najdu ideální práci. Přemýšlím, že kdybych byla ve zkušební době, bude muset na paragrafy chodit manžel.

mrav
Neúnavná pisatelka 16583 příspěvků 09.04.18 10:38
@hulala píše:
S prací ti Neporadím, ale udělej to tak, aby to vyhovovalo tobě a ne lítala jsi jako je hadr na tyči :pocitac: a otázka proč chtějí učitelky aby syn spal ve školce? To je snad tvoje věc. Taky chci děti vyzvednout hned po obědě a trávit s nimi i den

A nakojit je ze své bradavky… :lol:

hulala
Kecalka 441 příspěvků 09.04.18 10:46

@mrav dobrý :palec:

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 09.04.18 10:59
@Anonymní píše:
ano jezdí autobusy a celkem i často, jen jedna cest tam a zpět výjde na 60,–Kč a když by se takto jezdilo každý den celý měsíc. Taky mi to nepříjde levné. Ale je pravda, že levnější jak jízda autem.

Tak většina lidí to dělá tak, že si pořídí nějakou průkazku, pokud to jde. Dojíždět je přece normální :think:

Uživatel je onlineOrnwen
Závislačka 4356 příspěvků 09.04.18 12:08

Hele třeba mýmu to dělalo líp, když ta spí. Když šel po o, tak se nějak asi nedokázal pořád přehazovat na jiný režim nebo co. Prostě to bylo horší. Když spal, tak šel i ochotněji druhý den.

cecetka
Kelišová 7206 příspěvků 09.04.18 12:29
@Anonymní píše:
ano jezdí autobusy a celkem i často, jen jedna cest tam a zpět výjde na 60,–Kč a když by se takto jezdilo každý den celý měsíc. Taky mi to nepříjde levné. Ale je pravda, že levnější jak jízda autem.

Tady se musim pousmat :) S manzelem dojizdime oba. Ja jen 25 km a on 40 km. Kazdy v jinem miste a s jinou pracovni dobou, takze samostatne. On se spatnym dopravnim spojenim. Tudiz se chovame „ekologicky“ a jezdime kazdy svym autem :roll: Ano, bylo by fajn zajet si za penize, ktere projezdime, treba na dovolenou, ale prace, kterou delame, v nasem meste neni. A sehnat obdobnou v miste bydliste je bez znamosti nemozne :?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >