Hloupá až to bolí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 10:19
Hloupá až to bolí

Mám v sobě takové neurčité pocity většinu života a nevím proč, nevím proč mám pocit, že to tak je. Přijdu si hloupá. Nejsem schopná si dlouhodobě pamatovat to, co se naučím, ze všeho si pamatuji jen něco. Ač se více jak 9 let učím anglicky, nejsem schopná komunikovat - nejsem schopná pochopit, jak se skládají věty, jak zkrátka nemluvit anglicky jako negramot. Bojím se dělat autoškolu protože nechápu, jak někdo může zvládnout zaparkovat do malého prostoru, zvládat za tím volantem tolik věcí najednou. Celá studia jsem se nedokázala dostat dál jak za zlomky - i ty jsem se učila aktivně více jak 3 měsíce než jsem je začala ovládat. Přítel má nespočet vědomostí, zná dopodrobna mapu, já nejsem schopná říct kde zhruba leží třeba Rumunsko. A to jsem většinu života měla v pokoji přes celou stěnu mapu světa a každou chvíli si jí prohlížela. V dětství jsem nebyla roky schopná přestat psát písmenka obráceně. Zkrátka jsem psala všechno vzhůru nohama. Fyzika, chemie jdou úplně mimo mě. Ne proto, že bych nechtěla. Nikdy jsem nechtěla být nejhloupější ve třídě ale zkrátka to nešlo. Ke všemu jsem potřebovala dostat speciální vysvětlení, výklad. V matematice jsem propadala protože jsem měla vždy potřebu hledat způsob jakým počítat tak, abych to pochopila. Nedávalo mi to nikdy logiku. Občas koktám; hlavně když chci něco říct rychle, hádat se vůbec nemůžu jinak se začnu zadrhávat a vypadám jako blbec. I když mám argumenty tak nejsem schopná to dát rychle dohromady a mluvit. Jediné co mi kdy šlo je psaní. V dospívání jsem přepisovala knížky, básničky, hodně četla ale to je snad vše. Mám jen základní školu, jinde jsem nezvládala. Tak ráda bych si udělala školu ale jak, když je pro mě všechno jako španělská vesnice a když něco pochopím, hned se mi všechno pomotá a vím zase houby. Proč to tak je? Čím to je? :,( Nejsem schopná si zapamatovat ani data, čísla - musela jsem je používat opravdu každý den dlouhodobě abych si je zapamatovala. Říkám si, co jednou předám svému dítěti, co budu odpovídat když se mě na něco zeptá, co si bude myslet až mu máma nebude schopna pomoci s matematikou, chemií, fyzikou. To se s tím nedá nic dělat? :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
stinga
Kelišová 7364 příspěvků 03.06.19 10:23

Odpovědi pro tebe nemám, jedině psycholog, asi máš nějaké dys diagnozy
s dítětem se bude muset učit tatínek, nebo zaplatit doučování

Janasas
Kelišová 5552 příspěvků 03.06.19 10:26

Anonymní, tak ono to neni jenom všechno o těch titulech. jejasné, že bys chtěla aspn nějakou rozumnou školu..
Já měla na škole kamarádku, která byla to co popisuješ, ale nepřišla mi hloupá. Ona se jenom těžko učila, nešlo ji to do hlavy, ale jinak co se týká názorů a oblíbenosti tak v kolektivu byla.. Samozřejmě tehdy to kdaždý viděl jinak ve škole, ale škola skončila holky se rozprchly do světa. Některým se podařilo najít dobrou práci, některé skončili i přes nějaké maturity a jiné ve fabrikách a ona ted má velké zakázky, protože umí nádherně kreslit.. Podle fotek, jako vyfocené.. Lidi ji za to obdivují, a finančně je taky na tom dobře, prootže práci odvede dobrou, je skromná i cenu si nedala vysokou, nikde se nechvástá, že něco umí..
Druhá zase peče. Samozřejmě čekám, že taky lidi co mají vysokou, zakroutí hlavou, ale zase je to o tom, že lidi v okolí o ní ví a ocení její práci, mluví se oni, že je prostě zručná, šikovná, peče nádherné dorty a neni vyučená cukrářka, jenom ji to baví..
takže možná i ty si něo najdeš, pokud ti učení nejde, a nebo škola nějak nevyjde..
A neboj, hromada ženských neumí vysvětlit fyziku, chemii, jenom to tady nepřizná :mrgreen: já teda vůbec, poradím s češtinou a nějakým dějepisem, přírodopisem a konec

Příspěvek upraven 03.06.19 v 10:30

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 19369 příspěvků 03.06.19 10:26

Ovšem češtinu koukám jsi zvládla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 10:30
@stinga píše:
Odpovědi pro tebe nemám, jedině psycholog, asi máš nějaké dys diagnozy
s dítětem se bude muset učit tatínek, nebo zaplatit doučování

Většinu základní školy jsem docházela do poradny, tam shledali problém akorát se čtením. Inteligence průměrná. Docházela jsem i k normálnímu psychologovi, ten konstatoval akorát dysfunkční domácí prostředí a k inteligenci se vyjádřil kladně ve smyslu, že jsem schopná chápat veškeré okolnosti, logicky uvažovat, diskutovat. Nechápu, kde je chyba a nikdy mi na to odpověď nikdo nedal. :(

Adrasteia
Závislačka 3088 příspěvků 03.06.19 10:35
@Anonymní píše:
Většinu základní školy jsem docházela do poradny, tam shledali problém akorát se čtením. Inteligence průměrná. Docházela jsem i k normálnímu psychologovi, ten konstatoval akorát dysfunkční domácí prostředí a k inteligenci se vyjádřil kladně ve smyslu, že jsem schopná chápat veškeré okolnosti, logicky uvažovat, diskutovat. Nechápu, kde je chyba a nikdy mi na to odpověď nikdo nedal. :(

Snaž se tím netrápit. Prostě komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí, no. Zaměř se na to, co ti jde. Třeba jsi šikovná na ruce - můžeš něco vyrábět, péct, vařit apod. Uvidíš, že se v něčem najdeš a nemusí to být zrovna nějaký vědecký obor. :D

Gerberka
Závislačka 3262 příspěvků 03.06.19 10:40

Co to znamenalo, to „domácí dysfunkční prostředí“?
Jinak si myslím, že hloupá nejsi a píšeš úplně pravopisně bezchybně, to by si z tebe mnozí mohli vzít příklad, jak zvládáš češtinu ;).
Kde pracuješ - co děláš?
Jinak přesně, jak píší ostatní - určitě jsi dobrá v něčem jiném - manuálně, než abys měla na nějaké studování.
Hlavu vzhůru :kytka:

Eliskaxox
Závislačka 3737 příspěvků 03.06.19 10:48

Buď úplně v pohodě, mám takovou švagrovou. Doma to měla naprd a učňák a vlastně i zakladku má jen díky mámě, která do školy nosila úplatky :mrgreen: bereme ji všichni takovou jaká je, naopak někdy je sranda jak něco nepochopí - pozor ona to bere také s humorem, prostě to ví že je " pomalejší". Její manžel, můj bratr, má naopak geniální paměť. Co vidí to ví. S dětmi se učí on nebo volají ještě mě. Děti jsou ve škole v pohodě. Pokud máš kolem sebe dobré lidi, tak školu nepotřebuješ. Moje švagrová pracuje jako barmanka, základní počty jsou v pohodě, pokud je toho víc na sčítání vezme si kalkulačku a to není žádná ostuda.
Takže děj se dokupy, nejsme všichni super inteligentní, podle mě je navíc důležitá taková ta přirozená inteligence nevím jak to nazvat. Znám několik vysokoškoláků, kteří jsou doslova tupý a pro život absolutně nepoužitelný.
Jinak já mám IQ nějakých 125, mám gymnázium a kdybych nespěchala do práce, tak bych měla asi i vysokou. Přítel má učňák. Výborně se doplňujeme a musím říct že za ty roky co jsme spolu si hodně rozšířil všeobecný přehled a to i díky dokumentům. Vždy se mi líbí jak si třeba něco zkoukne a pak mi o tom vypráví. Mě to kolikrát přijde jako samozřejmost ale nikdy mu to neřeknu. Vždy mu třeba naopak doplním to téma o něco co si pamatuju že školy. Přesto vím že nikdy nebude umět třeba anglicky, já zas nikdy nebudu chápat technický výkresy :mrgreen: ale to nám nebrání v tom být dobrými rodiči. Hlavně když se tě dítě na něco zeptá máš dnes možnost říct: Vydrž najdeme si to na internetu a koukneme se jak to je :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 11:05
@Gerberka píše:
Co to znamenalo, to „domácí dysfunkční prostředí“?
Jinak si myslím, že hloupá nejsi a píšeš úplně pravopisně bezchybně, to by si z tebe mnozí mohli vzít příklad, jak zvládáš češtinu ;).
Kde pracuješ - co děláš?
Jinak přesně, jak píší ostatní - určitě jsi dobrá v něčem jiném - manuálně, než abys měla na nějaké studování.
Hlavu vzhůru :kytka:

Děkuju všem moc za podporu. :hug: Dysfunkčním prostředím označil psycholog naše soužití s mámou. Byla silná alkoholička - několikrát jsem se pokusila ve 12 letech o sebevraždu a tím jsem se dostala k němu. Čtení a psaní mě vždy bavilo. Stovky knížek jsem přečetla a zkoušela jsem i psát knihu v době, kdy jsem se už pár let zajímala o forenzní vědy. Ale vždy jsem to odložila s tím, že by to stejně nikdo nečetl. Co se týče práce tak dělám všechno možné, co člověk bez školy dělat může. Dělala jsem obsluhu v restauraci, pokojskou, uklízela chodby pro družstvo, prodávala elektronické cigarety ale už i to pro mě byl problém, protože jsem musela ve stresu vracet peníze. Na všechno potřebuju 100% klid. :( Tak snad ještě na něco přijdu, v čem bych se mohla prosadit. :think:

zlata_ze
Povídálka 32 příspěvků 03.06.19 11:14

Ahoj, hlavu vzhůru :) vůbec se mi nechce věřit, že ten sloh, který jsi napsala bez jediné chyby, psal člověk se základním vzděláním! Zkus se zaměřit na to, hledat práci v administrativě. Jedna známá pracuje na policii, kde přepisuje do elektronické podoby zprávy a při té příležitosti i opravuje :) držím palce :srdce:

My Melody
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 03.06.19 11:28

Prosim te holka, vubec se tim netrap, moudrost neni o vzdelani, o VS. Vzdelanost a moudrost jsou dve veci, proto je kolem tolik vzdelanych hlupaku ;)

Vis proc je dobre byt moudry? Aby clovek pochopil svuj zivot, proc je vubec tady a jak ma zit, aby byl spokojenej a k tomu nepotrebuje VS, ale ciste svedomi a pokoj v dusi a zdravej rozum, aby z tebe nebyl bezduchej blb, podlehajici reklame, ktera mu ukazuje, jak ma zit.

Vis co bych ja delala na tvem miste? To co mne najvic na svete bavi a sla za tim. Bavi te treba zahrada, stala bych se zahradnikem, bavi te neco tvorit, prihlasila bych se na nejake tvorive kurzy, bavi te pekarstvi, pekla bych dorty…na to nemusis umet anglicky…proste bych delala praci, ktera by me bavila.

A pak bych hodne cetla, ale ne bulvar a ty debilni knihy typu 50 odstinu, Urbanikovou, Kelleovou, ci Pilcherovou, to odsaje cloveku z hlavy veskerej rozum, pokud ho ma :D.

Kazimíra Olejovka
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 03.06.19 11:39
@Anonymní píše:
Děkuju všem moc za podporu. :hug: Dysfunkčním prostředím označil psycholog naše soužití s mámou. Byla silná alkoholička - několikrát jsem se pokusila ve 12 letech o sebevraždu a tím jsem se dostala k němu. Čtení a psaní mě vždy bavilo. Stovky knížek jsem přečetla a zkoušela jsem i psát knihu v době, kdy jsem se už pár let zajímala o forenzní vědy. Ale vždy jsem to odložila s tím, že by to stejně nikdo nečetl. Co se týče práce tak dělám všechno možné, co člověk bez školy dělat může. Dělala jsem obsluhu v restauraci, pokojskou, uklízela chodby pro družstvo, prodávala elektronické cigarety ale už i to pro mě byl problém, protože jsem musela ve stresu vracet peníze. Na všechno potřebuju 100% klid. :( Tak snad ještě na něco přijdu, v čem bych se mohla prosadit. :think:

Najdi si psychoterapeuta, dobreho. Ja mela problemy s ucenim odjakziva, problem se soustredenim…taktez dysfunkcni rodina. Matematika pro me byla peklo..nejake vzorecky vubec! Chemie, fyzika..taktez mimo me. Hodne jsem cetla, to jo ale, dodnes si nedovedu zapamatovat autory, letopocty, nazvy teorii, cisla… Ctu a nevim za chvili nic. Bojuju s tim, jsem na VS…ale cesta byla trnita…ucnak, nastavba, soukroma VS a ted chodim na verejnou VS…a mam co delat teda. Nevzdavam to. A VS studuji az ted s detmi, rodice me nikdy nepodporili. Mama ma zakladku, otec ucnak. Byli radi, ze mam aspon maturitu. Proste nejsi na logiku a matiku, ja taky ne. Zbytek bych videla ve stresu, nizkem sebevedomi a strachu z neuspechu. Ja dnes nedala zkousku, vsechno jsem umela, ale byla jsem uplne vyklepana, nepozorna…ovladal me strach. Anglictina je pro me stejny boj, take neumim mluvit, ale je to jen diky strachu.

hopsalka
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 03.06.19 11:42
@Anonymní píše:
Většinu základní školy jsem docházela do poradny, tam shledali problém akorát se čtením. Inteligence průměrná. Docházela jsem i k normálnímu psychologovi, ten konstatoval akorát dysfunkční domácí prostředí a k inteligenci se vyjádřil kladně ve smyslu, že jsem schopná chápat veškeré okolnosti, logicky uvažovat, diskutovat. Nechápu, kde je chyba a nikdy mi na to odpověď nikdo nedal. :(

tak to prostě nelam přes koleno, dle psaného projevu mi nepřijdeš hloupá a na druhou stranu každý nemůže mít hromadu titulů a mluvit jako Einstein. Zkus se tedy zaměřit na něco co by ti šlo (manuální práce, práce s dětmi, kreslení, keramika, sport - fitness, je toho hafec v dnešní době), zkusit jít spíše tímto směrem a netrápit se s něčím co nelze změnit.

My Melody
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 03.06.19 11:48
@Kazimíra Olejovka píše:
Najdi si psychoterapeuta, dobreho. Ja mela problemy s ucenim odjakziva, problem se soustredenim…taktez dysfunkcni rodina. Matematika pro me byla peklo..nejake vzorecky vubec! Chemie, fyzika..taktez mimo me. Hodne jsem cetla, to jo ale, dodnes si nedovedu zapamatovat autory, letopocty, nazvy teorii, cisla… Ctu a nevim za chvili nic. Bojuju s tim, jsem na VS…ale cesta byla trnita…ucnak, nastavba, soukroma VS a ted chodim na verejnou VS…a mam co delat teda. Nevzdavam to. A VS studuji az ted s detmi, rodice me nikdy nepodporili. Mama ma zakladku, otec ucnak. Byli radi, ze mam aspon maturitu. Proste nejsi na logiku a matiku, ja taky ne. Zbytek bych videla ve stresu, nizkem sebevedomi a strachu z neuspechu. Ja dnes nedala zkousku, vsechno jsem umela, ale byla jsem uplne vyklepana, nepozorna…ovladal me strach. Anglictina je pro me stejny boj, take neumim mluvit, ale je to jen diky strachu.

Jen mi napadla takova utopie…kdyby se lidi na skolach misto biflovani datumu a rovnic ( tyce se tech, kteri nechteji dal studovat technicke smery), ucili radeji neco o vztazich, o partnerstvi, o rodicovstvi, o tom jak nevedomky neposkozovat sve dite, o vzajemne spolupraci mezi lidmi, o empatii, protoze ta jde u deti cilene rozvijet… a taky by se ucili treba jak odolavat reklame, jak nenaletet smejdum a manipulaci, jak nenicit zivotni prostredi, jak dal s touhle planetou… byl by tenhle svet o neco lepsim mistem pro zivot..

K cemu jsou lidem nabiflovane rovnice a datumy, kdyz pomalu kazdej druhej clovek trpi depresi, protoze nezvlada zivot.

Denisa56
Kelišová 6702 příspěvků 03.06.19 11:57

Nejsi hloupá, to si opravdu nenamlouvej. To, jak jsi napsala svůj příspěvek, svědčí o tom, že to máš v hlavě srovnané. Píšeš velmi dobře, žádné hrubky, překlepy, stylisticky to má hlavu a patu, dobře se to četlo. Mohla by ses uplatnit jako copywriter, psát např. reklamní články na různé produkty. To funguje tak, že dostaneš podklady a tvým úkolem je převést to do podoby čtivého článku, který zaujme. Podívej se na webtrh.cz, tam jsou poptávky na napsání článků. Pro začátek je to ideální, vybereš si téma, které tě zajímá a vyzkoušíš si, jak ti to půjde. Časem se pak můžeš uplatnit jako „psavec“ v nějaké reklamní agentuře apod. Tam nebudeš potřebovat ani matiku, ani fyziku nebo chemii. Na tvém místě bych to zkusila a rozvíjela, co ti jde dobře. Hlavně se nepodceňuj, každý jsme nějaký, nikdo neumí všechno, každý umí něco. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama