Hloupé obavy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

077lenka
Kecalka 102 příspěvků 06.02.17 14:58
Hloupé obavy

Ahoj holky… Máte to tak taky, nebo jen já jsem vadná?? Asi za to můžou ty hormony ale celý těhotenství mě přepadávají hloupé myšlenky.. Vždy si vezmu něco do hlavy a chvíli to v sobě dusím, pak nic a pak si třeba po čase zase něco najdu.. Ted momentálně mám zase strach aby byl malý zdravý.. Nedávno jsem se dozvěděla že mamčin tatínek měl těžkou nemoc, a já si říkám, že snad to u nás nebude dědičné :( jsem fakt asi úplně blbá :( dneska v televizi byly těžké vztahy a probírali tam že vyměnili miminka v porodnici a mě ta představa rozbrečela.. Mě fakt už hrabe

Reakce:

Petra Pavlickova
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 06.02.17 15:28

To je normální, taky jsem měla strach, aby byl malý zdravý a už jedenáctý měsíc mi tu skáče po hlavě :mrgreen: takze neboj a nestresuj se. Jenom se smiř s tím, že tě víc věcí rozbrečí. Když jsem byla těhotná, tak mě rozbrečelo, že mi nesla otevřít konzerva s tuňákem :mrgreen:

077lenka
Kecalka 102 příspěvků 06.02.17 15:33

@Petra Pavlickova teď ke konci je to nejhorší, už aby byl venku

pikola
Neúnavná pisatelka 19270 příspěvků 06.02.17 16:09
@077lenka píše:
@Petra Pavlickova teď ke konci je to nejhorší, už aby byl venku
Asi to nebude pozitivni, ale po porodu se zacnes teprve o to dite bat. To jsou hormony.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 06.02.17 16:30

Těhotenství a mateřství obecně zvyšuje hladinu úzkosti v organismu. Je to prastarý evoluční mechanismus.

Problém je v tom, že v současné době už dávno nečelíme stejným nebezpečním, kvůli kterým se ten mechanismus vyvinul a hlavně moc neumíme tu úzkost rozpouštět a posléze kompenzovat.

Pramatka, sbírajíc bobule ve stepi uvidí šavlozubého tygra. Spustí se poplachová reakce a pramatka uteče do bezpečí. V bezpečí to vypráví svým blízkým a po tom útěku si pořádně odpočině.
Fyzický pohyb a náslendý odpočinek pomůže rozložit stresové hormony a přepnutí z poplachového režimu do regeneračního.

Současná matka spatří článek o tom, že když si nekoupí A, tak její dítě určitě umře na nadměrnou kučeravost ovcí. Namísto nějaké racionální reakce se současná matka vrhne na internet a začne hledat. Zjistí, že její dítě určitě umře a že ještě musí koupit B a C a začít provádět složité očišťovací rituály. Možná ji to přijde divné a tak se zeptá na internetovém fóru…

Takže se pak topí v úzkosti a protože ji neumí čeli a zarazit hned v počátku, tak jí postupně odevzdává další a další složky svého rozumu a života :-D

Techniky na zvládání a rozpouštění existují a čím dřív se je naučíte, tím snáze pak budete zvládat další nápor úzkosti který příjde po porodu…

Pár praktickejch návodů se najde třeba v téhle knížce - je sice určená pro lidi, kteří si úzkost nechali přerůst přes hlavu…

http://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

stejně tak pomáhají nejrůznější relaxační a meditační techniky.

Kotatko03
Echt Kelišová 8059 příspěvků 06.02.17 17:21

Obavy má asi každý a budou pořád, až se ti dítě narodí, začneš mít strach aby nebylo nemocné, až začne chodit, aby nespadlo atd atd. Vím, že toto ti moc nepomůže, ale pokus se si to tolik nepřipouštět a raduj se, že čekáš dítě…

077lenka
Kecalka 102 příspěvků 06.02.17 18:17

@Kotatko03 ale pomohlo mi to ;) prostě už se budu celý život o něj bát a to je úděl matky :( jestli jci dítě budu se o něj celý život bát… A já jo chci

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34130 příspěvků 07.02.17 07:55
@077lenka píše:
Ahoj holky… Máte to tak taky, nebo jen já jsem vadná?? Asi za to můžou ty hormony ale celý těhotenství mě přepadávají hloupé myšlenky.. Vždy si vezmu něco do hlavy a chvíli to v sobě dusím, pak nic a pak si třeba po čase zase něco najdu.. Ted momentálně mám zase strach aby byl malý zdravý.. Nedávno jsem se dozvěděla že mamčin tatínek měl těžkou nemoc, a já si říkám, že snad to u nás nebude dědičné :( jsem fakt asi úplně blbá :( dneska v televizi byly těžké vztahy a probírali tam že vyměnili miminka v porodnici a mě ta představa rozbrečela.. Mě fakt už hrabe

Jako tvůj děda? A mamka je ok a ty taky? Kliiiid.
A co mu bylo, v kolika umřel?

077lenka
Kecalka 102 příspěvků 07.02.17 09:31

@Pudloslava jo děda, já ho nikdy nepoznala. Nevím kdy umřel ale měl rakovinu.. Už jsem z toho v klidu, teď zase myslím na něco jiného :zed: :roll: :lol:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34130 příspěvků 07.02.17 10:49
@077lenka píše:
@Pudloslava jo děda, já ho nikdy nepoznala. Nevím kdy umřel ale měl rakovinu.. Už jsem z toho v klidu, teď zase myslím na něco jiného :zed: :roll: :lol:

Hele na rakovinu umře zhruba každej třetí z nás genetika negenetika. Obecné zásady prevence znáš.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >