Hltání miminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.10.21 22:29

Hltání miminka

Prosím o radu, mám doma 5 týdnů starou holčičku, a jsme na UM - jde o to že malá strašně hltá - l většinou se zakucká, jenomže předevčírem se zalkla, kdyby ji přítel nepomohl tak nevím. Můj problém je že se jí od té doby bohím krmit sama, prostě se bojím že by se to stalo znova a já ji nepomohla. Jsem z toho už celkem na prášky, po krmení se vždy bojím dalšího krmení. Nevíte někdo co můžu vše udělat abych minimalizovala riziko? Koupila jsem už x flašek, x nejmenších saviček a nic prostě dcerce nezabrání v hltání.. koupila jsem i židličku pro novorozence aby byla co nejvic vyvýšená a stejně se mi dnes zase zakuckala.. a vlastně ani nevím jestli je to normalní a já už patřím se někam léčit, že to rak moc řeším. Ale vážně se bojím. Moc všem děkuji za popřípadné rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.10.21 23:20

Já jsem řešila něco podobného u kojení, takže trošku klidu, mamko. Zavolej pediatričce, ať ti poradí a psychiatr možná taky pomůže

• Citovat
  • Nahlásit
21.10.21 23:21

Ahoj!
Mám (prvorozenou) 4-měsíční holčičku a řešila jsem to samé. Je přirozené se o své děťátko bát, zvlášť pokud je to tvé první dítě. Mám ji napůl na UM a MM, pije z flašky, a také první 2 měsíce hltala, kuckala se při každém krmení, a bylo jedno, jakou flašku mám. 2× mi i zmodrala a přestala dýchat. Akorát u nás já jsem ta s chladnou hlavou a manžel je jako ty. :D
Každopádně to hltání ustalo kolem těch 2 měsíců a do té doby jsem z ní holt to mlíko musela občas „vytřást“. Doporučuji si opravdu v klidu kouknout nějaká tématická videa, až budeš mít čas ( třeba zde https://www.novinky.cz/…-hodit-89990 ). Rovněž doporučuji zakoupit nosátko - když jsem ji rozdýchala, tak pak většinou ještě tak nějak „chrčela“, že měla to mlíko ještě stále někde, kde být nemělo, a tím nosátkem jsem to vždycky odsála a byl klid. A bude nutné ho mít i na případnou rýmu (s tím ještě nemám zkušenost).
Vím, že jsi teď ze všeho vyjevená (asi jako já jsem byla před 2 měsíci), ale zkus opravdu získat nadhled a hodit se víc do klidu. Jsi úžasná maminka, s miminkem se teprve sžíváš a všechno spolu zvládnete. :hug:

Ještě k tomu strachu, který popisuješ. Vím, jak se cítíš. Já jsem donedávna špatně snášela, kdykoliv musel manžel někam odjet, a já sama s maličkým mimínem, kdy každý den se udála nějaká nová situace a já byla nejistá, zda zareaguju „správně“, zda jí něco neudělám, zda se opět nezalkne u pití a já jí nebudu umět pomoct atd atd. Milion myšlenek, milion strachů, ale člověk se tomu nesmí poddat. Teď bych se sama sobě nejradši zasmála, jak jsem byla ze všeho vykulená. A fakt nebylo proč.

Jo a moje rady prosím ber také s nadhledem - jak říkám - mám „jen“ 4 měsíční miminko. Žádná zasloužila matka, která všecko viděla a zažila. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1002
22.10.21 08:06

Malá miminka hltání, oni jinak jíst ani neumí. Mám dvouměsíční na UM a taky se mi občas zakuckala, jednou (to jí byl asi týden) mi taky zmodrala. Jsem zdravotní sestra mám VŠ záchranáře a přesto sem se po tom co sem z malé mlíčko vyklepala třásla sem se jak osika a před dalším krmením sem taky měla strach. Když sem viděla že malá hodně hltá tak sem ji dělala při krmení pauzy a pak už to bylo vporadku. Někdy nemají ještě úplně dovivinutou hrtanovou příklopku a proto jim zaskočí…důležité je nezpanikařit položit si mimčo na předloktí hlavičkou dolů a klepat mezi lopatky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat