Hltave miminko

32
16.4.20 14:48

Hltave miminko

Hezke odpoledne, mam dotaz. Syn ma 10 tydnu a jsme plne na UM-Hipp Bio Combiotik. Trpime na strasne bolesti briska a problem je urcite strasne hltani u jidla. Krmim z flasticky MAM anticolic tu nejmensi savicku - 1 a stejne se nalokame strasne vzduchu. Mame pres 6kg, takze to vychazi na cca. 160ml pri jednom krmeni 6× denne. Mam mu davat casteji nez po 3 hodinach? Prijde mi, ze kolikrat chce treba uz po 2 hodinach a snazim se ho drzet, aby ho nebolelo brisko, ale pak zase strasne hlta u jidla. Rihnout davam po krmeni a ne vzdy se povede. Jakmile zkusim dat rihnout behem krmeni, tak zacne silene rvat jakoze mu to beru 8o Uz nevím, jak na nej :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64546
16.4.20 15:01

@Ema93 mě fascinuje, že s ním pijes, máš 6 kg atd :mrgreen: :lol: bože, to je strašná mluva.. Jestliže hlta, musí u odrihnout. Osobně bych mu zkusila spíš větší savicku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
581
16.4.20 16:13

Jasně, že můžeš dát klidně dřív, než po 3 hodinách… nebo mu dej klidně víc. Prostě ať se nají jak potřebuje ;). To je hroznej mýtus a nešvar to dodržování přesných dávek a časů u UM :roll: Třeba první dcera ve 2,5 měsících pila cca 180ml 7× denně… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1310
16.4.20 16:46

Nevím, jak je to u té savičky MAM, ale já třeba krmím savičkou od Aventu a tam je jedna dírka do 1M věku dítěte. Teď mám 11 týdenního chlapečka, který se narodil se skoro 4 kg a pije 5× denně 160 ml (vody) a savičku má s dvěma dírkami. Od cca 4 týdne spí celou noc (někam to musím zaklepat). Prvních cca 7 týdnů jsem měla podobný problém jako ty, že vyžadoval jídlo cca po dvou hodinách, ale snažila jsem se opravdu dodržovat po 2,5 - 3 hodinách. Neposlouchej, že máš dát dítěti na UM kdykoli si řekne, opravdu dodržuj minimálně dvou hodinové pauzy (pokud víš, že dítě řve hlady a ne kvůli něčemu jinému). Mohlo by to nadělat větší škodu než užitek (některá mimina na to trpět nemusí). Ta UM výživa je hůře stravitelná než MM. Pokud víš, že ho bolí bříško, tak já dávám malému od narození Espumisan a probiotika Bio Gaia. U synátora pomohla Karpova metoda - nyní je cca 1,5 hodinu po krmení vzhůru, pak začne sténat a to je znamení, že je unavený - pevně ho zabalím do SwaddleMe zavinovačky a hodím k bílému šumu - většinou spí až do dalšího krmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
581
16.4.20 17:42

Ano-UM je hure stravitelne. Dokud jej ma v zaludku, tak si o dalsi jidlo nerekne-ne? Myslim, ze vetsina deti na UM casteji nez po 2 hodinach stejne nechce pit ;). Pokud maji potrebu jen dudat, tak si ji uspokoji dudlikem. Nicmene to musi zhodnotit maminka, zda diteti dela problem castejsi UM, nebo zda mu dela vetsi problem hlad a nasledne hltani - to ma kazde dite proste jinak. Pokud UM travi v pohode po castejsim podani, tak neni duvod to nedelat. Pokud jej travi pomaleji (treba by po castejsim podani ublinkavalo, zhorsily by se potize s briskem), tak se holt bude davat striktne po delsim case :nevim:. Ja osobne v tom problem nevidim, stejne jako detsky gastroenterolog, co mel v peci prvni dceru… ta napriklad kolem 4 mesicu veku po ranu zvracela zaludecni stavy, pokud se v noci nevzbudila na mleko. Budila jsem ji tedy cilene (nastavovala si budik na 3 hodiny rano :roll:).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat