Hodnoty prvotrimestrálního screeningu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kyticka86
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 21.04.18 10:12
Hodnoty prvotrimestralniho screeningu

Holky, asi potrebuju jen uklidnit. Byla jsem pred tydnem na prvotrim. screeningu v UPMD v Podoli. Mam doma 2 (zatim podle vseho) zdrava 20mesicni dvojcata. Je mi 32let.

Vysel mi screening negativni. Ale presto se mi ty cisla nelibi.. Vsude v diskuzich ctu, ze holkam vyslo riziko T21 jedna ku desetitisum. Ale mne vyslo populacni riziko 1/480 a upravene 1/2800. Kustka pritomna a projasneni NT 1,90. Krev: papp-a 0,57 a free-hcg 1.407.

Co me trochu zneklidnilo je, ze mimco ma cca o tyden vetsi hlavu.

Doktor v Podoli rekl, ze vse je v poradku (i ta hlava, na tu jsem se extra ptala). Ale musel bezet a na dalsi dotazy nemel cas.

K memu gynekologovi jdu az za tyden, tedy 14 dni po screeningu..

Mam se strachovat? Nebo jen zbytecne vysiluju?

Přečtěte si článek: Jak probíhá screening v prvním trimestru?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

dickys
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 21.04.18 10:22

Já myslím, že to je tím věkem, první dítě jsem měla ve 27, riziko downa po screeningu 1:18 000, druhé teď čekám, bude mi 29 a riziko bylo populační 1:1000, screeningem se snížilo na 1:10 000, dle doktorky skvělý výsledek, ale taky jsem to teda čekala nižší :) Jinak hodnoty jsem měla podobné, všechno v normě, ale prostě ten věk to tam hodí no…

Janli
Závislačka 4697 příspěvků 21.04.18 10:34

Klid holka, já měla riziko 1:1280 na Downa, populační 1:280. první těhotenství jsem měla ukončené v 21tt právě pro mDown a s lékařkou jsem měla domluvené, že půjdu na odběr plodovky pokud by se jí výsledky byť jen trochu nezdály. Pro ni bylo zbytečné mě tam posílat a já mám v ní bezmeznou důvěru.

Jogrr
Závislačka 4038 příspěvků 21.04.18 10:34

Ja na tomto screeningu byla, kdyz mi bylo 32 a riziko na DS mi vyslo 1:50 000, takze na vek bych to nehazela.
Byla jsem od Vas vyrazne starsi a vysledky vyrazne ciselne jinde.

KlarkaK
Závislačka 2870 příspěvků 1 inzerát 21.04.18 10:45

@kyticka86 tohle neni vekem…dulezite je zda jako zaver je ze vysledek je negativni…myslim ze ti spis uplne nevysla biochemie…me je 38 a upravene riziko 1:3851…populacni 1:193…ono tech 14dni je akorat aby ses u sveho gynekologa pripadne domluvila na plodovce…uprimne bych nervozni asi osobne byla…ale urcite to bude ok

P4ja
Závislačka 4558 příspěvků 21.04.18 10:47

@kyticka86 Já myslím, že kdyby nebylo něco v pořádku, tak ti řeknou. A jinak miminko v těhle týdnech mívá větší hlavičku. Nás na to ve 12tt speciálně upozorňovali, že ten nepoměr vůči tělíčku bývá a i podle velikosti byla větší než zbytek těla.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 21.04.18 10:48

Ahoj, po vlastní smutné zkušenosti jsem z těch, co vždy spíš doporučí další vyšetření, pokud výsledky spadají do té nepříjemné šedé zóny, ale tebe za takový případ neberu :-) Pokud chceš uklidnit, zajdi ještě na genetický ultrazvuk. Nebo si nech nabrat krev na nějaký DNA neinvazivní test, ale skoro bych řekla, že ve tvém případě je to škoda peněz :-)

Emka135
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 21.04.18 10:49
@Jogrr píše:
Ja na tomto screeningu byla, kdyz mi bylo 32 a riziko na DS mi vyslo 1:50 000, takze na vek bych to nehazela.
Byla jsem od Vas vyrazne starsi a vysledky vyrazne ciselne jinde.

Já v 36 a DS též 1:50 000

luci.no
Kecalka 305 příspěvků 21.04.18 10:50

@kyticka86 já ve 31 letech měla T18 1:577. Byla jsem na genetice a tam jsme se domluvili na odběru plodovky. Zeptej se na gynekologii. Za konzultaci na genetice nic nedáš a budeš případně klidnější. A o to v těhotenství přeci jde :kytka:

pazitka
Kelišová 5285 příspěvků 21.04.18 11:23
@kyticka86 píše:
Holky, asi potrebuju jen uklidnit. Byla jsem pred tydnem na prvotrim. screeningu v UPMD v Podoli. Mam doma 2 (zatim podle vseho) zdrava 20mesicni dvojcata. Je mi 32let.

Vysel mi screening negativni. Ale presto se mi ty cisla nelibi.. Vsude v diskuzich ctu, ze holkam vyslo riziko T21 jedna ku desetitisum. Ale mne vyslo populacni riziko 1/480 a upravene 1/2800. Kustka pritomna a projasneni NT 1,90. Krev: papp-a 0,57 a free-hcg 1.407.

Co me trochu zneklidnilo je, ze mimco ma cca o tyden vetsi hlavu.

Doktor v Podoli rekl, ze vse je v poradku (i ta hlava, na tu jsem se extra ptala). Ale musel bezet a na dalsi dotazy nemel cas.

K memu gynekologovi jdu az za tyden, tedy 14 dni po screeningu..

Mam se strachovat? Nebo jen zbytecne vysiluju?

dle mě zbytečně vyšiluješ.. výsledky super, neplaš a užívej si zdravého mimča!!

kacenka.sks
Kecalka 419 příspěvků 21.04.18 11:50

Ahoj, me je 27 a vyšlo mi to 1/1800, NT mas uplne ideální, 1,9 je přesně kolik by melo byt co si pamatuji. Nikdo me nikam dal nehnal, závěr byl negativní. Uprimne taky jsem tehdy plasila, chyběla malému i nosní kůstka, ale je v pořádku. Vše jsem v 19tt nechala znovu pro můj klid zkontrolovat.

Karleon
Kelišová 5158 příspěvků 21.04.18 13:05

Výsledek je negativní, víc na něm nevykoumáš.

kyticka86
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 21.04.18 16:01

Holky, diky za zpravy. V tom Podoli mi nic nerekli, jez ze je vse v poradku a ze gratuluji. Ptala jsem se jen na tu vetsi hlavu. A ta je pry v poradku. Na druhou stranu mi pripadal doktor nezkuseny, protoze se ptal sestry od kdy se vysledky povazuji za spatne. A ona odpovedela myslim ze od 1 ku 150 nebo tak nejak.

Tech cisel jsem si vsimla az ted. Dvojcata byly nemocne- nabeh na laryngitidu.. takze nebyl cas to studovat.

Vubec nevim, co delat. Asi napisu do Gennetu a poprosim o radu je. Do plodovky se mi moc nechce a na Prenascan nemam penize :(

Mozna to zbxyecne hrotim. Ale Tvuj pribeh @Michelle_M se me hodne dotkl. Je mi to moc lito, co vas potkalo. Tve hodnoty se tak moc od mych nelisi.. to me strasi.. :,(

kyticka86
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 21.04.18 16:02

Jeste dodam, ze mam silnou nadvahu a je do me spatna viditelnost pres utz..

Myslim ze ten screening u dvojcat mi tehdy vysel okolo 1/4000. Zeptam se gynekologa v utery..

KlarkaK
Závislačka 2870 příspěvků 1 inzerát 21.04.18 16:05

@kyticka86 urcite to prober se svym gynekologem a bude to ok…jinak ta nadvaha ti prave taky zhorsuje vysledek…urcite bude vse v poradku :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Pouze pro plnoleté! Junckerovu líbačku se Zemanem by ocenil i Brežněv

Videa zpitého předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera v průběhu... číst dále >

Feťačka Katka se objevila v nové reality show. Její vzhled opět děsí

Nejslavnější pražská narkomanka Kateřina Bradáčová (41), která se proslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama