Holandsko

6367
8.12.07 12:21

Holandsko

ahoj holky, nebydlite nektera v Holandsku? Ja jsem v Nijmegenu, mam maleho spunta, zatim jsem s nim doma a dost casto jezdime do CR. Moc mamin tady neznam, moje kamosky jsou svobodne a bezdetne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

64
2.2.08 22:35

Ahoj Lexxi…

Jeste jedna z NL......
My jsme z Groningen :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6367
26.4.08 13:43

ahoj Petro
no to jste teda zrovna na druhem konci Holandska :)
Jak se mas ? V Groningenu jsme byli, moc pekny mesto, ted se tam prestehovala manzelova sestrenice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
2.5.08 21:17

My jsme momentalne v CZ ale uz se nemuzu dockat do NL.
Ta kikker landje mi chybi…

TO je fakt presne druha strana NL…ale ja bych do randstad nesla…jsem spokojena na severu…minder hectisch :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6367
2.5.08 22:19

ahoj, kde v CR jste? No to se ti nedivim, ja bych klidne i do Randstadtu sla, ale asi jako svobodna, bezdetna. Nijmegen je pomerne klidne mesto, neco jako Pardubice.

Tak se zatim mejte pekne:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
2.5.08 22:21

V CR bydlime ve Stirine…kousek o Velkych Popovic.....

Randstad je presne jak rikas pro svobodne..i kdyz mam kamosku v Haagu a na leto planuje stehovani do Gronigen…prej k nevisrzeni tam…ale je to asi kazdeho vlastni nazor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.08 19:49

Ahoj Lexxi,
vcera jsem psala SZ. to je skoda,ze jsi az v Nijmegen!! Petra je v Groningen, uz jsme si taky pisly. To je dalava!! My jsme v Haarlemu. ach jo,skoda. a zrovna nase deti jsou skoro ve stejnym veku…tak zdravim,holky.
maruska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
19.6.08 13:08

No ale i tak by se dal naplanovet nejakej meet :D

Stacilo by se poradne dohodnout na nejakym centralnim…dobre dostupnym miste.

Jo a trouwens.....
Tuhle sobotu je meet cechu ve Vondelparku 8)
BUde asi zabava.....ja se neucasnim…ale od kamosky vim ze je pokazde vesele. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6636
17.6.11 16:14

Ahojky… chtěla bych trochu oživit tuhle diskuzi.
Manžel by měl nabídku práce v Holandsku, ale vlastně vůbec nevíme nic o podmínkách tam.
Můžete mi někdo říct nějaké vaše zkušenosti? Jako maminky máte ty správné informace ;-)
Zajímalo by mě, jak je to se zdravotnictvím, školstvím. Za kolik je jídlo, bydlení atd, atd :-) Prostě každá zajímavá a potřebná info.
Díky ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6636
20.6.11 22:15

Nikde nikdo? :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6367
5.4.12 23:21

ahoj, nevim, jestli to je pro vas jeste aktualni, kdyztak dej vedet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6636
6.4.12 13:57

Ahojky, tak je a není. Není zatím nijak rozhodnuto, takže info stále beru a ráda ;-)
Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6367
10.4.12 12:59

ahoj Jahudko
tak ja bydlim v Nijmegenu, to je mesto asi jako Pardubice a mam 2 male deti 5 let a 3 roky a jsem s nimi doma. Syn chodi od 4 let do skoly..tady se chodi od 4 let,ale povinne je to od 5 let. Od 4 do 6 let je to jako nasi predskolaci, ale ted uz od 5 let zacinaji pismenka, cislice, slabiky, hlaskovani atd..jinak hodne ruzne tvoreni, sport, hudba a nekolikrat za den si hraji venku. Takze zatez to snad takova neni..az na ta pismenka, ale delaji to formou hry.
Zakladni skola je tu do 12 let a potom se rozhoduje kam dal. Moznosti je dost.

Zdravotnictvi mam cerstve zazitky, deti byly temer non stop nemocne, zanety usi, strevni chripky, spala, ja mela zlomenou ruku. Takze takove ty bezne nemoci tady moc vazne neberou, na spalu nam ani nechteli dat atb..Spis nez na typ nemoci se divaji, jak moc je ditko nemocne..tzn. kdyz ma nekolik dni teplotu, malatne, nechce jist a pit , tak vetsinou daji, kdyz je lehci prubeh nemoci, tak moc nedavaji..Nam ale vzdycky dali, protoze jsme tam prisli az po par dnech. Se vsim se chodi k huisarts, to je rodinny dr., k detskemu se chodi jen ve vyjimecnych pripadech a huisarts dal rozhodne, jestli posle dal..My ted jdeme konecne na ORL, to mel syn uz nekolik zanetu usi..Obecne mi prijde, ze se v CR nemoci u deti resi daleko vic a daleko delsi dobu, nez tady..ale je to proste o zvyk.

Bydleni nevim,jake byste si predstavovali a kde. To je dost dulezite. Treba Amsterdam je podstatne drazsi, nez nejaka vesnicka. My jsme barak koupili, mame hypoteku, ale predtim jsme platili snad 1000 Eur mesicne za 75m2, ale to byl predrazeny byt. Da se sehnat i o dost levneji. Jidlo tusim tak do 500 Eur mesicne. Spotrebni zbozi mi az tak drahe neprijde, mozna stejne nebo i levnejsi nez v CR, co je drahe jsou sluzby, doprava, jidlo v restauracich..

Jak mas velke deti?

ahoj pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6636
11.4.12 11:05

LEXXIE super, díky moc.
A jací tam jsou lidé? A počasí? Pokud vím, tak je tam takové to „anglické“ počasí, čehož se trochu bojím. Počasí má na mě hrozný vliv a pak jsem otrávená jak malajskej šíp :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6367
12.4.12 12:59

ahoj Jahudko
Lidi jsou celkem fajn, hodne primi, rovnou reknou, co si mysli. Ze zacatku mne to zarazilo, ale zase je to lepsi. Jinak musim rict, ze jsou dost prijemni, a to i u doktoru, na uradech, v obchodech atd..Obcas si pripadam, ze jsou z jine planety , ale jinak v pohode :)
Pocasi je ruzne, nekdy na jare i 30C a nekdy vlete celou dobu prsi..fakt se neda rict.Zazila jsem tu i horka leta, ale celkove o neco chladnejsi, nez u nas. Zato tady je cely rok zeleno, ted kvetou stromy atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama