Homeoffice a návštěvy

Anonymní
28.6.21 12:48

Homeoffice a návštěvy

Zdravím všechny, co mají home office nebo podnikání doma. Zrovna se vzpamatovávám z 5-ti denní návštěvy. Rodina si prostě myslí, že když pracuju z domova, tak se mi sem můžou nakýblovat, kdy a jak se jim zachce. Naprosto neberou ohled, že já mám taky pracovní den, pracovní dobu, pracovní úkoly. A hlavně práci na kterou potřebuju klid. Prosím ty, co pracují z domova, o radu nebo zkušenost, jak jejich okolí respektuje jejich potřebu klidu na práci. Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2406
28.6.21 12:50

Co třeba říct: „Jste moc hodní, ale nejezděte. Jsem sice doma, ale normálně pracuju a nemůžu se vám věnovat.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.21 12:52
@carsa píše:
Co třeba říct: „Jste moc hodní, ale nejezděte. Jsem sice doma, ale normálně pracuju a nemůžu se vám věnovat.“

Stalo se. Odpověď: Ale to nevadí, však nemusíš nic chystat. :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
22411
28.6.21 12:53

Myslím, že je fuk co děláš za práci, srovnej si rodinu. Prostě jim řekni, že nemohou přijet kdy se jim zachce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.21 12:55
@Kriss Tina píše:
Myslím, že je fuk co děláš za práci, srovnej si rodinu. Prostě jim řekni, že nemohou přijet kdy se jim zachce.

To máš asi pravdu, že ta práce je podružný problém.

• Citovat
  • Nahlásit
31829
28.6.21 12:58

Prostě ne. Nejezděte, neotevřu, nedám vám nový klíče :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
28.6.21 13:03

U nás byly zpočátku klasika dohady, že když přijdou z práce, tak proč není hotovo to a ono, když jsem přeci celý den doma, tak mám moře času. Že jsem měla třeba celý den od sedmi do pěti online zasedání, takže jsem fakt neměla čas umýt nádobí, navařit a tak dále, to nechtěli pochopit. Musíš být důraznější. Zkrátka od-do jsem normálně v práci a nejsem k dispozici, kdybych seděla v kanceláři, tak za mnou taky nemůžete na návštěvu. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12761
28.6.21 13:04
@Anonymní píše:
Stalo se. Odpověď: Ale to nevadí, však nemusíš nic chystat. :zed: :zed: :zed:

Odpoved: Ne, ted prijet nemuzete, mam praci.
Oni: bla bla
Oni: bla bla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.21 13:07
@Livi92 píše:
U nás byly zpočátku klasika dohady, že když přijdou z práce, tak proč není hotovo to a ono, když jsem přeci celý den doma, tak mám moře času. Že jsem měla třeba celý den od sedmi do pěti online zasedání, takže jsem fakt neměla čas umýt nádobí, navařit a tak dále, to nechtěli pochopit. Musíš být důraznější. Zkrátka od-do jsem normálně v práci a nejsem k dispozici, kdybych seděla v kanceláři, tak za mnou taky nemůžete na návštěvu. :dance:

Přesně. To umí můj parner. O půl třetí dojde z práce a sprdne mně, že jsem neuklidila talíř od oběda. Už jsem to říkala 100× a ne že by to mělo nějaký smysl. Kdo to chápe dokonale, jsou děti ( skoro dospělé). Ostatní bohužel ne.

• Citovat
  • Nahlásit
12761
28.6.21 13:09
@Anonymní píše:
Přesně. To umí můj parner. O půl třetí dojde z práce a sprdne mně, že jsem neuklidila talíř od oběda. Už jsem to říkala 100× a ne že by to mělo nějaký smysl. Kdo to chápe dokonale, jsou děti ( skoro dospělé). Ostatní bohužel ne.

Asi mas obecne problem se vuci okoli durazne vymezit.
Zapracuj na tom, vyplati se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19388
28.6.21 13:09
@Anonymní píše:
Přesně. To umí můj parner. O půl třetí dojde z práce a sprdne mně, že jsem neuklidila talíř od oběda. Už jsem to říkala 100× a ne že by to mělo nějaký smysl. Kdo to chápe dokonale, jsou děti ( skoro dospělé). Ostatní bohužel ne.

Tak až jim po předchozím upozornění neotevřeš, tak jim to třeba dojde…byla bych rázná…a mít partner řeči o neuklizeném talíři, tak ho po něm asi hodím :cert: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1384
28.6.21 13:14
@Anonymní píše:

Ty homeoffice, on dojde o půl třetí a sprdne, chápající děti jsou skoro dospělé. Mně z toho nejlíp vychází si na to homeoffice najít nějakou pracovnu někde mimo a odcházet tam, prostě taky jako do práce. přijít později než on a sprdnout jeho :D Buď se partner srovná, nebo budeš mít rovnou pomalu připravené zázemí na odchod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1689
28.6.21 13:21

No, já prostě řeknu, že jsem v práci :D Že mám celý den od rána do večera cally, a kdyby někdo přišel, nasadím si prostě sluchátka a budu se věnovat svojí práci, hotovo. Věnovat se jim můžeš po pracovní době. Vydrž to den dva a budeš mít klid :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
28.6.21 13:29

Taky jsem na HO a když byly zavřené školky, tak jsem měla doma k tomu předškoláka. Okolí taky mělo pocit, že vlastně nic nedělám a můžu kdykoliv cokoliv. Kamarád se urazil, když jsem mu odmítla hlídat dítě. Prý, když mám stejně doma to moje dítě, tak tam můžu mít i další. Jenže syn už je zvyklý, že když pracuju, je tiše a dělá si něco v klidu. Dvě děti a z toho jedno cizí fakt v klidu a potichu nebudou.
Manžel taky pořád, jestli jsem uvařila, vyprala atd. a co vlastně celý den doma dělám :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77305
28.6.21 13:33
@Anonymní píše:
Stalo se. Odpověď: Ale to nevadí, však nemusíš nic chystat. :zed: :zed: :zed:

No, pak se prostě zamknout v místnosti, kde pracuješ a totálně je ignorovat. Mě třeba taky jezdí máma na víc dnů, ale ví, že prostě ve všední den pracuju a vystačí s sama. A naopak mi třeba udělá ten oběd :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat