Partnerova dcera u nás doma

Anonymní
28.6.21 12:45

Partnerova dcera u nás doma

Ahoj dámy,

tak trochu řeším nepříjemnou situaci s mým partnerem a jeho dcerou. S partnerem (30) jsme spolu rok. Má dceru z předchozího vztahu (10). Já jsem bezdětná (32), děti do budoucna chci. Situace se má tak, že se ke mně partner nedávno nastěhoval do mnou pronajatého bytu. Jedná se o větší garsonku s otevřenou spálnou v druhém patře. Partnerovu dceru jsem dřív viděla párkrát, přítel si ji bral dost nepravidelně a někdy ji neviděl třeba dva měsíce. Maminka holčičky toho asi už měla dost, takže požádala o určení styku s nezletilým a partner před 2 měsíci „vysoudil“ každý druhý víkend.

Od té doby u nás byla holčička již čtyřikrát. Partner mě připravoval na to, že to pro ni bude nová situace a dlouho se neviděli, takže na něm bude hodně viset atd. Ale bylo to docela fajn, až jsem si říkala, že nevím, čeho jsem se obávala. Jenže po druhé už začala být dost zvláštní při loučení, brečela a chtěla se strašně s tátou mazlit atd. Bylo mi to upřímně nepříjemný, ale přežila jsem to. Nicméně třetí víkend přijela ve zvláštní náladě už od začátku. Vyptávala se partnera na otázky typu: „Tati, ale že kdybys měl někdy nějaký jiný dítě, tak že už ho nikdy nebudeš mít tak rád jako mě?“ a pak se furt ptala, jestli jí miluje a chtěla slyšet, že její jméno je jeho nejoblíbenější jméno na světě apod. Když jsme se vypravovali ven, přítel mi povídal, že mi chce něco říct, ale až budeme sami. A pak z něj vypadlo, že mi chtěl říct, že mi to sluší, ale nechtěl to říkat před malou, že by jí to bylo líto. Loučení opět probíhalo tak, že dvě hodiny po partnerovi lezla. Koukali jsme na televize, přítel mezi námi - mě držel za ruku i jí a ona pořád tati, drž jenom mě oběma rukama apod. Nejhorší je, že nemám ani kam se před tím doma zavřít, když jsme všichni v jedné místnosti. Jakmile se uklidím třeba do koupelny, přítel hned leze za mnou zjišťovat, co mi je, protože se bojí, že se z toho hroutím. To je hned malá u nás a : „tati pusu a tati pomazli“. Přijde mi to moc, je jí 10 let!

Úplně jsem z toho hotová. Nevím, co mám dělat. Chovám se k ní slušně, s přítelem ji nijak neprovokujeme, že bychom se líbali nebo cokoliv. Naopak kolem sebe chodíme skoro jak cizí. Řekla jsem partnerovi, že takhle to nedám, že prostě mi ta situace je tak strašně nepříjemná, že se mi zdají o tom už i noční můry, kde hlavní roli hraje jeho dcera a že dokonce už na ni začínám mít i averzi a že to prostě nepůjde a bude se muset odstěhovat. Přítel se z toho úplně složil, prosí mě, abych tomu dala ještě šanci. Přítele moc miluji, ale cítím, že by mi z tohohle přeskočilo. Nevím, co mám dělat :(

Děkuji za anonym, kvůli VELMI citlivému tématu :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
679
28.6.21 12:49

Klasicky vztah macecha a vyvdana dcera. :mrgreen: Bylo o tom napsano asi milion pohadek a pribehu ve vsech koutech sveta. :mrgreen: Zensky a konkurence no. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12805
28.6.21 12:51

No, az budete rozesli vy dva, tak takhle presne bude kaslat na vase spolecne dite :nevim:.
Dceri proste chybi, meli by se stykat casteji.
A pockej, az bude v puberte.
Jestli to nedavas, tak to proste ukonci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6374
28.6.21 12:51

Holka se ho asi nemůže nabažit, nemá v tatínkovi jistotu, když do teď ho vidala nepravidelně. Možná proto na něm teď tolik visí, užívá si, že má tátu, mozna na tebe žárlí. Chápu, že ti nevlastní dítě leze na nervy, ne každému to sedne a nikdo to za tebe nerozhodne, protože dítě tu bude furt, ty si musíš rozmyslet jestli ti ten chlap za to stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
28.6.21 12:52

Chudák holka žárlí a je zmatená, nic víc, nic míň :nevim: Přestaň na ní koukat jako na konkurenci, nech je s tátou ať se klidně pořádně pomazlej a zalez si třeba do postele s knížkou, nebo jdi s kámoškou na kafe, když tam je. Ono jí to za chvíli přejde, když jí táta bude teď dávat dostatečně najevo, že jí má rád a ty se zklidníš. Nebo si najdi bezdětného. Nevím proč pořád mladé holky prahnou po otcích od rodiny a chlapech z rozvedených manželství :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
28.6.21 12:55

No nedala bych to a poohlédla bych se jinde. :nevim: Ta dcera tam bude už pořád a její chování je, řekla bych, normální. Prostě žárlí no. Kdyby si otěhotněla, tak to bude jenom horší. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9836
28.6.21 12:57

Chová se tak, protože on o ni nedostatečně pečoval a ani teď si s tím neumí dostatečně poradit.
Tvoje pocity nejsou úplně správné, ale spíš bych se sama sebe ptala, zda muž, co dokáže tak moc nepečovat o dítě, je ten pravý partner.
Vždyť si vem, do čeho si ji vodí, je vám oběma okolo 30, profesně je to skvělý věk a on třeba neřeší urychleně větší bydlení a vodí ji do garsonky. Jako kdyby to bylo přechodně a třeba jste stavěli nebo na pár měsíců renovovali. Ale takhle? Snad by měl mít zájem mít lepší podmínky.
Nevím no, kdyby se choval dostatečně vhodně předtím, tak by dceři v určité situaci mohl vysvětlit, že všechny jeho děti bude mít stejně rád a že je to tak v pořádku a proč. Takhle okolo ní musí chodit jako okolo malovaného vajíčka a je to fakt jeho vina, že to dítě si vůbec není jisto otcem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442

Na druhou stranu bych si s ní zkusila promluvit. Zajděte třeba do cukrárny a vysvětli ji, že ji rozhodně nechceš tátu nějak uzurpovat pro sebe. Třeba z vás nakonec budou kámošky. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53505

V garsonce je to na nic, málo místa… navíc co když s ním bude chtít být čím dál častěji. jasně že jí chybí, navíc otec roku co kašle na své dítě :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1410

Chápu dobře, že přítel na svou dceru dlabal natolik, že ex musela nechat určit soudně, aby ji měl aspoň pravidelně tak strašlivou dobu jako je jeden víkend za 14 dnů??? 8o No to teda chudák holka a být ženská, asi bych si sakra rozmýšlel, jestli je takový vhodný do chovu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
28.6.21 13:00
@Anonymní píše:
Ahoj dámy,

tak trochu řeším nepříjemnou situaci s mým partnerem a jeho dcerou. S partnerem (30) jsme spolu rok. Má dceru z předchozího vztahu (10). Já jsem bezdětná (32), děti do budoucna chci. Situace se má tak, že se ke mně partner nedávno nastěhoval do mnou pronajatého bytu. Jedná se o větší garsonku s otevřenou spálnou v druhém patře. Partnerovu dceru jsem dřív viděla párkrát, přítel si ji bral dost nepravidelně a někdy ji neviděl třeba dva měsíce. Maminka holčičky toho asi už měla dost, takže požádala o určení styku s nezletilým a partner před 2 měsíci „vysoudil“ každý druhý víkend.

Od té doby u nás byla holčička již čtyřikrát. Partner mě připravoval na to, že to pro ni bude nová situace a dlouho se neviděli, takže na něm bude hodně viset atd. Ale bylo to docela fajn, až jsem si říkala, že nevím, čeho jsem se obávala. Jenže po druhé už začala být dost zvláštní při loučení, brečela a chtěla se strašně s tátou mazlit atd. Bylo mi to upřímně nepříjemný, ale přežila jsem to. Nicméně třetí víkend přijela ve zvláštní náladě už od začátku. Vyptávala se partnera na otázky typu: „Tati, ale že kdybys měl někdy nějaký jiný dítě, tak že už ho nikdy nebudeš mít tak rád jako mě?“ a pak se furt ptala, jestli jí miluje a chtěla slyšet, že její jméno je jeho nejoblíbenější jméno na světě apod. Když jsme se vypravovali ven, přítel mi povídal, že mi chce něco říct, ale až budeme sami. A pak z něj vypadlo, že mi chtěl říct, že mi to sluší, ale nechtěl to říkat před malou, že by jí to bylo líto. Loučení opět probíhalo tak, že dvě hodiny po partnerovi lezla. Koukali jsme na televize, přítel mezi námi - mě držel za ruku i jí a ona pořád tati, drž jenom mě oběma rukama apod. Nejhorší je, že nemám ani kam se před tím doma zavřít, když jsme všichni v jedné místnosti. Jakmile se uklidím třeba do koupelny, přítel hned leze za mnou zjišťovat, co mi je, protože se bojí, že se z toho hroutím. To je hned malá u nás a : „tati pusu a tati pomazli“. Přijde mi to moc, je jí 10 let!

Úplně jsem z toho hotová. Nevím, co mám dělat. Chovám se k ní slušně, s přítelem ji nijak neprovokujeme, že bychom se líbali nebo cokoliv. Naopak kolem sebe chodíme skoro jak cizí. Řekla jsem partnerovi, že takhle to nedám, že prostě mi ta situace je tak strašně nepříjemná, že se mi zdají o tom už i noční můry, kde hlavní roli hraje jeho dcera a že dokonce už na ni začínám mít i averzi a že to prostě nepůjde a bude se muset odstěhovat. Přítel se z toho úplně složil, prosí mě, abych tomu dala ještě šanci. Přítele moc miluji, ale cítím, že by mi z tohohle přeskočilo. Nevím, co mám dělat :(

J
@Anonymní píše:
Ahoj dámy,

Jsi mnohem víc nevyzrálá než ta holčička. Ona z tebe pravděpodobně cítí, že ji zrovna nemusíš. Partnera stavíš mezi dva mlýnské kameny, což se ti taky nemusí vyplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15964
28.6.21 13:01

Zmenit bydleni za vetsi. Potrebujete vsichni mit i soukromi :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7028
28.6.21 13:01

Pokud o muže stojíš začněte s psychoterapií všichni ona to ta holka evidentně taky potřebuje protože je chudák úplně nenabažená otce a v případě tvého těhotenství pokud to nebude mít v sobě vyřešené by to mohl být velký problém.
Dále nejsem si jistá zda muž který takto kašlal na své dítě je vhodný otec mého dítětěte.,!! Nad tím se vážně zamysli.
3. připrav se na to že teď půjde pomalu do puberty a mlže to být fakt fičák.

Hodně štěstí. Já sama bych vzhledem k tomu že jste spolu krátce hodně zvažovala že to ukončím.

a hlavně Bydlení? v garsonce to není dlouhodobě OK ani pro 2 lidi a když tam jezdí dcera… kdyby ještě do toho přišlo mimčo? to by se taky muselo pořešit.,

Příspěvek upraven 28.06.21 v 13:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17405
28.6.21 13:02

No problém je v tvém partnerovi ne v dceři, co je poničená z toho, že se jí rodiče rozvedli a otec na ni kašlal.

A teda to že ty máš psychiku tak křehkou, že se necháš rozhodit nešťastnou a zmatenou malou holkou taky úplně nepřidává.

Nejrozumnější co můžete udělat je domluvit se, že se potřebujete naučit fugnovat jako sešívaná rodina a společně (ty a tvůj přítel) zajít do nejbližší poradny pro rodiny a s pomocí někoho, kdo umí provázet rodiny ve složité situaci se naučit fungovat tak, abyste byli pro všechny případné děti spolehliví a funkční rodiče.

Dcera potřebuje jistotu a ujištění, že se na ní otec zase nevykašle. Ty potřebuješ najít vlastní sebedůvěru a přijetí, aby ses necítila ohrožená malou nešťastnou holkou.

Tvůj partner potřebuje dospět a přebírat zodpovědnost za vztahy, přiznat si vlastní chyby co už spáchal na své dceři, postavit se k nim a začít je napravovat.

Bez toho bych si s ním fakt rodinu nezakládala, jinak budeš velmi rychle v pozici, kdy zdrhne i od druhé rodiny.

A ano, pokud to nedáš a pokud nebude ochotní to řešit pořádně a s pomocí, tak je fakt lepší varianta se rozejít, protože nechceš být ta, co té malé holce ještě naloží v roli nesnášejíc macechy.

mrkni třeba do téhle knihy, ale hlavní změny ve svých postojích a chování musí začít dělat hlavně tvůj partner.

https://www.kosmas.cz/…treti-rodic/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
28.6.21 13:05

A co píšou holky ohledně partnera, je opravdu k zamyšlení. Proč chlap na tu holčičku 10 let dlabal? 8o Navíc proč ve 30 letech není schopen zajistit si samostatné bydlení adekvátní tomu, že má dítě skoro v pubertě a novou partnerku? Proč se stěhoval on k tobě do garsonky? Mě to vážně nepřijde jako otec roku a někdo, s kým bych si chtěla plánovat společný život a děti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat