Homeopatie - léčebný postup

Anonymní
5.8.11 23:02

Homeopatie - léčebný postup

Moc zdravím, holky,

patřím sem, ale nechci si rozhněvat homeopata – kdyby náhodou, tak píšu anonymně.
Chtěla jsem se Vás zeptat na zkušenost – chodím k homeopatovi už víc, než rok. Důvodem první návštěvy bylo psychické a fyzické vyčerpání z dětí. Za uplynulý rok jsem mu zaplatila hromadu peněz za každou konzultaci a prakticky jsem tam, kde jsem byla – deprese z toho, že jsem na mateřské a zavřená doma, ze stereotypu, vyčerpání (děti mám 1,5 roku po sobě a starší byl strašný nespavec – ale fakt extrémní). Psychické problémy se promítly samozřejmě do fyzických – už podruhé musím na zákrok s čípkem (přednádorové změny), bolesti žaludku, občas úvahy nad sebevraždou. Nikdy nezachází do extrému, spíš je to neskutečná touha, aby ten stereotyp skončil a aby konečně začal normální život. Před mateřskou jsem měla skvělé zaměstnání, hodně jsem cestovala, mluvím třemi světovými jazyky, hodně jsem vydělávala. Teď mi z toho nezbylo nic. Svoje děti miluji nade vše, moje osobnost však zcela umřela (to jen na obranu před těmi, kteří mě odsoudí
Homeopat mi postupně každý měsíc dal nějaký lék. Ale když zhodnotím výsledek, jsem tam, kde jsem byla před rokem. Je takový postup normální?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22163
5.8.11 23:27

neporadím ti, jestli je to léčbou normální…
vím, jen že jsem se cítila stejně mizerně když jsem byla doma. Strašně jsem se těšila do práce! Už jsem nechtěla být doma s dětma! A to jsme se ještě přestěhovali do naprosto cizího města.. a já tam neznala vůbec nikoho! Byla to dost krutá doba! nevěděla jsem si rady ani se sebou ani s dětmi! protože nejstarší dcera byla taky to nespavé a náročné dítko! Vše pominulo nástupem zpět do práce a děti do MŠ! Nadšení ze změny mi vydrželo asi šest let! A pak jsem byla zas taková rozladěná! Asi potřebuju občas nějakou změnu abych se zas cítila líp!
takže nevím zda léčba je ok… ale tvé pocity znám a zlepší se!
asi bych se vyprdla na homeopata.. a snažila se něco změnit.. např. najít si nebo se vrátit na kousek úvazku do práce! pokud to jde…
držím palečky!!! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.8.11 23:30

Moc díky, za podporu. Jo, přesně takhle to mám. A samozřejmě, že se snažím něco změnit. Ale zatím to moc nejde, takže je mi z toho naopak hůř, protože jsem frustrovaná.

Je fajn vidět, že tyto problémy nemám jenom já. Moje máma mě při každé stížnosti spíše poníží, protože ONA zvládala všechno a rozhodně nebyla nešťastná.

Tak snad se objeví ještě někdo, kdo bude mít nějakou zkušenost s léčebným postupem. Kromě psychických potíží mě trápí ty fyzické a raději bych vyřešila vše homeopatií, než muset donekonečna chodit na operace…

• Nahlásit
  • Citovat
20554
5.8.11 23:56
Anonymní píše:
Moc díky, za podporu. Jo, přesně takhle to mám. A samozřejmě, že se snažím něco změnit. Ale zatím to moc nejde, takže je mi z toho naopak hůř, protože jsem frustrovaná.

Je fajn vidět, že tyto problémy nemám jenom já. Moje máma mě při každé stížnosti spíše poníží, protože ONA zvládala všechno a rozhodně nebyla nešťastná.

Tak snad se objeví ještě někdo, kdo bude mít nějakou zkušenost s léčebným postupem. Kromě psychických potíží mě trápí ty fyzické a raději bych vyřešila vše homeopatií, než muset donekonečna chodit na operace…

Mě psychiku homeopatika srovnaly celkem rychle, během zhruba dvou měsíců jsem byla schopná fungovat. Rok mi přijde celkem dlouhá doba.
Nemůžeš napsat názvy těch homeopatik?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5137
6.8.11 00:08
Anonymní píše:
Homeopat mi postupně každý měsíc dal nějaký lék. Ale když zhodnotím výsledek, jsem tam, kde jsem byla před rokem. Je takový postup normální?

„Jsem tam, kde jsem byla před rokem.“
Tohle znamená, že se mu ani jednou nepovedlo trefit správný lék, jen podobný. Je běžné, že homeopat dá špatný lék, stává se to i těm nejlepším. Ale při kontrole by to měl zjistit a určit správný. Mně na rovinu řekne, že lék správný nebyl a předepíše mi jiný lék. Za takovou konzultaci neplatím.

„Homeopat mi postupně každý měsíc dal nějaký lék.“
A řekl proč?
Měsíc po léku je homeopat s určitou jistotou schopen určit, že lék pravděpodobně bude nebo nebude správný. Někdy to není jasné na 100% a je nutné počkat dva měsíce po léku. Každý měsíc jiný lék… ne, to není normální.
Pokud je lék dobrý, tak pracuje minimálně dva měsíce, většinou déle. Takže v případě dobrého léku dá homeopat další lék nejdříve za dva měsíce.

Jestli chceš, napiš SZ, abys mohla být konkrétnější.
Nebo se ptej tady, to je jedno.
Na netu bývám večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.8.11 00:09

Bylo jich už moc - na začátku Sepia, pak Nux Vomica a pak hromada dalších. Už si je ani nepamatuju.

• Nahlásit
  • Citovat
5137
6.8.11 00:09
peggy.sl píše:
Nemůžeš napsat názvy těch homeopatik?

Názvy nepomůžou, po internetu nedokážeme určit, jestli měla dostat ten nebo onen lék. Homepatika nejsou „na diagnózu“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15507
6.8.11 09:17

Já jsem velkým zastáncem homeopatie, prakticky celá naše rodina se takto léčí.

Ale ve Tvém případě bych rozhodně hledala jinou pomoc, nespoléhala se na to, že moje psychické problémy vyřeší homeopatika. Pokud jsi na tom psychicky tak, jak píšeš, musí se něco stát, resp. něco ve Tvém životě změnit. Najít si nový koníček nebo se vrátit k něčemu z toho, co jsi dělala dříve - jde to, i když to něco stojí (peníze, čas, úsilí). Homeopatika jsou úžasná věc, ale zázrak s Tebou neudělají - po psychické stránce musíš začít sama od sebe, musíš s nimi „spolupracovat“.

Tohle je moje vlastní zkušenost, zažila jsem to taky - jen brala homeopatika a čekala zázrak… Ale naše homeopatka mi to normálně zatrhla, řekla „Vy nejste nemocná, Vy jste zhnusená a otrávená životem, jaký vedete - ale s tím Vám nepomůžu. Začít s tím něco dělat musíte sama, já Vám pomůžu jenom s tím, abyste na to snažení měla dost síly a energie.“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.8.11 09:39

Bohunko,
já se strašně moc snažím. Dělám milion věcí a ty mi právě moc pomáhají. Jenže pořád je tady jeden fakt: jedno dítko mám ještě pořád v „neškolkovém“ věku a vím, že by mi pomohlo, kdyby bylo každý den na hlídání na dopoledne. 2× týdně ho hlídá paní na hlídání a to jsou pak světlé body v mém životě. Babičky nefungují :-( A hlavně - psychické problémy jsem popsala jenom proto, abych ozřejmila, z čeho mám fyzické potíže. Je to tak, jak píšeš - pomoc homeopata jsem vyhledala, abych získala zpět energii, kterou jsem ztratila, pak už se líp bojuje :-)S energií jsem na tom lépe, protože děti odrostly a už to není tak, jak to bylo, když jednomu byl 1,5 roku a narodil se druhý. To byla opravdu síla. Ale zůstala tady nespavost, přednádorové změny na čípku, porucha imunity - a to je po roce spíš horší, než lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
156
6.8.11 12:21

Hele, já vím, že se to v ČR nedělá, i to že to není jednoduchý, ale nebylo by nejlepší najmout chůvu a vrátit se zpět do práce? Pokud by to šlo třeba jen na poloviční úvazek? Věř mi, že vypadnout z toho kolotoče i jen na dopoledne bohatě postačí. Navíc svoje děti přeci nebudeš mít radši méně, pokud s nima strávíš méně času. Kromě toho, že si myslím, že děti potřebují hlavně spokojenou mámu. Mae

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.8.11 18:10

Ano, přesně takhle jsem to řešila. Bohužel mě v práci na poloviční úvazek nevezmou a na celý úvazek nechci jít. Moje zaměstnání bylo skvělé, naplňovalo mě, ale hodně jsem cestovala a to by nešlo. Ani s chůvou. V jarních měsících jsem prakticky nebývala doma, vždycky jsem jenom přebalila kufr a zase letěla do jiné země, k jinému dodavateli. A jiný poloviční úvazek, pokud vezmu v úvahu, že zaplatím chůvě „jen“ 60,– Kč na hodinu je za 6 hodin denně, 20 pracovních dnů 7 200,– Kč. Mateřská tedy padne na chůvu. Musela bych vydělat alespoň 10-15 tis. čistého, což mi asni nikdo nedá. Přivydělávám si i tak, mám hodně aktivit, abych nezcvokla, ale i přesto je to pořád o tom, že jsem nedobrovolně doma = špatná psychika = zdravotní problémy

• Nahlásit
  • Citovat
22163
6.8.11 21:52

nezoufej! tak zkus s tím že umíš tolik jazyků na chvíli najít nějakou jinou práci např. provádět někde turisty.. pokud tedy by to šlo.. vydrž tak zkus to hlídání jen o hodinu déle… a uvidíš zas to pomůže..
držím palečky! a věř, že až se vrátíš zpět do práce pak se ti bude stýskat! po tom jaké to bylo doma :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5137
6.8.11 22:58
BohunkaP píše: … nespoléhala se na to, že moje psychické problémy vyřeší homeopatika. … …Ale naše homeopatka mi to normálně zatrhla, řekla "Vy nejste nemocná, Vy jste zhnusená a otrávená životem, jaký vedete - ale s tím Vám nepomůžu. …

Bohunko,
s tímhle souhlasit nemůžu. Správný lék dokáže s psychikou pohnout úžasným způsobem. Zažila jsem to na vlastní kůži a viděla jsem to i u pacientů.

Lék je správný, pokud:

• má pacient více energie (nejdůležitější)
  • dojde ke zlepšení mentálních funkcí (zažila jsem pacienta s ADHD, u kterého se v důsledku správného léku snížila hyperaktivita, začal lépe výrazně chápat školní látku)
  • dojde ke zlepšení psychiky
  • dojde ke zlepšení fyzických problémů

Lék není správný, pokud

• se zlepšily fyzické problémy, ale zhoršila se psychika.
BohunkaP píše: … Pokud jsi na tom psychicky tak, jak píšeš, musí se něco stát, resp. něco ve Tvém životě změnit. Najít si …

Někteří pacienti tohle nejsou schopni udělat. Správný lék jim právě umožní „překročit svůj stín“ a změnit, co je potřeba.
(Znám starší paní, oběť psychického týrání ze strany dospělé dcery. Bála se, že by za ní dcera přestala jezdit. Tady správný lék udělal udělal zázraky. Dneska už si dceruška žádný psychický nátlak nedovolí :lol: .)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.8.11 23:30

Souhlasím s Jankou. U mě nemá situace řešení. Mým cílem (a proto jsem se dala na homeopatii) je, abych lépe snášela mateřskou a věci s ní související, abych se dokázala tak nějak smířit sama se sebou. Pak předpokládám, že odezní i fyzické obtíže. Já musím prostě jěště rok vydržet, než půjde mladší do školky, pak nastane změna. Ale momentálně představa, že další rok budu takhle „živořit“ je naprosto příšerná.

• Nahlásit
  • Citovat
15507
7.8.11 09:28

Janko, doufám, že se neurazíš, ale skutečně věřím víc mnohaletým zkušenostem předsedkyně HLA než frázím z učebnic homeopatie, které jsi tu sepsala. To jsou základní, učebnicová pravidla, ale bez života. Myslím, že to už je o zkušenosti homeopata, aby dokázal rozlišit, jestli s ním pacient spolupracovat opravdu nemůže - nebo jestli může a jenom se prostě a jednoduše nesnaží, spoléhá na zázrak (třeba proto, že má načteno pár homeopatických frází). A není to jenom věc homeopatie, týká se to odborníků ze všech oblastí, jejichž cílem je léčit lidi. Alternativních způsobů léčby stejně jako klasické medicíny.

Čímž se samozřejmě nechci nijak dotknout zakladatelky, ta to má evidentně v hlavě ujasněné a se svou situací se aktivně pere :potlesk: Jen jsem chtěla dodat k tomu „smíření sama se sebou“ - někdy fakt k tomu „nakopnutí“ stačí zdánlivá hloupost, maličkost - nová kamarádka, nějaký cíl (třeba obtížná jazyková zkouška, na kterou se rozhodnu po večerech připravit, apod.), každý den si PLÁNOVANĚ udělat radost nějakou úplnou maličkostí… Mně se to opravdu osvědčilo. Držím palce, aby i Tobě bylo brzo líp :srdce:

Příspěvek upraven 07.08.11 v 09:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama