Horečka u 1,5letého batolete

29.9.19 17:25

Horecka batole 1,5roku

Dobry den,

prosim o radu/zkusenost.
V patek rano se malej vzbudil s horeckou. 39 po odectu. Prevazne jedl jen mleko, polivku.. vcera v sobotu zase teplota - srazela jsem opet panadolem, moc nejedl, jen opet prevazne mleko, 4× kasovita stolice. Spavy.. Dnes rano teplota 39, jeli sme do Detske nemocnice. Srazeno panadolem. Snedl pouze banan, jidlo nechce, stolicka 2× kasovita, uz se konecne rozpil poradne, vodicku, cajik, kuliska odmita. Lita tu jak drak :D, teplota neni (muze prijit vecer). Plenky hlidam, cura.

Muj dotaz zni, casto si saha do pusy, roste mu hodne zoubku naraz (5ky a 3ky) Muze to byt toto? V nemocnici rikala ze se muze jednat i strevni virózu, ale crp pod 5, byli celkem neprijemni a moc nam nerekli.. takze meli jste treba taky takovy prubeh zoubku?

Dekuji.:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

583
29.9.19 17:29

Ano se zubami i 40… vyklubal se a prcek najednou bez teplot… skoro u vsech zubu takto…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.9.19 17:30

@llida
A ta nechut k. jidlu, podrazdenost a častá stolicka taky muze byt u zoubku? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.9.19 17:44
@terka-com píše:
@llida
A ta nechut k. jidlu, podrazdenost a častá stolicka taky muze byt u zoubku? :)

tak ono to často bolí, když kousnou do nějakého tužšího jídla, takže určitě to může být od toho… bolí, tzn. nechce jíst, má hlad, je podrážděný

a ano průjem je u zubů typický :mavam: at to máte za sebou, mě to čeká v blízké době, dneska jsem nahmatala trojku jen se prořezat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
29.9.19 17:46

Jo, může to být od zoubků, i ta řidší stolička. A lidi na pohotovosti neřeš. Já byla s 2,5 letým ve čtvrtek u pediatra, všechno celkem v cajku, moč čistá, měl taky horečky a trochu pokašlával. HOrečky neustaly, tak jsme jeli v soboru ráno na pohotovost, tam mu změřili CRP a měl 180, tak nás hnali do nemocnice, že už je to moc. U příjmu v nemocnici po dvou hodinách CRP skoro 300. Zůstali jsem tam týden se zápalem plic. Takže bych horečky nepodceňovala a je dobře, že jste byli na pohotovosti a že vám změřili to CRP. To nás chtěli nejdřív z tý pohotovosti poslat domů s antibiotikama, jenže jsem si to CRP vyžádala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.9.19 18:12

@welovefashion
No ted zuzla okurecek, ale kdyz mel bananek (snad jediny za dnesek) tak mel za hodki bobek - kase. Teplotu ma ted 37,5

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.9.19 18:13

@PapeJ
Tak toto je sileny.. hlavne ze jsteto uz v poradku, ja doufam ze to jsou zoubky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
29.9.19 20:46
@terka-com píše:
@PapeJ
Tak toto je sileny.. hlavne ze jsteto uz v poradku, ja doufam ze to jsou zoubky..

Jo už je dobře. Tam hlavně ty teploty šly strašně pomalu dolů. Třeba z 39 se to snížilo za hodinu na 38,5 a za další hodinu to bylo kolem 37 a za další hodinu už zase začla stoupat. To když měla starší dcera, tak jsem věděla, že je zle, že to bude něco na antibiotika. Jakmile mají teplotu a jde v pohodě srazit a vydrží v normě kolem těch 6 hod, tak je to celkem v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
29.9.19 20:52
@terka-com píše:
@PapeJ

No, dcera kolem dvou let, když jí rostly stoličky, tak měla taky horečky a nakonec z toho byl náběh na angínu. Pak to ještě měla jednou, taky to začlo zubama a končilo antibiotikama. Takže pokud by ty horečky trvaly dýl jak tři dny, šla bych radši znovu k doktorovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.9.19 23:16

A měl malý šestou nemoc? Dcera měla 3 dny horečky, další den nic a pak se objevily pupínky. Ale jak píší přede mnou, s horečkou dýl jak 3 dny bych šla k doktorovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
583
30.9.19 12:39
@terka-com píše:
@llida
A ta nechut k. jidlu, podrazdenost a častá stolicka taky muze byt u zoubku? :)
jasne ze jo :) melu jsme to stejne, hned od prvniho zubu a se vsemi… taky jsme plasili a byli na pohotovosti… no az tak u tretiho zubu uz jsme byli chytrejsi a v klidu :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama