19měsíční televizní maniak

25.9.19 10:43

19ti mesicni televizni maniak

Mile maminky, rada bych se zeptala jak jsou natom vase deti s televizi. Nas 19ti mesicni kluk by doma nejradeji koukal jen na tv. Zkusim popsat nas den. Vstavame v 6:30. Udelame mlicko a Matysek jde hned na gauc a uz mi dava ovladac. Priznam se, ze kvuli sve pohodlnosti mu rano zapnu pohadku, on pije mlicko a kouka. Ja se mezitim osprchuji atd., to trva cca 30min. Hned pote tv vypinam a zacina boj, knizky ho nebavi, malovat si nechce, hrat si moc nechce, ani se mnou, zkratka porad chce pustit tv. Nakonec vzdy neco vymyslim a nak se zabavime. V 9h vyrazime ven na hriste, tam je moc hodnej, hraje si. Kolem 11h se vracime domu a hned bezi k tv. Nezapinam, snazim se opet neco vymyslet. Kolem 13h chodime spat, v 15h vstavame a opet bezi k tv, to jdeme zase radsi ven. Navrat kolem 17-18, to uz je doma manzel, takze spolu blbnou. V 19h vecerime, 19:30 koupeme. Pote manzel pusti tv, chce koukat na televizni noviny a to si Matysek lehne vedle nej na gauc a koukaji spolu, dokud neusne, to byva az 20:30-21. Pote prendavam do postylky. Kdyz ho dam do postylky driv,, tak rev. Zkousela jsem mu v postylce cist, tak to byl zase jeden muj napad stoleti…samozrejme rev.
Jinak vsechny jidla chce jist na gauci a koukat na tv, zde se razantne snazim dodrzovat jidelni zidlicku u stolu, ale je to po kazde boj. Mate nekdo taky takovou zkusenost? Co vymyslite, aby vam 5× za hodinu nedal ovladac…uz jsem z toho hrozne vycerpana a nekdy mam chut to vzdat a tv mu pustit, ale on by opravdu klidne 3hodiny sedel a koukal!!! Tohle zacalo kdyz Matysek mel rok a pul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10329
25.9.19 10:45

@Matysek2018 to ti brzy přerostl přes hlavu, ty jsi rodič, ty poroučíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.19 10:46

Moc netuším co chceš slyšet. Je na to nauceny tak to chce :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11641
25.9.19 10:48

@Matysek2018 Tak asi to začalo proto, že jsi ho tak naučila a manžel to samé. Já tv skoro nezapínám. A když, tak s vypnutým obrazem. Na tv koukám, když malá spí. Když už koukám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7246
25.9.19 10:51

@Matysek2018 Schovej ovladač? Pustila bych mu jen ráno tu pohádku, a během dne bych tv prostě nezapla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9547
25.9.19 10:54

Já myslím, že nejlepší bude schovat ovladač úplně a nepovolit ani tu ranní pohádku. Pokud je ve fázi, že vyžaduje televizi 10× za den, plus je ve věku, kdy mu budeš těžko vysvětlovat, že snídani u pohádky může, ale večeři ne, tak je lepší mu to vůbec nepovolit. A manžela bych požádala, aby si televizi pustil až ve chvíli, kdy bude malej ve vaně/v postýlce a hodně potichu. Ono ho to za chvilku pustí, neboj. Obě moje děti měly období, kdy chtěly tablet nebo telefon a nyní si pustí maximálně pohádky na Déčku po večeři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
1948
25.9.19 10:57

No, to se teda na to hodne naucil, jestli byl zvykly jen 30 minut rano. Na TV je jeste malej. Rano, kdyz se sprchujes, tak OK. Jestli jsi mu to poustela vic, nez tu pises, vydrz, odvykne. Nezlob se na nej, ze to vyzaduje. TV je desne snadna zabava, dite si zvykne rychle, ze ho nekdo bavi a ono se diva. To prejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
841
25.9.19 10:58

Souhlasim s @unuděná. Pokud to takhle vyzaduje, tak bych ho od toho odstrihla uplne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
543
25.9.19 11:04

Prostě jste si ho na to naučili, tak teď si musíte dát práci a odnaučit ho to. Osobně bych televizi nezapínala vůbec, ani ráno. My televizi nemáme a když dojedeme k našim, tak ho televize absolutně nezajímá, dívá se tak 5 sekund a letí si hrát s něčím jiným. Musíte prostě zatnout zuby, vydržet a neustupovat. Jako nejjednodušší řešení vidím schovat ovladač a říct, že není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
25.9.19 11:05

Uff tohle bych nedala. Kdy vaříš, pereš, uklízíš… dopoledne čtení hraní s dítětem, pak na dvě hodiny ven… nooo asi jak spí tak to musíš vše stíhat. Vaše dítě si neumí hrát samo. Jedině u té tv… zblázniš se z toho za chvíli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9853
25.9.19 11:06

Hele - není třeba si dělat nějaké extra výčitky, že ho zanedbáváš a kazíš ho - to vypadá jinak.

Máte holt doma temperamentější a svéhlavější dítě - má to po tobě, nebo po svém tátovi? Bude na něj platit to samé, jako na tebe, či na jeho otce, když je chycený v nějaké své představě že chce a chce a vono to ale nejde. Zrovna tohle se často dědí :-D

No prostě musíš vydržet řev a nezapnout ji, když nechceš. Jakmile se naučí, že řevem si vymůže svoje, tak hádej co začne dělat. To je to úplně podstané, ty jsi rodič, ty určuješ pravidla a to hlavní co musíš je vydržet si za nimi stát a nepropadnout se do emoce, i když se v ní dítě zmítá. A to ještě nedozrál mozek tak, aby se spustil první vzdor. Čím dřív se s tím naučíš zacházet, tím přežitelnější bude období vzteku.

Docela fajn jsou tyhle texty od psycholožky z linky bezpečé a mnohonásobné babičky, čím dřív to nastavíte, tím menší výkyv nastane až ho mozek začne zaplavovat všema těma hormonama při frustaci…

https://blog.linkabezpeci.cz/…jeho-rodicu/
https://blog.linkabezpeci.cz/…ekle-batole/
https://blog.linkabezpeci.cz/…u-potrebuje/

Ovladač dávej někam kde ho neuvidí a společně si jasně dohodněte nějaké pravidla kdy bude televize. A nechala bych maximálně tu ranní pohádku, ať se oba rozkoukáte, případně když je nemocný a možná ještě tak jako max 15 minut někdy přes den. A určitě to nepouštěla k jídlu, i když by to znameanlo pár dní kdy se pořádně nenají.

Jinak čtení s takhle maličkým musí být hlavně o obrázkách a společné aktivitě - takže kravičky bůbů a pod, poslouchat příběh je na něj ještě moc složité - ale určitě bych to nezavrhovala a postupně to zkoušela - minimálně vyprávět a až bude schopný vnímat čtený příběh, tak spíš než televizí ho zabavit mluveným slovem. Ale to je až jako do školky a spíš 4-5 let. Jen se k tomu musí člověk postupně propracovat. Pro děti je samozřejmě snazší koukat na video, stojí je to méně intelektuální námahy a dodá to snáze zábavu. Ale tím spíš se hodí naučit je na mluvené slovo. Ale to už je jen taková libůstka, není třeba se trýznit, že dítě nevydrží hodinu poslouchat četbu z Imanuela Kanta a nebo třeba jen tu Boženu Němcovou :-D

A teda výrazně lepší by mi přišlo, kdyby se mu táta věnoval jinak, než se společně koukají na TV- kdyby ho umyl a uspal. Přijde mi, že večer spíš chce být vedle táty, než že bych chtěl sledovat televizi. Je mi jasné, že táta chce mít svůj klid a ty máš klid, když oni sledují zprávy. Pobavte se o tom s mužem, ale nelámej to přes koleno, neděláte nic vyloženě špatného.

Jinak mrkni třeba na to, jak s menšíma batolatama pracují v montessori systému, může ti to docela pomoci najít aktivity, které ho budou bavit a zráoveň budou užitečné i pro tebe.

https://knihy.abz.cz/…ave-0-3-roky#…
https://knihy.abz.cz/…ovani-ditete
https://knihy.abz.cz/…sori-rodicum

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9853
25.9.19 11:07
@Veru1987 píše:
Uff tohle bych nedala. Kdy vaříš, pereš, uklízíš… dopoledne čtení hraní s dítětem, pak na dvě hodiny ven… nooo asi jak spí tak to musíš vše stíhat. Vaše dítě si neumí hrát samo. Jedině u té tv… zblázniš se z toho za chvíli.

Hele jen naprosto výjimečná batolata si v 19 měsících vystačí sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
25.9.19 11:07

A v 19ti měsících usíná u televize..???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
25.9.19 11:09
@Ou píše:
Hele jen naprosto výjimečná batolata si v 19 měsících vystačí sami.

To neříkám že si má vystačit celodenně samo. Ale celý den mu číst, skládat kostky… snad na chvíli se dokáže dítko zabavit. Neříkám na hodinu že si bude hrát samo. Ale na 15min? Mě dcera vytahovala třeba nádobi s linky, nebo jsem ji donesla hračky do kuchyně a zabavila se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18461
25.9.19 11:24

@Matysek2018 A Jak se to stalo, že takhle staré dítě má takový přehled o TV? Moje děti v tomhle věku teprve s TV začínali - jedna max 10 min. pohádka večer před nebo po večeři a přes to nejel vlak. Stejně ničemu kromě Krtka a podobných věcí nerozuměli. Čumet na TV jen kvůli blikajícím obrázkům je blbost.

Ovladač bych někam schovala a dítě by se mohlo stavět na hlavu. Pohádka by bala max. ráno, než se stihneš osprchovat. Jasně nastavená pravidla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama