Hormony, nebo ještě počkat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Karla1989
Nováček 1 příspěvek 12.03.19 12:09
Hormony nebo ještě počkat?

Ahoj holky, je mi 30, od loňského srpna se snažíme o miminko, neúspěšně…už pět let neberu HA, cyklus jsem měla vždy přesně 28 dní. V lednu jsem měla 14 dni zpoždění menstruace, šla jsem k se a dostala injekci na vyvolání, menstruace přišla za 4 dni, doufala jsem, ze se cyklus opět srovná, ale od té vyvolané menstruace je už délka cyklu 39 dni a pořad nic, poslední týden jsem měla hodně citlivá prsa a bolest v podvřišku. Dr. mi jen řekla, že buď mě pošle do gennetu a nebo mi nasadí hormony, abych měla pravidelnou menstruaci. Tak nevím jestli ještě čekat, jestli menstrace přijde sama nebo nasadit hormony a nebo rovnou ten gennet? Nejvíc jsem nervózní z toho, ze nevím z jakého důvodu to teď tak mám :( co byste dělali na mem místě?

Reakce:
Rive
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 12.03.19 12:23

Zkusila bych kontryhelovy caj, popripade gynex, ten mi hodne pomohl a jeste se zkus podivat na kotvicnik a macu peruanskou.

ugluk
Hvězda diskuse 45764 příspěvků 12.03.19 12:30

Popravdě bych případnou hormonální léčbu nechala odborníkům. Dost doktorů cyklus „rovná“ Utrogestanem, čímž zpravidelní MS, ale nepátrá po příčině a cykly jsou často stejně bez ovulace. Popř. vyvolává ovulaci Clostilbegytem, ale ne každý doktor se pak obtěžuje s ultrazvukovou kontrolou.

Osobně bych to po půl roce snahy ve třiceti letech ještě nehrotila a dala tomu nějaký čas a zkusila nějakou alternativu, bylinky, hormonální jógu… Protože doktoři budou léčit následky, nikoliv příčinu. A není ti tolik a tvůj stav není natolik závažný, abys ho musela řešit hned a tak drasticky. Takže bych si stanovila nějaké datum - za půl roku, rok, ten vyplnila jednak nějakou „bezdětnou aktivitou“ a druhak zkusila přírodnější léčbu, a když to neklapne, objednala se do CARu. Bacha, čekačky jsou někdy v řádu měsíců.

Pajule25
Kecalka 241 příspěvků 12.03.19 12:39

Určitě bych nečekala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 12:54

Po roce snazeni v tomto veku bych sla do Gennetu, at si Te ohlidaji.

Váš příspěvek
Reklama