Houby a batole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
januska1
Kelišová 5514 příspěvků 20.09.10 13:10
Houby a batole

ahojky chci se zeptat od kdy budete dávat houby? Já mám 19měsíční dcerku a houby jí chutnají, žádná vyrážka a nic takového. Děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
bumbinka
Kelišová 5468 příspěvků 20.09.10 13:13

Syn pár hub v létě ochutnal, občas v polívce nebo rizotu, žádný problém neměl. Nedávala bych jich asi moc, jsou docela těžké do žaludku (já navíc houby nejím ;)), ale jestli je na to nějaké pravidlo, netuším :)

Petorka
Závislačka 2787 příspěvků 20.09.10 13:14

Ahoj Januško, nejde o vyrážku, ale že jsou houby těžké na žaludek malého mimina…my jsme se ptali našeho dětského a ten nám říkal, že tak od 3 let nejdříve, že můžeme udělat třeba vývar, nebo já dávám i houbovou omáčku, ale jen tu omáčku, houby vyndavám, ty prý jsou těžko stravitelné. Tak s tím ještě počkejte :wink:

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 20.09.10 13:14

Houby nedávám ani své tříleťačce… maximálně občas pár do polévky - nebo houbovou omáčku, ale tu vaříme jen hodně málokdy.

Ne kvůli alergenům, ale kvůli tomu, že jsou i pro dospělého těžké na trávení, natož pro děti.

januska1
Kelišová 5514 příspěvků 20.09.10 13:15

bumbinko já jsem jí je dala v polévce a ochutnala v omáčce, ale vyloženě jí je nedávám.

TehotnaTerezka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.10 13:16

ja co se tyce jidla jedu hodne podle rad z kojeni.net a tam jsem vycetla, ze se houby maji davat hodne pozde, zampiony ve 3 letech, ostatni jeste pozdeji, jsou strasne tezke, obtizne stravitelne, rychle se kazi, zadny extra prinos to neni, takze my jeste urcite pockame, i kdyz uz po nich Rozarka pokukuje

Eemii
Neúnavná pisatelka 17063 příspěvků 20.09.10 13:20

Houby nedavam..ted jsem treba delala bramboracku s houbama a Ema normalne porci dostala,houby jsem ji peclive vybrala.Myslim,ze takto to nemuze ublizit jednou za rok..

januska1
Kelišová 5514 příspěvků 20.09.10 13:26

Děkuji za reakce.
Houby jsem vyzkoušela jen dneska a malej chutnala, ale dostale jen asi tři kousky. Určitě jí je nebudu vařit každý den.

cipisek007
Kelišová 7247 příspěvků 20.09.10 13:29

Souhlasím s většinou. Houby min. do tří let nedávat a pak pouze opatrně. Jsou těžké a výživově taky nic moc ;)

Jednou jsem si špatně přečetla složení skleničky od Hami, byly tam žampiony. Sklenička byla asi od 8m. HOlky se mi po tom, s prominutím, zblily jak alíci, tak jsem hned do Hami psala rozhořčenej mejl, jak je to možný, že takhle malým dětem dávají do jídel houby. Hned v pondělí mi volali, že to používají pouze jako koření, aby si děti zvykaly na nový chutě. Tak jsem s tím zatepla běžela k obvoďačce a ta na mě koukala, jak vyvoraná myš a že až jí tam přijede dealer Hami, tak se ho na to optá, že houby i jako koření malým dětem do tří let nedávat. Že je to i Českou pediatrickou společností doporučováno až v pozdějším věku.

zimovka
Kecalka 215 příspěvků 20.09.10 13:30

No oni jsou taky houby a houby. Pokud se jedná o houby z lesa, tak by prý měly dávat až okolo 6ti let (jako hlavní jídlo- smaženice, omáčka, řízky atd), v polévce pár hříbků asi nic neudělá. jedná se o akumulaci těžkých kovů v houbě (houba natáhne do plodnice a už nepustí). Co se týče hlívy nebo žampeců, které se pěstují na umělém substrátu a koupíme je normálně v obchodě, tak tam se říká že zhruba od tří let, taky jako hlavní jídlo. Naše kláruš má houby ráda a zhruba od třech 2,5 let si dá omáčku, polívku žampiónovou, hlívu s těstovinama. Hříbky z lesa nedávám, ty si necháme pro sebe

LenkaN26
Závislačka 4091 příspěvků 20.09.10 13:42

Už jsem to sem dávala dřív do jiné diskuse, ale ještě jednou… Myslím, že po přečtení článku každému dojde, že houby pro dítě opravdu ne http://www.novinky.cz/…erinari.html

cipisek007
Kelišová 7247 příspěvků 20.09.10 13:50
LenkaN26 píše:
Už jsem to sem dávala dřív do jiné diskuse, ale ještě jednou… Myslím, že po přečtení článku každému dojde, že houby pro dítě opravdu ne http://www.novinky.cz/…erinari.html

mě ten odkaz odkazuje na hlavní stránku novinek :nevim:

11adelka
Stálice 80 příspěvků 20.09.10 14:11

Houby se dětem nedávají, ale to tady již psalo hodně maminek. Jsou pro ty naše mrňousky špatně stravitelné. :-(

LenkaN26
Závislačka 4091 příspěvků 20.09.10 18:04

se to nějak blbě vložilo… http://www.novinky.cz/…erinari.html

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 20.09.10 20:31
LenkaN26 píše:
se to nějak blbě vložilo… http://www.novinky.cz/…erinari.html
Článek zajímavý, přestože opravdu mimo mísu… dovoluji si předpokládat, že zakladatelka ani nikdo jiný nedáváme dětem houby z míst potýkajících se s problémy po Černobylu…
Jak jsem psala, houby dcerce dávám jen výjimečně - ale když už, pak žampiony v co nejvyšší kvalitě, a takových hub se tento problém rozhodně netýká. :wink:
Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >