Po konizaci opět špatné výsledky

5075
5.4.21 22:33

HPV, konizace..

Ahoj,
Máte prosím někdo zkušenost?
V červenci 2019 mě můj gynekolog poslal na onkogyn s lehkými přednádorovými změnami a HPV 16 pozitivní. Po biopsii výsledek CIN3. V únoru 2020 provedena konizace s odstraněním 4/5 čípku. Od té doby jsem měla rok klid. Teď mi brali znovu biopsii a jediné co mi do telefonu řekli, že to nevyšlo dobře a výsledky jsou atypické. Mám se dostavit na začátku června a probereme co dál.
Máte někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14
5.4.21 23:07

Já už byla

:roll: Ahojky, já na konizaci už byla, byl to rychlý zákrok ve Vršovické nemocnici, kdy jsem byla na gyndě, doktorka mi vzala standardní odběr cytologie. Pak mi přišel email, že mám nějaký nález, a já se musela dostavit na CGOP v Praze na širší vyšetření, kde mi vzali z čípku 2 vzorky (au a fuj) a pak už to jelo. Začalo to cytologií koncem října a na konizaci čípku jsem byla v květnu. Operace byla rychlá v plné anestezii, ráno do nemocnice, odpoledne domu a pak asi za měsíc přišly výsledky, že jsem byla na 3 s tím, že 4 už je snad rakovina… Ale vyškrábli mi to a já jsem po 3 letech zase čistá a už nemusím na pravidelné, 3 měsíční kontroly do CGOP dojíždět… Bála jsem se, moc jsem se bála… Ale už je dobře! Hlavní je pravidelná kontrola na gynekologii!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5075
6.4.21 05:41

@Dess80 já už na konizaci byla, ale mám znovu nález po roce od operace. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75848
6.4.21 06:26

@doumi Atypický nález většinou značí nějakou infekci jiného typu, ale chtějí to zkontrolovat. Akorát tedy mi přijde divná ta biopsie, ta se bez důvodu jen jako kontrola nedělává, nepleteš si to náhodou s cytologií?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5075
6.4.21 11:49

@j.a.n.i1 cytologie je stěr ne? Mě uštípla kousek čípku na té kontrole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
7.4.21 21:56
@doumi píše:
Ahoj,
Máte prosím někdo zkušenost?
V červenci 2019 mě můj gynekolog poslal na onkogyn s lehkými přednádorovými změnami a HPV 16 pozitivní. Po biopsii výsledek CIN3. V únoru 2020 provedena konizace s odstraněním 4/5 čípku. Od té doby jsem měla rok klid. Teď mi brali znovu biopsii a jediné co mi do telefonu řekli, že to nevyšlo dobře a výsledky jsou atypické. Mám se dostavit na začátku června a probereme co dál.
Máte někdo zkušenost?

Já už mám za sebou i rekonizaci děložního čípku. Poprvé mi nevzali vše, podruhé už ano. Dnes jsem byla na kontrolním vyšetření, uvidíme, co cytologie, pokud špatné, tak už mě čeká jen odstranění dělohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat