Očkovat v dospělosti proti HPV?

12
24.11.19 18:48

Hpv v dospělosti očkovat?

Dobrý den,
je mi 21 let, před rokem jsem si našla partnera který je pro mne zatím jediným sexuálním partnerem a předpokládám že dlouho bude.
Moje otázka zní:. Mám se nechat očkovat proti hpv vakcínou gardasil?

Když jsem o tom slyšela poprvé přečetla jsem si spousty negativních článků které mne hodně odradili. Nikdy jsem po tom nepátrala ale čím více zjišťuji tak mám větší strach a nevím jestli se jít naočkovat :?

Za předpokladu že bych si našla nového partnera tak bych s největší pravděpodobností šla na očkování.
Nadruhou stranu pokud mám stále stejného partnera tak v tom nevidím význam :nevim:
Další faktor je ten, že partner měl předemnou okolo 10 žen tudíž je pravděpodobnost že se s s virem setkal…

Co teď? Poraďte prosím… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19746
24.11.19 18:51

Nevím, ale asi je pozdě. Očkují se dívky před začátkem pohlavního života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15535
24.11.19 18:54

No tak si primárně nech udělat stěry. Pokud budeš negativní, tak má smysl to zvažovat.

Ale i očkovaní potřebují chodit na prevence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
24.11.19 19:02

@Ou stěry mám zatím vše ok, ale tato infekce se může odhalit i po několika letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2597
24.11.19 19:10

Ja se nechala ockovat az ve 22, od ty doby jsem stihla 3 partnery, takze treba u me to si myslim smysl melo, obzvlast, kdyz vsichni tri meli bohatsi minulost nez ja a jeden me podvadel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
879
24.11.19 19:14

Existuje ster na HPV-placeno pojistovnou 3 krat za zivot, kdyz urcit zda je virus pritomen. delaly mi to ted pred konizaci. pokud by to u tebe vyslo negativne, tak by to ockovani melo smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15535
24.11.19 20:59

@mino12 no pokud jsi teď negativní, tak teoreticky očkování může zvýšit šanci, že se tvůj imunitná systém HPV ubrání.

Čistě za mně - jakkoliv považuju očkování za základní medicínský vynález zachraňující životy - v případě HPV bych se držela spíš té cesty neočkovat a chodit na kontroly. Ony ty výsledky u očkování nejsou extra průkazné - zejména proto, že prostě chybí data z dlouhodobého efektu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
28.11.19 00:05

re:

Připadáte mi jako někdo, kdo právě naboural s autem do stromu a chce se poradit o tom jestli je vhodné si nechat ten vrak pojistit… Asi záleží na rozsahu škod. zajděte si do servisu na diagnostiku ať vám řeknou jestli to má ještě smysl a pak se rozhodněte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat