Očkovat či ne?

100
21.11.19 14:53

Ockovat ci ne??

Dobry den maminky, predem chci rict, ze jsem zastancem ockovani a ockovat chci. Syn bude mit ted 4. Mesice a meli jsme 1. Hexu odlozenou do 4m protoze jsme chodily na rehabilitace no a dr chce ted ockovat na zacatku prosince. Jenze malej od minulyho patku ma hroznou rymu, pokaslava, v pondeli nam dr rekla ze ma zanet nosohltanu, tak lecime, uz je to skoro tyden a malej se trosku zlepsil, ale porad tu rymu ma i kdyz ne tak hroznou. Do toho ma pritel nejakou virozu a nasazeny antb, bojim se ze do tydne to chytnu i ja. Ockovani mame naplanovano 3.12., malej horecky nema ale ta ryma je hrozna…ockovat chci, ale vim, ze ted to asi nebude moc dobry, kdyz je malej nachcipanej a sestra od dr uz minule rikala ze uz je to pozde ze uz to melo byt naockovane…nevite jak se slusne domluvit bez hadek aby se ockovani odlozilo? Ja se na to ptala v pondeli dr a ona rikala ze kdyz bude mit trosku rymu ze ockovat muzeme. To se mi ale nelibi, ale zase se s ni nechci hadat, ted jsme prave k ni prechazeli tak si nechci delat nejaky problemy hned od zacatku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2608
21.11.19 14:56

@Janka3007 Je to ještě za dlouho, to už může být mimčo zdravé. Kdyby mělo rýmu a šlo by to ještě odložit, tak slušně vysvětli své důvody a odloz to. Může to být ok i s rýmou, ale jistota je jistota..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
100
21.11.19 15:01

@ProfZav no ja prave slysela ze bysme meli byt vsichni zdravi a ten pritel prave bere ty antb tak nevim..ja uz se v tom nevyznam, nekdo rika e musi byt mimco zdrave tyden pred ocko, nekdo zase ze 2 tydny:grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
326
21.11.19 15:01

Neockuj, odlozte az dite I vy budete zcela v poradku. My prvni hexu meli na 7 mesicich…kojila jsem teda ( zdroj protilatek)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
100
21.11.19 15:05

@sahrazad1 ja teda nekojim. No jenez jak to de vysvetlit? Ona je zastancem ockovani, dokonce mi rekla, ze ani nevadi teplota 37.5 po odectu a ta ryma..jako malej ma rymu uz asi 2 medice ze suchyho vzduchu doma, ale to je zase neco jinyho, to byh asi neresila, ale ted kdyz ma ten zanet a pritel nemocnej a myslim si ze to chytnu taky protoze ja jsem hrozne nachylna na nemoci..ale uz ji slysim ze to nevadi ze ockovat muzeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2038
21.11.19 15:05

Odlozila bych, mel by byt min 14 dni naprosto zdravy, ale i vy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2038
21.11.19 15:06

@Janka3007 tak rekni, ze tobe to ale vadi, vubec bych o svem diteti nediskutivala, mas pochybnisti, nibi se ti to, tak to odloz, nediskutuj, oznam ji to, proste chci odklad, dejte mi jiny termin, prosim..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15089
21.11.19 15:06

Řešit zdravotní stav dítěte v předstihu dvou týdnů je nesmysl - do té doby může být naprosto zdravé (nebo taky třeba mít antibiotika).

S rýmou bych každopádně očkovat nenechala a nejsou k tomu potřeba žádné hádky - stačí se snad prostě omluvit a domluvit nejbližší možný termín.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5400
21.11.19 15:07

@Janka3007 co je to za doktorku??? Nase se vzdy pta i na okoli, zda jsme zdraví - neočkuj! A nedej se!!! Evidentne jde pani doktorce o carku pro pojistovnu :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2608
21.11.19 15:08

@Pavlička Naše dr.,nebo spíš její sestra, jsou to samé. Rýma není kontraindikace..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
326
21.11.19 15:08

@Janka3007 jsi rodic ty, ne ona. Bez vaseho souhlasu naockovat nemuze. Jsem taky pro ockovani, ale bezpecne. Neriskuj, vazne. Uzdravte se, a az pak ockujte. Doktorce to takto v klidu vysvetli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
100
21.11.19 15:16

@sahrazad1 no ja doufam ze to vezme v klidu..minule dr to nevadilo, ale zase byla hrozne neprijemna a se vsim nas posilala lehnout do nemocnice tak jsem od ni odesla..no uvidime, stejne jestli onemocnim ja, tak nikam nepujdeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16805
21.11.19 15:17
@Pavlička píše:
@Janka3007 co je to za doktorku??? Nase se vzdy pta i na okoli, zda jsme zdraví - neočkuj! A nedej se!!! Evidentne jde pani doktorce o carku pro pojistovnu :pocitac:

Jasne, to je zase inteligentni nazor.
Souhlasim s @BohunkaP, za dva tydny bude nejspis situace uplne jina. Kdyz budes odkladat dva tydny dopredu, taky se ti muze stat, ze nebude ockovany ani v breznu.
Pockala bych a resila to par dni predem. S rymou bych dite neockovala. Ale pokud bude mit nekomplikovanou rymu tatinek, tak klidne, pujde do izolace a dostane k ruce dezinfekci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
100
21.11.19 15:22

@mroe no on ma rymu ze suchyho vzduchu u nas doma a ta prej nevadi. Jako odkladat to nebudu uz tedka jen mamstrach ze do toho tydne to lepsi nebude, mam v planu to resit az nekdy koncem pristiho tydne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1085
21.11.19 15:22

@Pavlička náš dr. taky nebere rýmu jako důvod neočkovat.
Takže když byly děti jen nachlazené a mělo být očkování, řekla jsem, že byla teplota, abych se zase nemusela hádat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama