Hracky-sourozenci...?

2114
10.3.06 15:24

Hracky-sourozenci...?

Ahoj vsem, mam jeste starsi dceru (7l), casto si s malou segrou hraji a taky casto se stava ze kdyz si starsi vezme nejakou hracku mala ji hned chce, protoze je starsi rozumna vetsinou tu hracku male da sama nebo kdyz ji reknu. Pak take mala si s necim hraje, pak to odlozi a de na neco jineho ale v okamziku kdy si tu odlozenou hracku vezme starsi mala ji hned chce. V obou pripadech kdyz ji neni vyhoveno zacne knourat a vetsinou nasledne rvat. Doted sme ji vzdy vsechno radsi dali abysme predesli revu(tim myslim hracky, nejde o veci ktere detem nepatri do ruky a ona je chce tak je proste nedostane). Ted zacinam premyslet na tim aby mala si na to moc nezvykla ze ji vsechno segra da, ale zas mi prijde jeste mala na to aby pochopila ze tu onu hracku bude mit az si s ni starsi prestane hrat…Nejedna se o velky problem. Jinak je mala moc hodna a velmi samostatna. Takze od kdy je vhodne zacit s tim ze ji vsechno starsi neda :?: Dekuji za Vase zkusenosti a rady. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
10.3.06 15:33

Sany, právě to řešíme také. Holčičce je 20 měsíců a klukovi 7 let. Jak malá začala lézt, byl největší problém vyházet nebo uklidit všechny malinké hračky, korálky, autíčka s oddělávacími kolečky.
zatím to u nás bylo s dělbou hraček jako u vás, malá dostala všechno co chtěla, ale nedaří se nám to odbourat :oops:
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
007
111
10.3.06 16:36

Ahoj,
také řeším tento problém, ale naopak. Doma mám čerstvě tříletého chlapečka a tříměsíční holčičku. A kdykoliv si vezmu do ruky nějakou hračku, abych si s malou alespoň trochu pohrála, Ondra mi jí hned bere z ruky. Samozřejmě o ní má zájem jen do doby, než si vezmu jinou hračku.. A tak stále dokola.
Pár chrastítek už samozřejmě vzalo za své. Snažím se mu vysvětlit, že on má své hračky pro velké kluky a Any zase chrastítka pro miminka, ale moc to nepomáhá.
Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
10.3.06 16:44

Myslím si, že malá by si už měla zvykat, že nemůže mít všechno. Ondra sice sourozence nemá, ale i tak mu nedávám všechno, co by chtěl. Pokud je s jinými dětmi, nezasahuju (co si urve, to má; co si neurve, to nemá)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
10.3.06 16:54

Ahoj, já tento problém řeším taky.Mám to prostě rozdělené, určité hračky jsou staršího a určité mladšího.A na ty mají přednostní právo :) No a zbytek, neoblíbená autíčka, plyšáci a pod., tak ten, kdo si s tím hraje, je to jeho.Nemá mu to druhý co brát.Nebo se starším promluvím,jestli by to nepůjčil.Jsme ale na začátku,tak to funguje.Co bude dál,to si nedovedu představit.
No Lego a podobné pidihračky prostě musí být na stole.I tak se děsím toho, že jednou zkončí v žaludku Matýska 8O , uhlídat na 100% to snad ani nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1765
10.3.06 17:55

Ahoj…ja sice takovy problem nemam,ale ceka me.Ale moje kamaradka ma stejne stare deti jako ty a proste mala nedostane vse co by chtela.Proste cim drive si zvykne,tim mene problemu pozdeji,to rika ona a ma pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1966
10.3.06 20:34

Ahoj!
Taky to řešíme a řešit asi budem. Co Tomík ještě nedávno předváděl na návštěvách u kamaráda, který je o rok starší, to byla hrůza, fakt jsem se styděla :oops: Přesně to, co popisuješ, jen s tím rozdílem, že ty hračky ani nebyly jeho (o jeho vlastních hračkách ani nemluvě, na ty se nesměl někdo cizí ani podívat :? ). Starší klučina je takový hodný, že mu všechno poslušně odevzdával, což se mi samozřejmě taky nelíbilo. No ale teď se situace pomalu zlepšuje. Největší krizovka to byla kolem roku a půl… Teď dokonce i občas půjčí svou hračku, ale je na něm vidět, jak uvnitř bojuje :twisted: Jak bude reagovat na mimino, to jsem fakt zvědavá, zrovna dneska jsme řešili, že dostane velkou dospěláckou postel a tu malou přenecháme miminu - ANI SLYŠET :evil: :evil: :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama