Hrozně dlouho krmím, 10denní miminko

Anonymní
5.5.16 18:09

Hrozně dlouho krmím

Ahoj, zajímalo by mě jestli to má někdo podobně, jako já a příp. jak to zlepšit?
Mám doma 10ti denního chlapečka a když dojde na krmení, probíhá to tak, že prvně jde k prsu 30min u jednoho, 30min u druhého a pořád by mohl žužlat, nicméně já bych měla zničené a bolavé bradavky. Poté se nachvilku zklidní, ale po cca 30min vyžaduje znovu jíst, tzn. dokrm - Moje mlíčko mu nestačí. Celkové krmení mi zabere 1-2hodiny. Příjde mi to hrozně dlouho. Navíc rádi bychom se jeli někam třeba podívat, ale nevím, jak bych ho cestou uklidnila (nakrmila), pokud bude potřebovat. Navíc špatně poznám, kolik toho spapal a kolik potřebuje ještě dokrmu, aby se zbytečně nepřejídal.. Dělá mi to hrozné starosti a občas mám i malinko deprese :-(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8055
5.5.16 18:14

Jak víš, že vyžaduje krmení??? po 30min. z každého prsu by mu mělo stačit. Jinak k žužlání, děti by žužlali pořád, když se jim prso neustále nabízí. Důležité je vážení a následné přibírání.
To, že kňourá, neznamená hned hlad, potřebuje blízkost, chovat, přebalit, je rozmrzelé, bolí ho bříško…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.16 18:20

@pannda už v porodnici začali s příkrmy. Jak poznám, že má hlad? Kříčí, strká si prsty do pusy a když dostane dokrm (přes stříkačku) všechno vytáhne sám a teprve potom je klid a spinká. Jinak spát nebude..

• Citovat
  • Nahlásit
6665
5.5.16 18:24

Závisí jestli chcete kojit, pokud ano zkuste si pozvat laktační poradkyni. Jinak bych asi zkusila odsávačku a takovou tu lahvičku od Medely co napodobuje sání z prsu. Pak uvidíte kolik snědl. A nebo přejít na UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.16 18:31

@Heivka kojit chci, ale chtěla bych, aby byl napapaný za kratší dobu, on si tam prsa požužlává, když chce, tak saje, občas i zdřímne.. Trvá to přes hodinu a stejně mu to nestačí. Klidně by pokračoval dál, to jsem ho jednou nechala, až se sám pustil, 1,5h na jenom prsu a měla jsem bradavku krvavou. Dětská dr. říkala, že ho mám nechat max 15min u jednoho prsu a 15min u druhému, že potom už tam nejí.. Poradkyni už jsem doma měla, ale ta by nejraději, abych s miminkem ležela celé šestinedělí v posteli a kojila a kojila. Lahvičku od medely mám, nicméně to z ní teče hrozně rychle a malý potom často blinkal, jak rychle papal.. :-(

• Citovat
  • Nahlásit
35029
5.5.16 18:32

Nepřijde mi na tom nic divného, je to fakt prťousek, já kojila oba kluky běžně po půl hodině max. po hodině a to z obou prsů, navíc konkrétně starší baštil taky klidně hodinu, mladší byl o něco málo rychlejší. Máš miminko, kamarády neřeš - resp. ne v šestinedělí, to je pro maminku a miminko, a uvidíš, až mu budou třeba 3 měsíce, bude už v baštění profík. Jinak právě když kojíš, tak můžeš nakrmit kdykoliv a kdekoliv, je to jednodušší, než cokoliv jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8055
5.5.16 18:32
@Anonymní píše:
@pannda už v porodnici začali s příkrmy. Jak poznám, že má hlad? Kříčí, strká si prsty do pusy a když dostane dokrm (přes stříkačku) všechno vytáhne sám a teprve potom je klid a spinká. Jinak spát nebude..

já občas prikrmovala, kojila z obou prsou, ale postupně se to ustálilo a kojila jsem z jednoho po 2-3hod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.5.16 18:35

Ještě je malej, kojení se musí naučit. Vydž ty vražedné intervaly aspoň do konce šestinedělí, pak se to upraví. Ale dávala bych mu jen jedno prso/na jedno kojení, ať si vytáhne i zadní mlíko, je tučnější a víc sytí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601
5.5.16 18:51

Já taky měla pocit, že jsem v šestinedělí jen a jen kojila. Měla jsem málo mléka, takže všechno šlo stranou a snažila jsem se rozkojit, abych nemusela dokrmovat. Malá byla třeba hodinu střídavě u obou prsou, pak na chvíli usnula, vzbudila se, přebalila jsem a jelo se kojení nanovo. Bradavky vydržely, pocitivě jsem je mazala celé těhu i pak po porodu, nikdy nepopraskaly. Na ježdění s mimčem máš fakt ještě dost času, užívej si miminka, hrozně rychle ti vyroste. Jinak moje malá se naučila postupně víc a víc si mléka vytáhnout a dnes je schopná se nakojit za 5-10 minut a vydrží pak 2-3 hodiny bez kojení. A tu radu LP o kojení a posteli jsem si vzala k srdci, praktikovala a ničeho nelituji. Strávila jsem nenahraditelný čas se svou dcerou a rozkojila se. Prostě vydrž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1185
5.5.16 18:53
@galantni jelenice píše:
Ještě je malej, kojení se musí naučit. Vydž ty vražedné intervaly aspoň do konce šestinedělí, pak se to upraví. Ale dávala bych mu jen jedno prso/na jedno kojení, ať si vytáhne i zadní mlíko, je tučnější a víc sytí.

Zadní mlíko není, jde jenom o to, aby to dítě mohlo dopíjet. (dá se poznat, kdy už jenom dudlá) Já kojím vždy s obou prsou už od začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601
5.5.16 18:53

@galantni jelenice Slyšela jsem, že zadní a přední mléko je v šestinedělí blbost, ale ruku do ohně bych za to nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
5.5.16 18:59

Ahoj, já to tak měla podobně - akorát že já jsem kojila co 2h a to vždy asi 45min z jednoho prsa a 30min z druhého…V součtu nic ani nevypil, protože se to asi nenaučil…Zkus změnit polohu, mě to pak pomohlo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
5.5.16 19:01

Rady doktorky o kojení co 15min mě přivedly do stavu, kdy jsem ztratila mléko už úplně a malý se už vůbec nenajedl..To je blbost, dítě potřebuje sání pilovat a ty taky jíš pokaždé jinou dobu, nebo si to stopuješ? :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
5.5.16 19:03
@Anonymní píše:
@Heivka kojit chci, ale chtěla bych, aby byl napapaný za kratší dobu, on si tam prsa požužlává, když chce, tak saje, občas i zdřímne.. Trvá to přes hodinu a stejně mu to nestačí. Klidně by pokračoval dál, to jsem ho jednou nechala, až se sám pustil, 1,5h na jenom prsu a měla jsem bradavku krvavou. Dětská dr. říkala, že ho mám nechat max 15min u jednoho prsu a 15min u druhému, že potom už tam nejí.. Poradkyni už jsem doma měla, ale ta by nejraději, abych s miminkem ležela celé šestinedělí v posteli a kojila a kojila. Lahvičku od medely mám, nicméně to z ní teče hrozně rychle a malý potom často blinkal, jak rychle papal.. :-(

ano 15minut u jednoho a dokonce 10minut u druhého. To hodinové podudlávání mu dělá špatné návyky, to není o jídle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
5.5.16 19:08

Ad 3 :lol: Taky nejsem ten typ, co šestinedělí proleží a vše ostatní je jí ukradené, rozčiloval mě bordel doma a rohlíky se pořád jen jíst taky nedají. Ale věděla jsem, že prostě nemůžu jen sedět a kojit - to bych na tom nechala záda, malý byl macek, takže jsem se obklopila knížkama, filmama a jídlo si nosila z jídelny. Kojila jsem v posteli, dala si před sebe knížku a u kojení prostě četla..Teď se slastí vzpomínám, co jsem stihla vše přečíst :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat