Hrozné pocity v Osvětimi

Anonymní
22.11.19 11:32

Hrozne pocity v Osvětimi

Ahoj holky. Před nějakým časem jsme se byli podívat v koncetracnim táboře Osvětim. Položili jsme květiny k památníku a cele si to s průvodcem prosli. Pocity jaké jsme měli snad ani nedokážu popsat.bylo mi tam tak strašně úzko a strašně. Pak jsme je-li do Brezinky a ta na mě působila jeste děsivěji. Proste ohromný objekt a cele to jeste zdůrazňovalo počasí které bylo pochmurné smutné. Mela jsem tam pocit ze ti co tam umřeli tam stále jsou. Pořad tam jakoby byli ty duše a nemohli odejít. Strašne. Měli jste někdo kdo tam byl taky takové pocity? A je možné aby se nějaká energie z tama mohla napojit na člověka? Omlouvám se za anonym. Dekuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

2550
22.11.19 11:38

Samozřejmě jsou to místa velké tragédie, nespravedlnosti a utrpení. A je hrozné, že se vůbec něco takového mohlo stát. Na druhou stranu místa na tebe působí jen tak jak jim to sama dovolíš, jak moc jsi citlivá a jak prožíváš to, že se na onom místě něco stalo. Nemyslím, že se energie z daného místa může převést na člověka, ale věřím, že lidé si dokáží vsugerovat svými myšlenkami vselicos. Pokud tě ta návštěva zasáhla a ty na to pořád myslíš, pak samozřejmě určitá negativita a pochmournost onoho místa na tebe stále působí. Na závěr však dodám, že já na žádné energie, duchy a podobné věci nevěřím. Ale věřím na sílu lidského mozku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
979
22.11.19 11:40

Byla jsem tam, dokonce jako těhotná.
Mě to vnímání toho všeho dost narušovaly ty davy těch lidí, někde vyloženě tlačenice a taky špatné spojení v těch sluchátkách, takže Březinku jsem si prošla lépe. Akorát teda byla zrovna děsná zima, vítr a sněžilo, takže o to horší pocity, protože si člověk snáz uvědomoval, jak museli ti lidé trpět v chladu a nemoct se nijak zahřát.. :? :cert:
Hrozná doba, snad se NIKDY nebude opakovat ;) :andel:

Příspěvek upraven 22.11.19 v 11:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24913
22.11.19 11:40

Obdivuji, že jsi tato místa navštívila. Já bych to nedokázala. Vzpamatovávala bych se z toho velmi dlouho. I jen číst o tom mi dává zabrat.
Určitě nějaká energie „něco“ ta místa musí mít. Časem ti to dle mého názoru odezní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.19 11:46

Úplně tě chápu. Ráda čtu literaturu z 2.sv. války, knihy s tématikou koncentračních táborů tvoří 1/3 mojí velké knihovny a vždy mě to úplně psychicky vysaje. Zatím jsem byla jenom před pár lety v Terezíně (a to pozor, to jsou „lázně“ proti Osvětimi a Březince) a už tam mě začala bolet hlava a večer jsem pak chytla takovou migrénu, že jsem dva dny neroztáhla závěsy a nevylezla z postele. Bylo to hrozné, ten vnitřní pocit z toho místa, silné emoce, přišlo mi, že ty lidi tam úplně slyším… ještě dlouho potom jsem na to musela myslet a odeznívalo to jenom velmi pomalu. Do Osvětimi se chystám, ale bojím se toho, jestli se mnou tahle zamával Terezín :?

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10816
22.11.19 11:47

Hele to že máš na místech průmyslového vyvraždění 6 milionu lidí hrozné pocity znamená, že jsi normální člověk, který je schopný vnímat lidské utrpení.

Vyrovnat se s něčím tak strašlivým, s něčím, co prostě jsme schopni udělat je dost náročný a těžko řešitelný existenciální problém.

Zároveň to znamená že jsi v kontaktu se svými emocemi a nezlehčuješ to třeba cynismem. A je to rozhodně lepší, než lhostejnost a selfíčka s kulisami z míst hromadného vraždění.

Jesti ti to pomůže, tak mě rozseká i pobyt v Terezníně, do vyhlazovacích táborů prostě nejsem schopná se vydat. Možná někdy časem Ravensrbuck - což nebyla továrna na smrt, hlavně kvůli Mileně Jesenské a dalším českým vězenkyním.

jinak zrovna na tohle téma je knih opravdu neskutečné množství, přeživším, jejich potomkům a všem lidem co se s něčím takovým potřebují srovnat čtení a psaní docela dost pomáhá.

Nejzajímavější pro tebe by mohl být Frankl a jeho zkušenost z Terezína a Osvětimi - na jejím základě dal dohromady princip terapie pomocí smyslu života.

https://uloz.to/…votu-ano-zip

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 11:47

My byli na střední v Terezíně a mě stačilo i to. Týden jsem pak měla špatné sny a byla jsem z toho fakt hotová. A to Terezín byl proti Osvětimi „ještě nic“ a já navíc byla 18 letá puberťačka. Ale jsem ráda, že nás tam tenkrát vzali, člověk si hodně věcí uvědomí. Vyhlazovací koncetrák bych ale navštívit nezvládla, kor teď, když už mám vlastní děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
22.11.19 11:48

Hele, určitě je to místo narvané takovým desem, že se jich moc na světě nenajde. Já to znám z vyprávění rodiny, kteří shodou zázraků přežili. No, nezvládla jsem ani Terezín, i když mi babička vyprávěla, že tam to bylo hrozné, ale oproti tomu, kam se dostala, pohoda. Já, i když bych asi měla, tam prostě nepůjdu. To mi tam pomřelo příbuzenstva. Nespala bych z toho.
Jsi citlivá duše, nedivím se, že to na tobě zanechalo stopy. Místo je to hrozné, energie děsná. Ale já věřím, že ty duše mají klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 11:51

V Osvětimi i Březince jsem byla před pár lety a taky to tam na mě působilo. Z části vědomě - člověk prostě ví, co se tam stalo, dívá se na fotky, věci, zdi, představuje si, jaké to tam muselo být. Ale já jsem pociťovala i takovou tu „nevědomou“ část, tu bolavou, negativní sílu. Prostě sem cítila to utrpení.
Byla to velmi zvláštní zkušenost a ještě několik dní po návratu sem se cítila zvláštně…každopádně sem ráda, že jsem tam jela - a podle mě by se na podobná místa měl podívat každý, aby viděl a uvědomil si, do jak obludných rozměrů může něco dojít, když „pár lidem“ rupne v bedně :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.19 11:52
@Mava píše:
Obdivuji, že jsi tato místa navštívila. Já bych to nedokázala. Vzpamatovávala bych se z toho velmi dlouho. I jen číst o tom mi dává zabrat.
Určitě nějaká energie „něco“ ta místa musí mít. Časem ti to dle mého názoru odezní.

Je to už měsíc a i když se na to snažím nemyslet tak uvnitř mě to proste nejde.Jsem celkem silný člověk ale tohle se mnou proste zamavalo. V te Osvětimi to se mnou tak nezacloumalo jako v te Březince. Nevim proč zrovna tam. Celkove to místo bylo hodně negativní. Byli tam i hejna krkavcu to jsem taky nikde tam v okolí neviděla. A ten pocit co jsem mela a cítila mam pořad a nemůžu se ho zbavit. Možná bláznim nebo je to shoda nějakých blbych události ale v noci se nám 2× sama zapla TV. Nebo slyším klíč ve dveří jdu tam a nikde nikdo. Jsem normální člověk a nikdy se mi toto nedělo. Tak mě právě napadla ta energie z tama jestli se na mě mohla napojit.

• Nahlásit
  • Citovat
9316
22.11.19 11:54
@Mava píše:

Mám to úplně stejně. Vím, že bych to nezvládla. Já mám problém i s dokumenty v televizi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3748
22.11.19 11:56

Já tam byla jako bezdětná a jsem za to moc ráda. Myslím, že by to měl vidět každý, kdo si pořád na něco stěžuje, aby viděl, jak se máme dobře. A taky každý, kdo má tendenci rozdmýchávat nějaké nenávistné nálady. Dnes už bych to s děckama rozdýchávala sakra těžce. Ty malé botičky vidím i po 12 letech :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12206
22.11.19 11:57

Já tam byla a působilo to na mě podobně. Ale o 2 světové válce toho mám načteno, viděno hodně, takže fakta znám. Ale kamarád byl rád, že neumí moc anglicky, takže některé ty hrůzy ani nepobral

Za mě tedy bylo nejhorší to, že je tam povolené focení, a že v naší mezinárodní skupině se našli takoví, kteří si dělali selfie u zdi smrti mezi bloky. Z toho se mně chtělo zvracet, a když mě požádali, abych je vyfotila, hodně jsem se držela, abych jim ten foťák nerozmlatila. :zed: to prostě nepochopíš. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11636
22.11.19 11:57

Ja byla jen v Lidicich a v tom muzeu predrikaji na nahravce deti dopisy, co psaly rodicum, co. chteji poslat..kousek chleba, siti..chudaci ani nevedly, ze pujdou pak do plynu.Bylo mi strasne uzko az do breku. Takova mista nemuzou nikoho nechat chladnym.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11636
22.11.19 11:58

@P4ja po tom,co.jsem videla lidi jak si delaji selfie s rakvi Gotta, me neprekvapi uz absolutne nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama